Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 29 hetes terhes vagyok és kb4...

29 hetes terhes vagyok és kb4 napja, enyhe menstruációszerű fájdalom van az alhasamban. Nem görcsöl, nem is olyan erős, a hasam sem keményedik és nem is vérzek, de szinte egész nap érzem, éjszaka és reggel erősebben. Mi miatt érezhetek így?

Figyelt kérdés
29 hetes terhes vagyok és kicsit aggódok, mert kb.4 napja, enyhe menstruációszerű fájdalom van az alhasamban. Nem görcsöl, nem is olyan erős, a hasam sem keményedik és nem is vérzek, de akkor is aggódok, mert szinte folyamatosan érzem napközben, éjszaka és reggel erősebben. Elmentem a nőgyógyászomhoz és ő azt mondta, hogy a lepény a 29-30. hét körül cseréli le a vér nagy részét, ezért érzem ezt. Szedjek napi 3 Magne B6-ot és el fog múlni. Azért aggódom, mert az orvos soha nem vizsgál meg (most sem! ), utoljára 9 hetes terhesen vizsgált meg. Persze a kötelező vizsgálatokra elküld, de mi van ha azért fáj a hasam, mert a méhszáj elkezdett kinyílni vagy mert felfáztam? Interneten a lepényről ilyen infót nem találtam. Tudnátok segíteni? Köszönöm

2012. okt. 4. 11:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

menj el sztkba, vagy kérd meg az orvosod, h vizsgáljon meg!

Szerintem nem normális, hogy feléd/beléd se néz már 20 hete

2012. okt. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1., ezzel nem értek egyet.

Az én dokim se vizsgál, sőt, 2 hónapja költöztünk új helyre, ez a doki sem vizsgál sose, pedig a 32. hétben járok.

Először és utoljára 6 hetesen néztek meg.

Ha nincs panasz, felesleges piszkálni a hüvelyt.

2012. okt. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
De a kérdezőnek van panasza...Amúgy sztem is keress egy másik dokit, ha ő nem vizsgál meg. Így nekem amúgy úgy hangzik, mint a joslófájás, de ahhoz még korai...
2012. okt. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem is ez volt 29-32 hétig. Mensi szerű érzés, mondjuk nekem nem egyfolytában hanem napi 6-7 alkalommal.nekem is azt mondták hogy amíg nem vérzek és amíg nem rendszeres fájások addig nincs gond.meg sem vizsgáltak (külföld) aztán a 32 hét után abbamaradt.
2012. okt. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Elmentem egy másik dokihoz (persze magánrendelésre, mert sztk-ban csak később tudtak volna fogadni...) és szerencsére nem nyílt ki a méhszáj, viszont a lepényes dologra azt mondta hülyeség! Írt fel izomlazító gyógyszert, mert bár nem nyílt ki a méhszáj, de ha ezek a fájások (amik összehúzódás miatt lehetnek) gyakran jelentkeznek, akkor attól megindulhat a szülés. Azt még nem említettem, hogy terhességi cukorbetegség alakult ki nálam, emiatt főleg jobban figyelhetett volna rám az első dokim, hisz köztudott, hogy a terhességi cukorbetegségben szenvedőknél nagyobb a koraszülés esélye!
2012. okt. 9. 11:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!