Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy telt az első nap/éjszaka...

Hogy telt az első nap/éjszaka otthon a babával?

Figyelt kérdés

Mit csináltatok? Hogyan éltétek meg? Mi járt a fejetekben,

Nekem a férjem lesz otthon velem (2 hétig), anyukámmal úgy beszéltük meg, ha telefonálok azonnal indulnak (3 utcára laknak tőlünk). De először szeretnénk megpróbálni mindent ketten.

ÜDV: 37 hetes Kismamut


2009. aug. 17. 11:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Kismamut, :) ez nagyon kedves becenév.


Én nagyon megijedtem, de én iderendeltem az anyukámat is a pasim mellé. Az ijedtség oka az volt, hogy elment a tejem abban a pillanatban, hogy kiléptünk a kórház kapuján. Bestresszeltem, ennyi. Amikor rájöttünk, a pasim elszaladt tápszerért, akkor megnyugodtam, hogy rendben, a gyerek nem fog éhenhalni, és itt van velem még két felnőtt ember, nem lesz semmi baj. Pár nap múlva lett tejem (minden tápszer előtt szoptattam, hiába nem jött szinte semmi), azóta is csak szoptatom (négy hónapos).


Sokat aludt, én addig pihiztem, vagy nézegettem őt. Próbáltam szokni, próbáltam felfogni. Hol nagyon boldog voltam, hol nagyon elkeseredett.

Mert az járt a fejemben, hogy mi lenne, ha vki jönne most és elvinné. És úgy éreztem, nem éreznék semmit. Ez nagyon megijesztett. Pedig ez természetes, de jó, ha tudsz vkivel beszélni ezekről, ha neked is lesznek ilyen gondolataid. Azt hiszem, egy hét is eltelt, mikor már úgy éreztem, ő az enyém, és az életem adnám érte bármikor.

2009. aug. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az első nap rövid volt, mert 4 körül értünk csak haza a kórházból, mert addigra lettek készen a papírok. Amúgy tök furcsa volt, teljesen új élethelyzet. Nem tudtam magammal mit kezdeni.

Az első éjjelt itthon végigaludta a kislányom, én pedig 2kor arra ébredtem, hogy szétdurrannak a melleim és ráz a

hideg. Már 38 fokos lázam volt a mellemtől, kislányom pedig durmolt. Így lefejtem a tejet, mire végeztem a lázam is lement. Kisasszony pedig 4kor döntött úgy, hogy éhes.

Szóval jól telt!

2009. aug. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mi szombat délben jöttünk haza.Az első itthoni szopi közben és utánna is ordított.Én lenn,ő fenn.Ekkor gyorsban rájöttünk,hogy hasfájós,a védőnőt hívtuk,hogy mit lehet adni,vasárnap a párom elment a patikába.Innentől végülis nem volt probléma.

2 jó tanács ha megszületett a pindúr:

1, Ne stresszelj semmin(elmehet a tej) és hideg fejjel próbálj gondolkodni,amennire csak lehetséges.

2,Könnyebb a gyerkőcöt nem rászoktatni valamire ,mint utánna leszoktatni róla!

Boldog babavárást!

2009. aug. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!