Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Akinek nehéz volt az...

Anyukák! Akinek nehéz volt az újszülöttkor a babával és hírtelen érte a felismerés hogy ez 24 órás feladat az akar még kistesót vagy nem? Nálunk mostmár minden rendben, imádom a lányom de ugy érzem elég ez az egy baba.

Figyelt kérdés
2012. nov. 26. 14:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

mekkora most a babád?


én is ezt éreztem,de ahogy múlt az idő egyre könnyebb lett és mégis bevállaltunk egy babát.így 3év lett köztük.nem bántam meg mert most már egyre jobban elvannak együtt.

2012. nov. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős a babád. Amikor a fiam pici volt, elég hasfájós volt, ráadásul nagyon depressziós hangulatba is estem, és egy kicsit szégyenlem kimondani, de vissza akartam kapni a régi életemet. Ekkor azt mondtam nekem soha nem kell másik gyerek, elég lesz egy. Aztán ahogy nőtt a drágám egyre könnyebb lett vele, most egy éves és imádom. Mára már biztos vagyok benne, hogy akarok neki kistesót, bár néha ha belegondolok egy kicsit félek még tőle, de biztos, hogy szeretnék még egy babát. Igaz még várunk 2-3 évet vele, talán pont a kezdeti nehézségek miatt.
2012. nov. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
49%
Nekem még egy sincs, de már most tudom, hogy 24 órás feladat lesz, parázok is tőle, és már most tudom, hogy elég lesz egy baba is.
2012. nov. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nálam ez volt...még mielőtt megszületett megbeszéltük,hogy kb 1 éves lesz mikor jöhet majd a tesó.Na mikor 1 éves volt hallani sem akartam még tesóról,pedig akkor már lényegesen könnyebb volt minden mint az elején.

Most mégis 37 hetes pocakos vagyok, jövő hónapban szülök, 26 hónap lesz a fiúk között:)

2012. nov. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Mindig 2 gyereket terveztünk, de....megmaradunk egynel.Nehezen ment a szoptatas, hasfajos volt, kb. 2 evesen aludta at elöször az ejszakat.A hazassagunk is romokban volt az elsö evben.Kialvatlan voltam(en nem hagyhattam abba a munkamat, itthonrol is dolgozhattam).Szoval nehez volt.Most 27 honapos es tenyleg elvezzük vele az eletet, igy kerek ahogy van.Jövöre megy ovodaba, en vissza dolgozni.Valahogy en regen igy kepzeltem el a harmonikus eletet.
2012. nov. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Most 4 hónapos. Nagyon hasfájos volt. Engem megviselt az éjszakai kelés a sok sok sìrás. Majd még jön a fogzás is azt se tudom az milyen lesz majd. Szóval igazábol azt nem tudom elképzelni hogy amikor ő már nagyobb és ugyan ugy kell vele foglalkozni neki is meglesznek a nyűgjei és akkor még egy pici baba is mellé. Szóval vele még elvagyunk de kettővel? Hameg már mondjuk iskolás és már önálobb éjszaka alszik meg minden na akkor kezdeni mindent elölröl? Nemtudom ugy érzem nekem nem menne pedig 3 mat akartunk.
2012. nov. 26. 14:27
 7/14 anonim ***** válasza:
Szerintem szinte minden újdonsült anyukának nehéz az eleje, én is depresszió közeli hangulatban voltam az első 3-4 hónapban. Tél is volt, egyedül is éreztem magam...aztán egyre jobb lett, viszont most 15 hónapos lesz a kislányom, és sokat mondom a férjemnek,h nem akarok több gyereket. Holott tudom,h szívem mélyén akarom, de a bezártságérzet, meg hogy havonta náthás-beteg, és sorolhatnám...nehéz. De reménykedem, h ha lesz tesó, jobb lesz mindkettőjüknek...legalábbis ezt hallom mindenkitől.
2012. nov. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

4es vagyok.Még nagyon pici a babád,szerintem ne foglalkozz ezzel a témával:)

Tedd félre, próbáld élvezni a napokat,ne görcsölj előre a várható gondokon(pl nem mindenkinél nehéz a fogzás).Aztán majd jön minden magától, vagy elkezdesz vágyni még egy gyerekre, vagy nem,de még kori ezen agyalnod szerintem:)

2012. nov. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszi, megpróbálok nem ezen agyalni de néha ez van sajna :)
2012. nov. 26. 14:58
 10/14 anonim ***** válasza:

Szia:)

A kislányom 20 hónapos és imádom,csodálatos,okos,gyönyörű gyerek!!!

De 100000 % ,hogy több gyerekem nem lesz!!!

1 gyerekre vagyok kalibrálva és kész!Van ilyen is!:)

Miért?

Annyira féltem,annyira parázok már ha csak elköhinti magát,hogy szinte belebetegszem.

A maximalizmusom vele kapcsolatban nem csökkent egy picit sem.A mai napig írom mikor ,mit és mennyit eszik.

Kínosan ügyelek rá minden tekintetben!

ÁÁÁÁ nem is írom le,mert "beteges" ez a tökéletességre való törekvésem...

Nekem senki segitségem nincs,de szó szerint a párom havonta jön haza a munkája miatt ,olyan helyen lakunk,ahol rajtunk kivül még vagy 50 ember,mindenhez kocsi kell,boltba menni,orvoshoz...stb. Szóval nálam tényleg 0-24 óra van.

Nem lennék képes még egyszer végigcsinálni ,amit a kicsi lányommal,most pedig már ő is itt van,még nehezebb!

2012. nov. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!