Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Eldobható pelenka terpeszrugi...

Eldobható pelenka terpeszrugi helyett?

Figyelt kérdés

6 hetes csípő uh-n azt mondták terpeszrugit kell használnunk. 1 hét kísérletezés után feladtam, mivel a babám egyszerűen nem viseli el magán. Orvosi és védőnői segítséget kérve azt javasolták, hogy eldobható pelust vegyek, azt használjam, és egy textilpelust 4-rét hajtva tegyem pluszba bele. Mivel az ugyanúgy szét fogja kissé terpeszteni a lábát.


Valószínűleg a régi tetra pelusra gondoltak gumibugyival. A babám popsija elég érzékeny. Nem tudom hogy fogja ezt a gumibugyis megoldást bírni a feneke, illetve már nem lehet kapni a régi nedvszívó részt bele.

Tud valaki olyan eldobható pelust ajánlani, ami modernebb, légáteresztőbb, de bele lehet tenne pluszba egy pelust és terpeszti a kis lábát?

Remélem érthetően le tudtam írni. Eléggé el vagyok veszve a mosható pelusok között.

Minden tanácsot szívesen fogadok, és köszönöm.


2012. nov. 26. 15:27
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Most nem azért, de az eldobható pelenka az nem az, amit kb. mindenki használ?
2012. nov. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Nem arra gondoltak véletlenül hogy add a babádra a pelenkát amit használsz(gondolom 1-es méretűt), aztán vegyél nagyobb méretűt és abba tedd bele a textilpelust és azt is add rá?
2012. nov. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Ha a csípő uh-on azt javasolták,hogy terpeszbetétes pelust használj,akkor tedd azt,hozzá fog szokni a gyerek.Kislányom 5 hónapos,és 4 hetes korától hordjuk a terpeszbetétes pelust...inkább most legyen neki kicsit kényelmetlen(bár egyébként is a babák terpesztve alszanak)mint később gondja legyen a járással...nem véletlenül ajánlják.
2012. nov. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, hogy egy ekkora gyerek nem viseli el magán a terpeszpelenkát, ha következetes vagy, egy hét alatt annyira megszokja, hogy észre sem veszi többé. De ehhez az kell, hogy MINDEN alkalommal ez legyen rajta, soha ne cseréld ki a hétköznaposra.

A gyereked egészsége érdekében nem lenne szabad ezen egyáltalán gondolkodnod. Ha most nem adod rá következetesen ezt, akkor a legtöbb esetben késöbb müteni kell, ami után terpesztett helyzetben be lesz gipszelve a gyerek hónapokig. SZóval jól gondold meg, hogy mi éri meg neked jobban, meg mi egyszerübb és könnyebb a gyerekednek.

2012. nov. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Bocsi! Mondom,hogy megzakkantam...

Mosható pelust ajánlottak,nem eldobhatót...

2012. nov. 26. 15:44
 6/19 A kérdező kommentje:

És igen. Mérlegeltem mindent, és mivel igenis figyelek a babámra vettem fel a kapcsolatot az orvossal. Mivel szerintem az sem biztosítja a megfelelő fejlődését, hogy egész éjjel nem alszik, nem eszik rendesen...stb, csak a lábát próbálja nyújtogatni, amit persze nem tud ebben a terpeszrugiban. 1 hete kínlódunk, már mindent próbáltam vele, pl.: fáslit tekertem a kemény részére, hogy ne vágja a kis lábát. Nem letolást várnék, hanem segítséget.


Most 6,3 kg, és 3-as pelust használunk.

2012. nov. 26. 15:49
 7/19 anonim ***** válasza:

Én ezt az alternativ verziót úgy ismerem, hogy két darab nadrágpelust kell a gyerekre adni. Mi egy ideig csináltuk, de nekünk nem irtak fel terpeszpelust, csak tornáztatni kellett, és ehhez volt kiegészités a dupla pelus.


Tényleg próbálj kitartani, a terpeszpelus a legenyhébb fokozat, örülj, hogy csak ennyi kell.

A kengyel, gipsz és társait Te sem akarnád, igaz?

2012. nov. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Igazuk van a többieknek. Az én fiam 5 hónapos korától 6,5 hónapos koráig hordta. Nem szerette, hisztizett, éjjel nem aludt. Iszonyatos másfél hónap volt. De folyamatosan az járt a fejemben hogy neki már eleve későn vették észre, nagyon komolyan kell vegyem hogy ne legyen nagyobb gond. Azt is mondták hogy ha nem javul akkor újabb 6 hétig kell hordani. Na ezt nem akartam, már csak azért sem mert amíg hordta addig teljesen megállt a mozgásfejlődése. Szóval inkább szenvedjetek 6 hétig, mint hogy hónapokig/évekig.
2012. nov. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
A terpeszpelusotok mérete megfelelő? Nem lehet, hogy az a a baj, hogy nagyobb egy számmal, mint kellene?
2012. nov. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Esetleg próbáld meg a terpeszpelust a rugi helyett. Nekünk az volt. Eleve nadrág fölé adtam és a kemény részhez tettem ketté hajtott textilpelust ami a hasától a derekáig ért és egy másikat amit több rétegbe hajtottam, ezt pedig keresztbe a kemény részre. Azért kellett így mert a combját is és a derekát is kidörzsölte.
2012. nov. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!