Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Eldobható pelenka terpeszrugi...

Eldobható pelenka terpeszrugi helyett?

Figyelt kérdés

6 hetes csípő uh-n azt mondták terpeszrugit kell használnunk. 1 hét kísérletezés után feladtam, mivel a babám egyszerűen nem viseli el magán. Orvosi és védőnői segítséget kérve azt javasolták, hogy eldobható pelust vegyek, azt használjam, és egy textilpelust 4-rét hajtva tegyem pluszba bele. Mivel az ugyanúgy szét fogja kissé terpeszteni a lábát.


Valószínűleg a régi tetra pelusra gondoltak gumibugyival. A babám popsija elég érzékeny. Nem tudom hogy fogja ezt a gumibugyis megoldást bírni a feneke, illetve már nem lehet kapni a régi nedvszívó részt bele.

Tud valaki olyan eldobható pelust ajánlani, ami modernebb, légáteresztőbb, de bele lehet tenne pluszba egy pelust és terpeszti a kis lábát?

Remélem érthetően le tudtam írni. Eléggé el vagyok veszve a mosható pelusok között.

Minden tanácsot szívesen fogadok, és köszönöm.


2012. nov. 26. 15:27
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

mi is mosható pelenkát használtunk (többek között terpeszbetét helyett és szépen helyre is hozta a csípőt, igaz, csak pici (B) elváltozás volt.

www.mkbaby.hu

www.tarka-barka.hu

www.biomama.hu

www.zoldkope.hu

2012. nov. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

A mi Uh eredményünk: 2/a, 1/b. Fizikálisan negatív. A védőnőnk nem is értette először miért kell hordani.

Nem is kell egész nap. A doki azt mondta annak idején napi 16 órát legyen rajta.

Köszönöm a linkeket. Bogarászom.

Neked melyik vált be?

2012. nov. 26. 16:29
 13/19 anonim ***** válasza:

Igazán nincs mit. Én azt tapasztaltam, érdemes először venni 2-3 különböző fajtát, hogyha hosszú távon szeretnéd használni, akkor kiderüljön, melyik passzol a kis testre.

De lehet ám úgy is, hogy eldobósba megy a pisi és csak veszel egy pelenkakülsőt és prefoldot (ez olyan, mint a tetra, csak szélesebb terpeszt csinál, mert mintha 2-3 tetra lenne összevarrva, olyan vastag) és azt mindig az eldobós pelenka fölé veszed. Ha így teszel, az rövid távon olcsóbb, viszont én úgy gondolkodtam, hogy több gyermeket szeretnénk (most jön a második) és a mosható pelenka egyszeri beruházás, jó a testvéreknek is, szóval mi beruháztunk egy készletre.


Először vettem egy csomag (20 db) 1-es méretű (3-7 kgig jó) prefoldot és 3 pelenkakülsőt hozzá. Ez tényleg jó volt kb 7-8 kilóig, utána kezdtem mindenféleéket szép lassan kipróbálni, akkor végül a pop-in-nél és a zsebes pelenkáknál (charlie banana, happy heinis) állapodtam meg, mert azokba lehetett nagy nedvszívású, bambuszbetétet tenni (az én lányom az elsobóst is szétpisilte éjjelente).

2012. nov. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
ja, az eredményeink ugyanezek voltak, mint nektek, a 4 hónapos vizsgálaton már 94%-os volt a rosszabbik, 6 hónapospn teljesen egyforma.
2012. nov. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
(ja és ha készletben gondolkodsz: mindegyik elszámolható EP számlára, vagyis a következő évi adódból a vásárlás 20%-át visszakapod ;)
2012. nov. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

bocs, h be nem áll a szám :)


a baba őrének ez ezerszer job, főleg, ha érzékeny, mert természetes anyaggal (kender, bambusz, pamut) érintkezik, nem műanyaggal


ráadásul Bp-en jó pár kerületben önkormányzat is támogatja a beszerzésüket, a 6. kerület pl 50e ft-tal

2012. nov. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Keresgetek...
2012. nov. 27. 07:41
 18/19 anonim ***** válasza:

Mi mosható pelust használunk. Ebben tudok neked segíteni.


De abban már egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy ez helyettesíteni tudná a terpeszrugit.


Ha mégis, akkor annyit kell figyelned, hogy a pelus terpesze minél szélesebb legyen. Mert moshatóból is van olyan aminek keskenyebb a terpesze. Ha használt pelust vennétek, akkor kérd meg az eladót, hogy mérjen neked. 15 cm körül már egész szélesnek mondható egy pelus. Ugyanígy, ha webáruházból rendelnél, gondolom, szintén lesz mód kérdezni.

2012. nov. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Ez az önkormányzati támogatás komoly? Nem is tudtam róla.


Arról hallottam, hogy külföldön nem ritka, hogy támogatják a mosható pelust használókat, de Mo-n még nem hallottam rá példát.


Ha erről van még infód, légyszi oszd meg, kíváncsivá tettél.

Meg tökre örülök neki. Jó irányba haladunk

2012. nov. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!