Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4. dik hete beteg a 7 hós...

4. dik hete beteg a 7 hós babám! Mit tehetek hogy erősítsem az immunrendszerét?

Figyelt kérdés

ahogy betöltötte a 6 hót náthás lett és azóta egyszer majdnem kigyógyult de 1 napra rá vissza esett ugyan olyan takonykórba-tüsszögésbe!(sajnos tápszeres)és valamilyen szinten megint lelkiismeretfurdalásom van hogy ha lett volna tejem lehet nem lett volna ilyen sokáig beteg.

voltunk dokinál és ő gyenge kis antibiotikumot kapot hogy dolgoztassa a szervezetét de nem tudom mi a jó?

minden nap 2 hónapja kapja a cebiont és csipkebogyóhús teát iszik!(jah és jön a foga)duplán legyengült a szervezete.


valaki tud valami praktikát amivel erősíthetném?


2012. nov. 27. 08:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Figyelj, nagyon sok ismerősömnek volt anyatejes a babája, és sokkal többször voltak betegek, mint az én tápszeres kisfiam és kislányom. Én is rosszul éreztem ez miatt magamat, de később megértettem, hogy nem én tehettem róla, hogy így alakult.

A Cebiont adhatod neki napi rendszerességgel, a csipkebogyót is, és én ajánlom neked a GrapeVital grapefruitmag cseppet, amit terhesen is lehet szedni, csecsemőnek is lehet adni. Üsd be a Google-ba, és kiadja az oldalt, ahonnan megrendelheted. Nem olcsó, 6000,- forint körül van, de nagyon sokáig elég lesz!

2012. nov. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 bajnokfiu válasza:
44%
Mi amikor márkás vitaminokat szedtünk, mindig megbetegedtünk. Azóta kecsketejet iszunk. Nem minden nap, mert sajnos drága, viszont termelőtől veszünk kb hetente. (pénteken , az vasárnapig kitart). és azóta nem voltunk betegek. Azt nem tudom, hogy 7 hónapos babának szabad-e adni, de szerintem megér egy kérdést a doki felé. Azon kívül tyúkhúsleves leve és benne a főtt máj letörve. de nem kockából! - persze ezt is már csak akkor, ha kezd rászokni a normális kajára a gyerek.
2012. nov. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én is a cebiont adom, ezen kívül, friss gyümölcslevet, préselek ki, és egy kicsit felvizezem.
2012. nov. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szia nálunk is pont ez volt mindig beteg volt hol kevésbé köhögött hol nagyon meg folyt az orra aztán egyszer megint mentünk az orvoshoz és elküldött röntgenre már nem tudom pontosan de az kimutatót valamit adott utána az orvos egy gyógyszert adtam a kicsinek ameddig mondta az orvos és utána meg szűnt minden.
2012. nov. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
utolsó?mi lehetett a neve?hogy utána nézzek!
2012. nov. 30. 11:08
 6/11 anonim ***** válasza:

Hidd el, hogy nem attól beteg a babád, hogy tápszers. Nekem is mind a három az, a pici 9hónapos mult, és egyátalán nem betegesek.

Adhatsz a babának cebiont, meg amit nekünk mindig ajánlanak ilyenkor az bármilyen márkájú bélflórás készítmény, mondjuk a normaflore, vagy probinul.

2012. nov. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem lenne érdemes egy allergia, vagy fertőző góc miatti vizsgálatot kérni? Egy hónapig tartó taknyosságot nem indokol sem a tápszer, sem a fogzás.

Lehet, a gyenge antibiotikum épp arra elég, hogy fenntartson egy krónikus állapotot; sem nem javul, sem nem romlik tőle a helyzet "csak" meggyógyulni nem tud. A pici babák nem tudnak rendesen orrot fújni, és ez egy folyamatos baktérium tenyészetet idézhet elő.

2012. dec. 1. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
most voltunk orrváladék kenet vizsgálaton.kedden lesz eredmény :)
2012. dec. 1. 11:26
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem is először az jutott eszembe, hogy lehet, hogy inkább már vmi allergiáról van szó. Ha mégsem, akkor az immunrendszer erősítésére a mi gyerekorvosunk is probiotikumot javasolt, mert az emésztőrendszer megsegítése nagyon sokban hozzájárul a megfelelő immunreakciókhoz. De a normaflore (szerinte) nem sokat ér, inkább a Laktív Baby vagy a Protexin. Mielőbbi gyógyulást, és a lelkifurdalást felejtsd el, nem attól van ez, mert már tápszeres!
2012. dec. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kíváncsi vagyok, hogy mi lesz a vizsgálat eredménye. Meg lennék lepve, ha nem találnának valami olyan baktériumot, ami célirányos kezelést igényel. Remélem most már hamarosan meggyógyul a babácskád.:)
2012. dec. 2. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!