Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszeres babánál mekkora...

Tápszeres babánál mekkora adag más étel vált ki egy étkezést?

Figyelt kérdés

5.5 hónapos a babám, nem valami jó evő. Mielőtt kezdtem a hozzátáplálást 4* 200 milit evett, kb 1 hónapja (gyarapodott kb 40-50 dekát havonta).

Most 5* eszik, reggel, délután, este tápszer, délelőtt gyümölcs 1-2 kanál Sinlaccal, és két napja megeszik egy egész üveg bébiételt ebédre (Hippes krumpli-sütőtököt, nagyon ízlik neki, csak 1 napig kóstolta, másnap bevágta az egészet..).

A problémám, hogy most este olyan egetverő üvöltés volt, mint még sose, és csak nehezen jöttem rá, hogy éhes. Ugyanis még nem volt erre példa, jó, nyafogott már párszor, hogy már enne, de a mai...! Szerintem nem volt elég tápláló neki a főzelék (megnéztem, fele annyi benne a kalória, mint ugyannyi tápszerben), viszont eltelítette, mert a délután tápszer felét ette csak meg, este meg nem adhatom a másfélszeresét.... Szóval mennyiségben szerintem nem tud annyit megenni, mint kellene. Viszont hiába kínálom gyakrabban, úgy sem jó.

Mit rontottam el? Hogy kellene másképp csinálnom?


2009. aug. 17. 20:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A helyedben estére inkább készítenék neki valamilyen főzeléket.Sűrítheted liszttel is (4 hótól már ajánlatos adni nekik) vagy krumplival.Amelyiket szívesebben megeszi.Ne tápszert adj neki a főzelék helyett.
2009. aug. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Hát, lisztet nem merek, szigorúan betartom a dokim utasításait, mert koraszülött volt és allergia-gyanús: hónapikig küzdöttünk nagyon csúnya ekcémával.

Amúgy én úgy tudtam, hogy reggel este még nagyon sokáig tápszert kell nekik adni. Nem jól tudom?

2009. aug. 17. 20:54
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én is főzeléket adnék este, sürítheted liszt helyett krumplival, rizzsel

Esetleg egy rizses cukormentes tejpépet is kipróbálhatsz (nestlé) , de ha nem akarsz dobozosat adni, akkor te is meg tudod csinálni (rizst főzöl vízben, bele dobsz egy pici darab vaniliát, majd tápszerrel kevered)

2009. aug. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt elfelejtettem írni, hogy mi 7-fél 8 között eszünk így kb 150 gramm főzit és fél 9 körül ezután még megiszik 2,5 deci tápit is.
2009. aug. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Hát, 2.5 deci tápot még nem mertem neki adni. Ezzel sajnos az a baj, hogy este már nyűgös nagyon, nehezen lehet etetni, nem tudom elképzelni, hogy főzelékkel megbírkózunk. Meg amit írtam, egyszerüen 3.5 - 4 óránként hajlandó csak enni. Ez nagyon behatárolja a lehetőségeimet..

De köszönöm az eddigi tanácsokat, egy próbát megér :)

2009. aug. 17. 21:04
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát, akkor nem tudsz mit csinálni mint próbálgatni :S

Ne aggódj, ki fogod tapasztalni őt, menni fog! Mindent csak ösztönösen :)

2009. aug. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Az en babam is pont ennyi idos. Mi a kovetkezokeppen eszunk, hatha ez segit.(mi is tapszeresek vagyunk)

06:00 ~150ml tapszer/bananos babarizs

09:30 100-150g gyumolcs es keksz

13:00 130g fozelek (vagy uveges bebi kaja) 130g desszert (gyumolcs kompot, rizspuding...stb)

16:30 ~150-180ml tapszer/babarizs gyumolccsel

20:30 ~240-260ml tejpep


szoval mi igy csinaljuk es neki eleg, ha esetleg ehes delutan ket eves kozt egy kis gyumolcsot adok neki.

Szerintem nem rontottal el semmit, a babad tudja mennyi kell neki, ne eroltesd ha ehes ugy is szol :)

2009. aug. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia. Mi 6hósok vagyunk és így néz ki egy napunk:

reggel 7körül szopi, tízórai 130-160 főzelék,egy óra mulva szopi, 14körül szopi, 16-17között 150-180 gyümölcs tejpéppel v. rizzsel,esetleg sinlac, egy óra múlva szopi, 20kor szopi.

Van amikor nem szopizik kaja után egy órával, attól függ mennyit vág be. Mondjuk én nem üvegeset adok,hanem én készítem. Egyedül sütőtököt veszek üvegest, azt felturbózom burgonyával,almával stb... Majd kitapasztalod te is hogy hogyan jó neki. Szerintem jól csinálod. Azt is tudnod kell hogy ilyen korban van még egy fejlődési ugrás és olyankor gyakrabban esznek. A lányomnál is két-három hete volt.

2009. aug. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a hasznos válaszokat!
2009. aug. 18. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!