Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3honapos kisfiam védönö és...

3honapos kisfiam védönö és orvos tanácsára el keztük a hozátáplálást bébi étel gyümit menyit vagy hogy kell csinálni mert én nem tudom hányszor menyit tápszeres?

Figyelt kérdés
2010. máj. 8. 14:59
 1/9 anonim ***** válasza:
36%

Szerintem először ne az üvegesekkel próbálkozz! Reszelj almát, nyomkod ki a lavét, azt ízlelgesse elöször. Aztán pár nap múlva kóstolhatja a pépet is.

vasat kell szednetek, amiatt kell a hozzátáplálás?

2010. máj. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
36%
Először két étkezés közr kínáld neki. Önts ki belőle pár kanálnyit egy másik edénybe, hogy a többit tudd hűtve tárolni. Kiskanállal kóstoltasd egy ízt 3 napig. Majd tízóraira és uzsira kaphat fél-fél üveggel. A hűtött gyümit pedig ételmelegítőbe, vagy melegvízbe állítva melegítheted neki meg.
2010. máj. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
igen vasat kell szednünk
2010. máj. 8. 15:07
 4/9 A kérdező kommentje:
azal nincsen gon izlik neki ugy csináltam eddig reggel tápszer tea tizorai bébiétel tea utána tápszer és még vacsora bébi étel meginttea este tápszer északa csak teát fogadja el ez nem baj
2010. máj. 8. 15:09
 5/9 anonim ***** válasza:

sziaa!

úgy kéne csinálnod, hogy az első nap csak 2-3 kiskanállal kínálod meg mert ha fáj a pocakja vagy allergiás rá, észrevedd anélkül, hogy nagyobb baj lenne. na meg a pocinak is kell szoknia az új ízeket! 2. nap még csak 4-5 kiskanállal adj neki, ha minden rendben akkor 3. nap már mehet bátran! ha étkezést váltanál ki, akkor minden nap mondjuk a 10 órai tápi előtt adj neki, ha csak mellétáplálnál akkor 2 étkezés között adj neki gyümit.


mindenki maga dönti el, hogy mivel kezdi a kóstoltatást. én az almára, őszre és répára és krumplira szavaznék :)

ezeket 2 hét alatt megkóstoljátok, ha minden oké, ezzel már kiadós kajákat tudsz csinálni /venni.


amúgy ennyi idősen én még csak tejpépet- rizspépet adtam neki, szerintem nem véletlenül van a bébi kajákra írja, hogy 4 hónapos kortól.

De persze baba és baba között is van különbség, biztos okkal mondta a dokitól!

sok sikert :)

2010. máj. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Felesleges megvenni a babaételt, mert először csak pár kanállal lehet neki adni, a többit eldobod? 2 napig l

áll el. Alma, barack az első. Banánt a legújabb kutatások szerint csak 1 éves kortól ajánlják! 1 hétig csak ugyanazt, mindig emelve a mennyiséget. Nem baj, ha nem eszik meg egy egész adagot, akkor adj még neki tápszert.

2. héten jöhet az újabb étel. Szintén először csak pár kanállal. Inkább reggel vagy délután, hogyha rosszul reagál rá, ne éjjel jöjjön ki rajta.

2010. máj. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

nem értek egyet azzal aki nem ajánlja a bébiételeket!

kivonják az ételekből az allergizáló dolgokat és gondosan válogatott bio alapanyagokból készül. igaz én pesten lakom, itt ki tudja mit kapok az auchanba, lehet ha vidéken élnék és a kertembe megteremne akkor azt adnám neki!

viszont azt is vedd figyelembe, hogy teljesen mást adhatsz neki a kertedből mint amit bébiételből sokkal előbb ehet. ilyen pl. a banán, málna, eper,és még sorolhatnám!


nálunk el is fogy egy üveg bébikaja mivel 48 óráig kaphat belőle, így a 3. nap egy órával előbb kapja és akkor már bátran megeheti :)

2010. máj. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előttem szólóval. Én a gyermekemnek csak üveges bébiételt vettem.

Én egy zöldség- gyümölcs nagykerben dolgoztam, és a cégünket nem egyszer megbírságolták, mert a gyönyörű, import gyümölcsöket az egészségügyi várakozási idő letelte előtt leszedték, így jelentős mennyiségű vegyszer maradt rajta, benne. A felnőtteknél "csak" hasmenést okoz, de egy ilyen picinél súlyos mérgezést okozhat. És sajnos egész évben túlnyomó részt az import termékek találhatóak meg az áruházakban. A magyar drágább, kevesebbet vesznek belőle.

2010. máj. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat sokat segitetetek köszi
2010. máj. 12. 13:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!