Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tudom, hogy sok ilyen téma...

Tudom, hogy sok ilyen téma van, de lenne kedvetek hozzá?

Figyelt kérdés
Nem írnátok le, hogy nagyjából miket mond a babátok? Hát ilyen lista féleséget? Ja meg hogy mennyi idős (ilyen 2 éves korig gondoltam). Bonyolultabb szavakra is kíváncsi lennék, vagy több szótagból álló szavakra. Köszi mindenkinek.
2009. aug. 17. 22:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

7 és fél hónapos babám szavai:

ba-ba-ba, jaj-jaj-jaj, gej-gej-gej

és olyan néha mintha kimondané h. "nem" meg "apa". De ez biztos nem tudatos csak véletlen.

2009. aug. 18. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Egy éves lányom, próbálom összeszedni neked:

Tudatosak: vau-vau (kutya)

buu (van egy nagy plüsstehén)

apa (mikor hazaér és nyilik az ajto már mondja)

nyam nyam (evéskor vagy kér vmiből)

hoppá (mikor hintáztatja magát)

bapa (labda- imád vele játszani)


Ezen kivül utánozza a szavakat pl gyere ("gyele") várjá ("ává")az anyát is vmi érdekesen mondja, mama is megy de nem tudatos, illetve pletykál nagyon a saját nyelvén ilyenek: begyebegye, lblb, petyepetye.....nemis tom...Lehet vmit kihagytam, most ez jutott eszembe!

Szép Napot!

2009. aug. 18. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ui.:Ja persze baba szot is mondja, mikor másik babát lát...
2009. aug. 18. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%

7 hónapos picur:

baba, bö-be-ba-ba (és ezen szótagok különböző összetételben), pa-pa, apa. "k", ha meglátja a kutyát, vagy hallja, hogy ugat. A kutyára használja, még a "va" szótagot. Még nem jutott el a vau-ig. Gyeje, ezt csak egyszer mondta, szerintem csak véletlenül majdnem értelmes.

2009. aug. 18. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Lassan 18 hónapos lányom már egész jól beszél: fáni, zebra, mókus, gyík, harkály, finom, meleg, épít, anya, apa, csókolom, távitotó (távirányító), köszi, szia, pá-pá, hálo (telefonba),Péter, Réka, Rózsi stb.

Mikor mi beszélünk az utolsó szót próbálja ismételni, néha a tv-t is utánozza, vagy más embereket. Már összekapcsol szavakat: "anya épít, apa rajzol, épít tornyot, rajzol házikó". ilyeneket mondogat, ja és a mese. Hozza a könyvet "anya mese". Olyan aranyos.

És tényleg vigyázni kell mit mondasz előtte, mert simán mondja.

2009. aug. 18. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
12 hónaposan anya, apa, va-va-kutyára, bú a bocira, á-á a csacsira, elbújt ha bujócskázunk,gyeje-gyere, agyál-adjál,vájár-várjál, lámpa, papó-nagyapára, hoppá, ham,
2009. aug. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

11 hónapos

apa (a többi szava esetleges, nem használja következetesen)

2009. aug. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Kisfiam 7 és fél hónapos,tehát még messzebb van a beszélgetős rész...:) de azért egy-egy mókás gagyogás elhagyja a száját.

"ámámámáá,egggűű,ennnyeee,dedede" és ezek variációi.

Tényleg vicces,amikor nagyon mondja a magáét,apukája közbeszól,hogy "tééényleg?" és erre kisfiam "hülyeeee" :D

Na persze csak úgy hangzik,mintha azt mondaná,tisztában vagyok vele,hogy egyáltalán nem tudatos.Mégis mindig jót nevetünk ezen,tündériek a babák,amikor így kommunikálnak.

2009. aug. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

lassan 8 hónapos kisfiam csak ennyit mond:

tá-tá-tá-tá

dej-dej-dej

hö vagy höhö


a "hülye" nálunk is elhangzott egy párszor, de biztos hogy nem tudatos, csak így hanzott. :))

2009. aug. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!