Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, ti hogyan oldanátok...

Anyukák, ti hogyan oldanátok meg ezt a problémát? (nevelőszülő-nevelt gyerek)

Figyelt kérdés
A párom előző házasságából született fiú most 5 éves és a kezdetektől fogva- 2 éves kora óta - a keresztnevemen szólít. Most viszont hogy megszületett a közös gyerekünk aki lassan 1 éves és már mondogat szavakat, szótagokat, nem szeretném hogy az első szava felém az én keresztnevem legyen, hanem hogy anya. A nevelt fiam sokat van nálunk és próbálnánk átszoktatni hogy máshogy hívjon de hogy? Anyának mégsem, hiszen tudja hogy nem én vagyok az anyukája. Volt már más ilyen szituációban? Kérlek adjatok ötleteket hogy oldjam meg ezt a problémát.
2009. aug. 18. 13:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! A párod fiát semmiképp ne kényszerítsd az "anya" meszólításra.(ha jól értettem, nem is akarod). Ha nem él Veletek a nagyfiú, akkor semmi gond nem lesz a kicsivel. Szerintem sokat hallja Tőletek, hogy "anya rádadja a cipőt, anya megetet" stb. A kicsinek természetes, hogy Te vagy az anyucija és így is fog hívni, ne aggódj!
2009. aug. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az én másfél éves kislányom most éppen a keresztnevemen szólít, mert azt könnyebb neki kimondani, mint az anya szót. Nekem így is jól esik hallani, de, persze, teljesen tisztában van vele, hogy ki az az anya, és később biztosan azt is kimondja.

A környezetedben mások is szólítanak a keresztneveden, úgyis sokat fogja hallani, és azt is megtanulja mindenképpen, de, mint, ahogyan az előző válaszoló írta, tudni fogja, hogy te vagy Anya.

2009. aug. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez nem propláma szerintem, azért mert a nevelt fiad a neveden szólit, attól még a lányod hívhat anyának. A kettőnek semmi köze egymáshoz szerintem. Te mondd neki sokszor, hogy anya, úgy ahogy előttem tanácsolták. Anya rádadja a cipőt, anyával mész sétálni stb. És akkor azt fogja mondani. Nem kell, hogy máshogy szólítson a nevelt fiad.
2009. aug. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm a válaszokat! Az eddig is úgy volt hogy anyával megyünk sétálni, anya felöltöztet stb. Sőt apuci is így mondja hogy anya gyere ide, anya főzte a finom ebédet stb. Szóval remélem igazatok lesz és anyának fog hívni hiába hallja a keresztnevemet.
2009. aug. 18. 14:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!