Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogy csináljátok? Hogy az...

Ti hogy csináljátok? Hogy az első gyerek ne sérüljön lelkileg a kis tesó jövetelével.

Figyelt kérdés

7hetes a pici 3.5 a nagy.S nem mondja,szeretgeti a tesót nem is ezzel van a baj.Nincs segítségem a kicsi nagyon anyás s kevés időm van a nagyra.

Ugy látom,hogy oda a lelke sírdogál,s a fejemen ülne ha tudna.

Ti hogy csináltátok?


2011. nov. 9. 10:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Bár nálunk még csak tervbe van véve a második baba, de szerintem próbáld meg a nagyot belevonni a kicsi körüli teendőkbe. Kérd meg, hogy hozza oda a pelusát, ha ki akarod cserélni, nézze meg a fürdővizet nem meleg-e nagyon, ilyesmikre tudok gondolni. Ha pedig a kicsi alszik, akkor legyen időd mindig a nagyra is, játsszatok, mesélj neki, stb.
2011. nov. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én attól a pillanattól kezdve, hogy hazahoztuk a másodikat illetve a harmadikat, mindent abba a napirendbe sűrítettem bele, ami addig volt, míg egy gyerekem volt. Cserébe kértem egy pici türelmet a nagytól/nagyobbaktól, amíg szoptattam, pelenkáztam. Nálunk pici a korkülönbség, kisebb, mint nálatok jóval a legidősebbem sincs 3,5 éves még. Ha nagyon hasfájós, nyűglődős a babád javaslom kösd magadra vagy menjetek sokat babakocsival játszótérre, sétálni. Ő is jobban el lesz, közben a naggyal is tudsz törődni. Amúgy a nagy nincs óvodában?
2011. nov. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

De napközben oviban van,de este...s délután..:(

A kicsi alig alszik nem jó alvó...s mindig sír szóval ...!

Sahogy látom az én tüneményes nagy lányomat,hogy ma is ugy ment az oviba hogy a 2.on meghallotta a szomszéd babát sírni ő is sírva fakadt...nem tudom miért...!


remélem eltelik minél hamarabb ez a pár hónap s rendbejön minden!

2011. nov. 9. 12:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!