Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől lehet, hogy 2 éves fiam...

Mitől lehet, hogy 2 éves fiam biceg?

Figyelt kérdés
Voltunk doktornőnél, azt mondta, hogy nem vészes, de ha nem javul vigyem vissza. Úgy látom, mintha egy picit jobban bicegne. Egy kicsit náthás is. A bal lábát húzza. Megnéztem nincs megütve, kérdeztem, hogy fáj-e neki, de azt mondta, hogy nem.
2012. nov. 30. 14:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nálunk két dologtól szokott bicegni: vagy kavics van a cipőjében vagy túl nagy/kicsi a cipője és emiatt botladozni is szokott. (Néha, de előfordul, akkor már tudom, nemigazán oké vmi a cipővel, mert amúgy szép, egyenesen jár)
2012. nov. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Átmeneti csípőizületi gyulladása lehet,ha meg vannak fázva a gyerekek elég gyakran a csípőizületükre húzódik.


Csípőultrahang történt ,van folyadék?


Ha csípőizületi gyulladás,akkor azzal nagyon fontos a pihentetés és gyulladáscsökkentők szedése.

2012. nov. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem volt semmiféle UH! Amúgy cipő nélkül is biceg! Most még a "figyelő státuszban" vagyunk, ha nem változik hétfőig, akkor kell visszavinnem.
2012. nov. 30. 14:56
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Gyermekortopédiai szakrendelésre gyakran hozzák a szülők gyermeküket azzal a panasszal, hogy "furcsán járnak". Érthető az édesanyák és apák aggodalma, ijesztő, hogy alig néhány hónapja járó gyermekük sántítani kezd. Legtöbbször azonban a túlzott izgalom alaptalan.

Észrevehetően sántít, furcsán körkörösen lendíti a lábát, vagy csak biccent egyet lépés közben a gyermek - ezek a panaszok mind jellemzőek. Olykor a szülők arról számolnak be, hogy gyermekük reggel nem tudott lábra állni, de mire a rendelőbe érnek, már tud járni, csak kicsit sántít.


Ha nem történt kifejezett baleset, amelyben a gyermek a lábát valahol megütötte, 1-6 éves életkorban sántítás esetén mindig a csípőket kell megvizsgálni. Hétköznapi gondolkodás számára kissé szokatlan, de a bicegés oka szinte soha nem a láb, a lábszár, vagy a térd területéréről jön.


Legtöbbszor csípőgyulladás az ok:


Kisdedkorban a sántítás mellett gondos vizsgálattal megállapítható, hogy egyik oldalon a csípőízület mozgásai beszűkültek. Ha ezeket erőltetjük, a gyermek fájdalmat jelez. Röntgen-felvételeken ilyenkor rendszerint nem látni semmit. Ultrahang vizsgálattal a csípőízületben folyadékszaporulat mutatható ki, amely enyhe gyulladás jele. Az ízületi tokban sok idegvégződés van, a feszülés fájdalmat okoz. Átmeneti csípőízületi gyulladás a diagnózis ezekben az esetekben, amely pihentetés és egyszerű gyulladáscsökkentő gyógyszer szedése mellett néhány nap, de legfeljebb 2-3 hét alatt nyomtalanul gyógyul. A gyulladt csípő óvatos masszírozása szintén jót tehet

2012. nov. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

A doktor jó alaposan megtekergette háton fekve csípőizületnél a kicsi lábát,illetve hason fekve próbálta felfelé emelni combnál ?Ezekre nem jelzett kényelmetlenséget a gyermek ?


Pihenni sem kell neki ?

2012. nov. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
ja, én azért írtam a kavicsot meg a cipőt, mert úgy gondoltam, h a csipővel kapcsolatos dolgokat már megnézte a doktornő, vagy uh-n megnézték. A sántítás igen, nagyon sok esetben csípő miatt van, ezért bicegnek pl. a csípőficamos betegek.
2012. nov. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Anno még az ortopédián mindent rendben találtak! Most a háziorvos doktornénink nem csinált semmit. CSak a kisfiam sétált és akkor figyelte. Nem tekergette meg! :(

Én most itthon a bokáját, térdét mozgattam. A bokáját nem úgy engedte, hogy mozgassam, viszont amikor kérdeztem, hogy fáj-e szintem nemet válaszolt. Pedig ha fáj neki valamije meg szokta mutatni...

2012. nov. 30. 17:24
 8/13 anonim ***** válasza:

"Anno az ortopédián" ?

Most látták és azt mondták,hogy minden rendben van,vagy régebben ?

2012. nov. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
1 éves státuszon mondták, hogy minden rendben van! Most meg biceg
2012. nov. 30. 19:08
 10/13 A kérdező kommentje:
ja és akkor azt mondták az ortopédián, hogy nem kell mennünk, csak ha panasz van.
2012. nov. 30. 19:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!