Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan oldjátok meg 4-5 éves...

Hogyan oldjátok meg 4-5 éves gyerkőc mellett a kicsi altatását?

Figyelt kérdés
Kisebbik babám 9 hetes,a nagyobb gyerkőc 4.5 éves.Egy szobában alszom velük(muszáj a férjemnek pihenni,és ez csak így oldható meg,ő az emeleten van).A kicsi egész nap kint van velem/velünk a nappali-konyha-étkezőben(egy légtér)egy textil mózesban,vagy pihenőszékben.Éjszaka-mivel cicizik-általában velem alszik.Most is itt van még velem kint,az étkezőben.Lassan lefekszem,beviszem,pár perc múlva Ő is alszik.Valahogy este mindig becsúszunk.6 körül fürdetem,etetem,aztán valamennyit alszik.Pont akkor kel,amikor a nagyot vinném aludni.Én viszont nem akarok még "vízszintesbe"kerülni,márpedig akkor alszik,ha én is ott vagyok.Segítsetek,hogyan tudnék ezen változtatni?Vagy másfajta rendszert kell kialakítani?Egyre okosabb lesz,növekszik,már nem csak alvásból állnak majd a napjai,nem szeretném,hogy totál felborulna minden.
2012. nov. 30. 23:24
 1/3 A kérdező kommentje:
Mármint nem szeretném,HA totál felborulna minden.
2012. nov. 30. 23:25
 2/3 anonim ***** válasza:

Biztos nem emlékszel már rá :) de ez azért alakulni fog, egyszer elkezd éjjel kevesebbet kelni. Jól értem, ciciddel a szájában alszik csak? Vagy bizonyos idő után elengedi?

Mi lenne, ha a nagyobbat hamarabb fektetnéd kicsit, hogy legyen egy kis holt időd?

2012. nov. 30. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget.Igen,cicivel a szájában alszik el(ám amint elaludt elengedi,tehát nem nyammog rajta,de ha megébred,megint kell neki).Próbáltam neki cumit adni,de nem fogadja el.Nekem ez új,mert a nagyobb nem volt hajlandó szopizni,így fejtem(5 hónapig)+pótlást kapott.És Ő a kiságyban aludt az első perctől fogva.A pici éjszakai ébredésével nincs gond,1x kel,4-5 között,inkább azzal,hogy nem alszik el nélkülem(illetve ha a kiságyba van,felébred).Mivel este van egy kis időm,én nem akarok 9-kor elmenni feküdni,márpedig így kellene tennem(a nagyobbal nincs gond,önállóan megy aludni).Esetleg altassam el a szobában a picit,tegyem be az ágyába,és jöjjek ki?Mert ugye most addig kint van velem(olvasok,netezek)amíg nem megyek aludni,kb.11-fél 12-ig.Nem akarok belőle éjszakai baglyot faragni.
2012. dec. 1. 08:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!