Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van az, hogy a tápszeres...

Miért van az, hogy a tápszeres babáknak már 4 hónapos kortól ajánlják a hozzátáplálást de az anyatesej babáknak csak fél éves korukba?

Figyelt kérdés
Nagy baj ha én az anyatejes babámnak már 4 hónaposan mutatok mást is anyatejen kívül?
2009. aug. 18. 16:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha Te szeretnéd, akkor egész nyugodtan kóstoltathatsz már az anyatejes 4 hónapos babával is. Ez (az anyatejeseknél a tovább várás) nem kötelező dolog, csak ajánlott. :)
2009. aug. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nálunk az etetés a sulim miatt lesz érdekes. Szombaton csak apájé a csöpp. 2hós, és a védőnő nálunk is csak 4hóig számolt, hogy addig miként oldom meg a pici etetését, mert addig nem kaphat mást.
2009. aug. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Azért mondják, mert a tápszer nehezebben emészthető, mint az anyatej, igy kénytelen kelletlen hamarabb edződik a tápszeres babák gyomra. De 4 hónaposan már nyugodtan kóstolhattok, mi 4.5 hónapos kifiamnál már ki is váltottuk az ebédet, imádja :D Persze, ha nem birja gyomra, úgyis látni fogod, és csak fokozatosan.
2009. aug. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
én is el fogom kezdeni a kóstoltatást 4 hósan. mondjuk most 3 hós és megnyalattam vele a barackot, persze csak a szájához érintettem, mondtam a védőnőnek, mondta, hogy ezzel nem ártok, de 4-5 hónapos koráig ne adjak neki sokat:)
2009. aug. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!