Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szeretném olyan anyukák...

Szeretném olyan anyukák tapasztalatait kérni, akiknek babájuk mozgásfejlődése igen hosszúra nyúlt, mindenféle különleges indok, koraszülés, betegség ellenére. Hol tartotok, meddig tartott egy-egy fázis?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy volt már hasonló téma az oldalon, de már eléggé réginek tűnik és hála az égnek úgy tűnik Mindenki problémája megoldódott.

Azt érzem, hogy eléggé egyedül vagyok ezzel a dologgal és sokan kérdőn néznek rám, hogy a látszólag tökéletesen szép, egészségesnek tűnő 15 hós kicsi fiam, hogy hogy nem jár még, sőt még mászni sem kezdett el.

Szóval, mint említettem 15 hónaposak leszünk egy hét múlva. A szülés császármetszéssel történt a 39.hétre, a baba 10/10-zel és 3580g/54cm-rel látott napvilágot. Izomtónus zavart nem állapítottak meg. Még csak be sem sárgultunk. A császármetszésre azért volt szükség, mert toxémia gyanús voltam. Lábam dagadt,vérnyomásom magas volt.Vizeletben fehérje nem volt,placenta gyönyörűen működött-szinte végig. Az utolsó pillanatban hirtelen az egekbe szökött a vérnyomás és akkor már megjelent a fehérje is a vizeletben. Ezt követően született meg a kisfiam - elvileg mindenféle komplikáció nélkül.

Mindezt azért írtam le ennyire részletesen, mert a Dévényes konduktorunk szerint mindenképp lehetett valami minimális oxigénhiány, ami előidézhette a jelen állapotot, vagyis, hogy kisfiam mostanra már nagyjából fél éves elmaradásban van, a nagyátlaghoz képest.

Amúgy 6 hónapos kora óta járunk Dévény-tornára, egy-két kisebb megszakítással.Lassan viszont kezdem a türelmem elveszíteni. Arra gondoltam, hogy ez a "masszázs" kicsit meggyorsítja a folyamatokat, ám nálunk, minden csak nyúlik, mint a rétestészta.

A kicsim 6,5 hósan kezdett átfordulni a hátáról a hasára, majd ezt tökéletesítette kb.7,5hósan. Ez idő tájra tehető, hogy kúszni kezdett, de csak körbe-körbe maga körül.10 hónaposan kezdett kúszogatni, amolyan féloldalasan. Ez gyorsult kicsit, de sokáig semmi extra. Nagyjából 2- 3 hete kezdte el a felülést,amit most a legjobban szeret. Előtte kicsivel kutyázni kezdett. Mostanra a kúszás tökéletes "tengerész-gyalogsági" cserkelésre váltott..

Még annyit, hogy egy vidám, kedves, nagydumás baba. Érdekesség, hogy 6 hósan volt 9 kg. Most 15 hósan 10,5 és kb.83 cm.

Bocsi, ha hosszú voltam...



2012. dec. 1. 19:10
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/98 A kérdező kommentje:
Bocsi, az "ellenére" rossz szó.-nélkül- ez talán jobb.
2012. dec. 1. 19:13
 2/98 anonim ***** válasza:
71%
A kúszásig nálunk is minden igy alakult(a szülés is igy volt) de a dévény segített.Elkezdett mászni,és 15hósan el is indult.Én azért 1 évesen megmutattam volna egy dokina,vagyis többnek,mert egy évesen általában felállnak a babák,tudom sok bba mindent hamarabb csinál mostanában,de szerintem kicsit lassu a te babád fejlődése.
2012. dec. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/98 A kérdező kommentje:

Pontosan erről van szó, ez az én gondom is. Sajnos nagyon jól tudom, h mennyire lassú a fejlődése mozgásilag.

Az egyéves státuszon nem problémáztak nagyon rajta. Azt mondták, hogy a jelen kezelés alatt nagyon jó kezekben van. Korábbi gyerekorvosunk se aggodalmaskodott ezek miatt... Mellesleg a jövő hónapban megyünk neurológushoz. Egyébként két Dévényes is látta. Az egyik semmiféle extra problémát nem látott, akinél most vagyunk, az erős háti izomletapadást állapított meg.-Ami most kezd oldódni.

Köszi a válaszod.

2012. dec. 1. 19:23
 4/98 anonim ***** válasza:

Szia!

Megértelek! Az én kisfiam még csak 8,5 hónapos és ő sem csinálja amit a nagy átlag baba. Mi is járunk dévény tornára 6 hónapos kora óta. Én is azt veszem észre, hogy nem haladunk sehová. Nagyon ritkán megfordul hasrol hátra. Kuszni ő is csak körbe tud. kutyázni eszébe sincsen. Rengeteget beszél, okos értelmes, de nem mozog ugy ahogy kellene. Nap mint nap eszen magam ezen én is. Én már elvittem neurulógoshoz is és minden rendben szerintük is. Ő is császáros volt 4100grammal született. Az én babámnál sem volt oxigén hiány vagy valami probléma a szülés körül. Legalábbis nem tudok rola. És én is aggódom nagyon, hogy mikor lesz ebböl járás akkor.

Lehet nem sokat segitettem a válaszommal, de legaláb megértelek!

2012. dec. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/98 anonim ***** válasza:
30%
Régen el kellett volna vinni máshová, más szakemberekhez, is, a Dévényes dolog baromi kevés.
2012. dec. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/98 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó második vagyok. És hová kellene vinni a gerekeket? Mert nekem már nincs több ötletem! És a házi orvos is mindig azt mondja, hogy nincsen a gyereknek semmi baja. Eddig magamtol vittam a dévény tornára és a neurológiára is.
2012. dec. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/98 A kérdező kommentje:

Jól van,jól van, semmi morgolódás. Valóban igaz, hogy nekem tényleg lehetett volna vinni. Sajnos még a saját csatámat is meg kellett vívnom a családdal, vigyük már "valahova" a gyereket. Akkor még a budapesti védőnőnk tanácsára mentünk Dévényre. (Nem volt érdek-kapcsolat) ..és akkor úgy tudtuk, hogy ettől nincs jobb.Jó, lehet hogy van, más.Sőt, menjünk neurológushoz, aki mit csinál?-úgyanúgy mozgásterápiára küld. A 99% Dévényre, egy valakiről tudom, h nagyon Dévény ellenes.

Hmmm... tudtam volna 8-9 hónapos korában, h 14 hósan nem fog felállni, kapaszkodva lépegetni, lehet mást is bevetek. Most vidéken élünk és behatároltak a lehetőségeink, mindenféle szempontból. Lehetne úszni vinni is, de ott sem mindegy, hogy hova-milyen típusú úszásra viszed. Katona módszer, Pető módszer, egyéb fejlesztő, igen lenne lehetőség, vizsgálatok neurológián: EEG esetleg, vagy netán AUTIZMUS,ASPERGER stb. szűrés? Hű, de bíztató.Most mindenesetre megyünk egy eléggé elismert szakihoz-neurológushoz. Majd ő megmondja, h milyen rejtett dolog van a háttérben.Igazából én csak annyit akartam tudni, h most már mindenkinek 8 hósan áll a gyereke és rá 2hétre már jár, mert körülöttem ilyenek vannak és kezdem magam úgy érezni, mintha egy nyomoréknak lennék az anyja.

Amúg

2012. dec. 1. 22:57
 8/98 A kérdező kommentje:

...Amúgy, ha még 8,5 hósak vagytok, akkor nem kell aggódni, hogy hasonló lesz a szitu, mint nálunk.10 kezelés az átlag, amit mondanak, h kell a látványos beinduláshoz, de lehet kell 20 is és akkor egyszerre megindul az egész és minden héten valami nagymozgás veszi kezdetét. Az előző topikban volt, h a babó egy éves korára úgy beindult, hogy leelőzte a nagykönyvben leírt sorrend és idő szerint haladó kortársait.

Nálunk valami más van, és én még türelmetlen is vagyok...

2012. dec. 1. 23:04
 9/98 anonim ***** válasza:
Biztos jó a Dévényes tornászotok? Sajnos abból is vannak kóklerek. Neurolgiai kivizsgálás is mielőbb kéne.
2012. dec. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/98 A kérdező kommentje:
Utánanéztünk, pontosan emiatt és minden rendben van vele. Sőt 20-on éve űzi a szakmát. Külföldről is járnak hozzá kuncsaftok.
2012. dec. 1. 23:50
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!