Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit "kell" egyen egy 3...

Mennyit "kell" egyen egy 3 hetes baba? Mennyit "szabad"? (anyatejes)

Figyelt kérdés

A doktornő szerint kb. 450 g. lenne az optimális. Kisfiam azonban sokkal többet eszik, egy nap 5x-6x, és átlagosan 150 ml-ket, de van, hogy 180-at is... (Lefejt tejet kap üvegből, innen tudom pontosan.)

Én úgy tudom, hogy anyatejes babát nem lehet túletetni, de nem sok ez? A védőnőt kérdeztem erről, azt mondta, hogy próbáljak neki kevesebbet adni, de ha kéri, adjak még neki, szóval az ő tanácsával nem lettem kisegítve...

A súlya szépen gyarapszik, 3020 g.-al született, 2810-el hoztuk haza, most (tegnapi mérés) 3600.


2012. dec. 1. 19:15
 1/7 wartburg353s ***** válasza:
92%
Szerintem ne aggodalmaskodj, etesd, mikor kéri. Nem tudom, az én fiam mennyit szopizott anno, de ő is gyakran kérte, és mindig sokáig szopott. Lehet, hogy nagyon hülyeséget írok, de az is lehet, hogy az anyatej összetétele (pl. zsírtartalom) se ugyanaz mindenkinél. Lehet, hogy valakinek hígabb, másnak "erősebb" (ahogy az öregek mondják). Szerintem a kisbabád tudja, mekkora adagra van szüksége. Az én fiam nagyon mozgékony volt mindig, azóta is a korához képest igen nagy adagokat eszik, mégsem hízott el, mert lemozogja. Csak valahogy erőteljesebb és nagyobb, mint a korosztálya. Lehet, hogy a te babád is ilyen.
2012. dec. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

annyit adj a babának amennyit kér

hidd el a gyerek jobban tudja mennyi tej kell a fejlődéséhez mint az okos orvosok

ha jól lakott akkor abba hagyja az evés de ha kevesebbet adsz neki az olyan mintha éheztetnéd -- le fog állni a fejlődésben és sokkal többet fog sírni kevesebbet aludni stb....


másik jó tanács ne méregesd folyton

bőven elég ha havi 1x méred

sok felesleges idegességtől kíméled meg magad


3 gyerekes :-)

2012. dec. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
57%

A te tejed eszi vagy másét?Miért nem szoptatsz?

Az anyatejjel valóban nem lehet túletetni, de a cumisüveggel igen, hiszen sokszor azért eszik többet, mert cumizna a szopási inger miatt, ami ilyenkor még nagyon magas. Próbáltad szondával, SNS-sel vagy pohárból etetni, akkor is megeszik ennyit?

2012. dec. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, hogy én három gyermekes APUKA vagyok, de ne aggódj amiatt, hogy túleteted a babádat anyatejjel! Igazuk van, hogy ezzel nem lehet túletetni, csak annyit fog belőle szopizni, amennyi kell neki.


Mi sosem mértük, sosem írtuk, hogy mennyi volt. A súlyuk szépen gyarapodott, mindegyik 1 évesen kövérnek számított!

A legnagyobb kislányunk már a kórházban is hízott, úgy nézett ki 1 évesen, mint egy vajda, tele volt hurkákkal mindenhol! 1,5 évesen már sokat adott le a súlyából, 4-5 éves korára szupermodell alakja lett és még most is tartja 9,5 évesen, csak izmosodott közben.


Addig, amíg nem mozog eleget, gyarapodnia kell. Aztán úgyis le fogja adni a felesleget. Az anyatej, ahogy már említették, mindenkinél mást összetevőket tartalmaz; van amikor sűrűbb és van olyan is, amikor lágyabb. A gyerek is megtanulja hamar, hogy hogyan szívja, hogy az egyik, vagy a másik jöjjön elő! Hiszen ivásra és evésre is ezt használja.


Ja! Mindegyik gyermekünk fejenként 2-2,5 fél évet "cicizett". Szóval hidd le, hogy nem fogsz semmit elrontani, ha szoptatod addig, ameddig ő szeretné!

2012. dec. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Megerősítettétek amit gondoltam. :)

Amúgy az én tejemet kapja, ciciből nem fogadja el, minden szoptatás azzal kezdődik, hogy cicinként 10 percig 'erőszakolom' szegényt, de semmi... Pedig jól adom, jól kapja be, a bimbóm is tökéletes, minden jó, de nem kell neki. Azt mondják, lusta. Ezért kapja cumisüvegből... Pedig szeretném szoptatni. Erről az SNS dologról senki nem mondott semmit, most gyorsan rá is kerestem, érdekes, majd utána is olvasok, köszönöm!


MÁS: Tegnap óta az eddigi min. 7* 2dl helyett csak 4* 1dl-t tudok fejni... Szerintetek mitől lehet ez? Nem ettem/ittam semmi különöset, nem stresszeltem, meg semmi...

2012. dec. 3. 00:37
 6/7 anonim ***** válasza:

A nem kapja be dolog: nincs lenőve a nyelve, azt vizsgálták már?

nincs izomletapadása a nyakán, ami miatt fáj neki oldalra fordítani a fejét?


ezek is lehetnek a mell elutasításának okai


az SNS egy fantasztikus dolog, nálunk segített 100% tápszerről 2 hét alatt 100% anyatejre átállni, végül 21 hónapig szoptattam :)


Azt, hogy kevesebbet tudsz fejni, okozhatja stressz, vag csak valamiért nem indult be úgy a tejadó reflexed. Próbáld fejés előtt meleg izes borogatással felkészíteni a melled, nyugodj meg, gondolj a babádra közben :)

2012. dec. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Vele rendben van minden, de sajnos már nem aktuális a kérdés, vagyis de, csak már tápszeres lett a kisfiam. 3-án megjött a menzeszem, és teljesen elapadt a tejem, hiába fejem, masszírozom, borogatom, max. 10 ml jött ki a két ciciből, de most már annyi se... :(
2012. dec. 13. 11:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!