Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák mit tegyek mert a 15...

Anyukák mit tegyek mert a 15 hós kisfiam nem hajlandó enni csak ha valamivel lefoglaljuk?

Figyelt kérdés
Általában a mobiltelefonon a játék köti le. Játszani nem tud hanem csak nézegetni szokta. De anélkül egy falatot sem eszik. Biztos mi rontottuk el, de erről, hogy lehetne leszoktatni? Más baba csak simán bekanalazza a kaját nállunk meg egy küzdelem.

2012. dec. 2. 15:48
 1/8 anonim ***** válasza:

Ne hogy azt hidd!:)

2és fél éves lányom meg van őrűlve a telefonért és a laptopért, képes lenne egész nap azokkal játszani, még wc-re sem akar kimenni.

Sajnos tél van, nyáron nem kötik le ezek a dolgok akkor kint homozik és szaladgál.

2012. dec. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ne szokasd rá, h evés közben játszik vagy mesét néz, mert evészavaros lesz! Ha nem eszik, akkor annak oka van. Mondjuk nem éhes. Egy éhes gyerek szájából/kezéből ki se tudnád szedni a falatot. A gyerek nem tud éhen halni, ha éhes jelzi már egy csecsemő is élénk ordítással. Egy 15 hónapos meg pláne, h tudja jelezni. szerintem csak ki várni, míg rendeeen magéhezik. többször is hallottam már, h "de az ő gyereke fényevő, sose enne, ha nem kínálnák, sose lenne éhes magától"

Ezekben az esetekben kiderült, h étkezések között kapott a gyerek nasit, kekszet, stb. Hát úgy jóhogy nem fog sose megéhezni! Egy kisfiú esetében meg kiderült, h egész nap tejet ivott. Ő azért nem volt sosem éhes, m a tej eltelítette.

2012. dec. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia, az én fiamnál 15 hónaposan kezdődött ez. Egyszerűen csak egy újság lapozgatásával eszik. Most 18 hónapos mára ritkábbak ezek az alkalmak, de van amikor rájön az"ötperc" és akkor nem eszik, ha nem hozom az újságot olvasgatni. Szerintem ez hóbort. Legalábbis én észrevettem, hgy a gyerekeknél vannak hóbortok, amik elmúlnak, tartanak egy darabig, aztán jön egy másik. Szerintem ez az. Mivel nála ritkultak az újságos étkezések, én arra merek gondolni, hogy lassan elfelejti. majd a Tied is kinövi. Én azt szorgalmaztam, hogy nem nagyon engedtem neki, ha elszakadt a cérna, akkor nem adtam az újságot, akkor eltereltem a figyelmét, mondjuk madarakat nézett az ablakon.
2012. dec. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, nem vagy egyedül, sokan vagyunk!!!

Szintén 15 hónapos kislány. A főétkezések úgy zajlanak, hogy könyvek vannak az etetőszéke mellett, melyeket bőszen lapozgat, "olvasgat", közben mondókázok rá. Van ott egy doboz kis állatkákkal (legós figurányi méret), őket pakolgatja, néha megeteti őket, megitatja.

És igen, hiába nem evett korábban, amíg a megfelelő feltételeket elő nem készítem neki (a fenti játékok), nem nyitja ki a száját. Aztán eszik rendes mennyiséget.

Néha aggódom, néha nem, mert látom/hallom, hogy sok gyerek van így. Vannak haspók gyerekek, akik gyorsan bekapják az ételt. Hát, az enyém nem olyan.

Az biztos, hogy nem fog így maradni!!! :-)

2012. dec. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az enyém 1 éves és dettó. Nem értek egyet azzal, hogy egy gyerek (elegendő mennyiséget) eszik, ha éhes, meg üvölt, ha az.

Az enyémet egyszerűen nem érdekli az evés, semmilyen szinten. Csecsecsemőként sem érdekelte. A védőnőhöz/gyerekorvoshoz az első kérdésem az volt, normális-e, ha egy újszülött csak 5-ször eszik egy nap. Egy szoptatás 4-6 perc volt. Soha-de soha nem üvöltött a kajáért. Amíg éjjel evett (3 hetes koráig), simán kivárta, amíg átpelusozzuk, átvisszük a máik szobába, nézelődött, stb. Mellgyulladásom volt 6 hetes korában, mérni kellett, hogy mennyi tej jön vissza. Ekkor hosszabban szopott, kb 15 percet :D, 0-20 g közt... Majd szépen lefeküdt és átaludta az éjjelt. Van ilyen. Baromira nem válogatós, bármit megeszik, amit adok, de csak úgy, ha közben lefoglalja magát. Már én sem idegesítem ezen magam, néhány szabályt betartok: pl. ha ledobál valamit a székről, nem kapja vissza, stb, de ennyi. Kihagyjuk a 10 órait, hátha így éhesebb (nem az), de egy fokkal könnyebb. Én mindig játék nélkül kezdem, ha ha 2 kanalat eszik így, akkor annyit, ha egyet sem, egyet sem, ha 10-et, 10-et, de mindig próbálkozom. Hagyom, hogy ő egyen kézzel, amit tud, azzal is lefoglalja magát (hús, kenyérdarab, stb). Sajnos a keze még nem elég ügyes, én abban bízom, ha ő fog már kanalazni, nagyobb kedve lesz hozzá.

Szerencsére a gyerekorvosom sem idegbajos emiatt, szerinte tök normális ez, sok gyerek van így, ne aggódjunk majd megváltozik ez is. Az egyik barátnőm egyik fia is ilyen (a másik meg egy igazi zabagép, pedig ugyanúgy neveli őket), az a kisfiú refluxos is, a gasztroenterológusa is ezt mondta: van ilyen gyerek, a szülőnek pedig kutyakötelessége az elegendő tápanyagot bevinni a gyerek szervezetébe, ha fejen kell hozzá állni, hát úgy, merts emmit nem érsz el vele, ha megpróbálod éheztetni, csak annyit, hogy tényleg éhezteted...

A fiam most azért hízik csak jobban, mert tápszerport hintek a kajájára (ez a másik, ha már keveset eszik, legalább az tápláló legyen). Így is 8,5 kiló egy évesen, szóval azért nem egy vasgyúró, de legalább nem vészesen kevés.

Kitartást neked, ha megtalálod a tuti receptet ez ellen, azért ne feledd el megosztani velünk!!!! :D

2012. dec. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Úristen, utolsó! Senki sem írt olyat, h éheztetni kell a gyereket, csak azt, h érdemes kivárni, míg a gyerek egészséges és normális éhséget érez. Ez pedig nasik és sok tej, üdítő mellett nem fog bekövetkezni. Sokszor nem is gondolnánk, h az az egy rudi vagy tejszelet, amit tízóraira letol a gyerek kiüti az ebédet, mert annyi kalória van benne.
2012. dec. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nincs semmi nasi két étkezés között, nem tejcsizik közben és csak kizárólag vizet iszik. Mégis küzdelem az evés sokszor! Azt mondta a doktornő, hogy annyira mozgékony, hogy nem ér rá enni. De megnyugtató ahogy írtátok, hogy más kicsi is így eszik. Azt hittük vmit elrontottunk.
2012. dec. 2. 23:12
 8/8 anonim ***** válasza:
Újságolvasós vagyok: Az én gyerekem sem eszik semmit két evés között. Még almát sem! Néha nem akarom elhinni, hogy pl 3 falat reggeli után ami 8 körül van, hogy bírja ki délig étel nélkül? Csak vizet iszik. Délben aránylag szépen eszik, jó mennyiséget -újsággal-
2012. dec. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!