Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 17 hónapos gyereknél hogyan...

17 hónapos gyereknél hogyan kezeljem a hisztit? Ti hogyan kezelitek?

Figyelt kérdés
kisfiam 17 hónapos és 1-2 hete elkezdett hisztizni.ha valami ne úgy van ahogy ő szeretné akkor ordít visít.
2012. dec. 3. 15:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Ki kell tartani a te elképzelésed mellett és lehetőleg elterelni valamivel a figyelmét. Ha úgy ordít, hogy nem jutsz szóhoz sem, akkor én várni szoktam kicsit,közben csinálom a dolgomat, utána vagy magától abbahagyja vagy elterelés :)
2012. dec. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A lányom is ilyen, ez teljesen természetes. Engem nem érdekel, hisztizzen. Meg kell tanulnia, hogy vannak dolgok/esetek, amikor nem tudok/tudunk egyből pattanni vagy nem is szeretnénk.


Nálunk tudja jól, hogy hiába hisztizik nem fog vele semmire se menni. Nem is csinálja már.

Viszont anyósoméknál ... ki sem nyitja még a száját, egy hang sem jön ki belőle, már ugranak.

Ott bátran csinálja is, hiszen ahogy "fütyül", úgy ugrálnak anyósék.

Most már panaszkodnak is, hogy nem lehet 5 percig egy helybe ülni, de erre a férjem csak annyit mond, hogy maguknak csinálták.

Ha kicsi "szigorúbban fogták" volna, akkor nem lenne most náluk ez a gond.

Ill. nekünk nem gond, minket nem érdekel. Vicces, hogy csak anyósoméknál ilyen, senki másnál nem.


Szóval ezzel csak azt akarom mondani, hogyha hagyod, hogy hisztivel vívja ki magának a figyelmet és a dolgokat, akkor az később is így lesz, mert tudja, hogy te arra "ugrasz".

Viszont, ha csak akkor figyelsz rá, ha tényleg gond van vagy baja, akkor rá fog jönni, hogy ezzel ő semmit sem ér el.


Sajnos ez ilyen türelem játékos korszak. Lassan beértek ti is a dackorszakba. Az még egy mókás idő lesz :)

2012. dec. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

17 hónapos gyerek még nem "hisztizik", hiszen hormonálisan még nem érett arra a fajta hisztire, ami a dackorszakban 2-3 éves kor között jön. Egyszerűen csak van akarata, de megvalósítani önkifejezés híján nem tudja, hiszen nem beszél (annyira), nem érti még a természeti törvényeket, nem érti, miért nem szabad és anya, aki eddig mindenben támogatta, miért kezd neki hirtelen ellentmondani. Ezzel összedől a világ számára. Türelem és kitartás kell hozzá és sok kreativitás, ugyanis ha egy "hiszti" idején sikerül felébreszteni az úgynevezett kereső reflexét - azaz feladatot adni, elterelni a figyelmét - azonnal abba is marad. (míg az igazi hiszti nem, majd meglátjátok, azt csak figyelmen kívül hagyással lehet átvészelni)

Jelen esetben viszont akkor élitek túl minél hamarabb ezt a korszakot, hogyha mellette vagy, biztosítod a jelenlétedről és eltereled a figyelmét alternatívát kínálva (nem észérvekkel, azt úgysem érti még). :)

2012. dec. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az Én fiam detto. Ő 19 hónapos. És igenis hisztizik/hisztizett néha. Én megmondom őszintén- lepontozhattok, de nyakon burítottam egy kis vízzel. Ezt 3x kellett csinálni.

Utána már csak megkérdeztem h kér-e vizet. Elmúlt a hiszti.


Szerencsére Ő sose csinált olyat h pl. földhöz vágja magát a boltba stb.

2012. dec. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!