Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kezelitek a gyereketek...

Hogyan kezelitek a gyereketek agresszív megnyilvánulását? Nagyon kellene a segítség tapasztalt anyukáktól!

Figyelt kérdés

Van egy 3,5 és egy 1,5 éves kisfiam. Mióta a nagy oviba jár, elkezdett verekedni. Nem sokszor, de azért előfordul.

Nagyon figyelünk rá, hogy itthon ne legyen kiabálás, a testi fenyítés pedig 100%-ig tabu.

Ma pl. megharapta a kisöccsét, mire én lehajoltam, és kiabálás nélkül elmondtam, hogy ilyet nem lehet csinálni, simogassa meg, és adjon egy puszit a kicsinek, mert fájdalmat okozott neki.

Erre szó nélkül olyat vágott az arcomba, hogy csak néztem. Felkaptam, felvittem a szobájába büntetésbe. Mondtam miért kapja, és kimentem.

Azt hittem, ha itthon nem lát ilyet, akkor ez eszébe sem jut. (jó, oké biztos naiv vagyok)

Kis létszámú magán oviba jár, nagyon figyelnek rájuk, szóval ott is maximális figyelmet kap.

Mit kéne tennem?


2012. nov. 30. 10:05
 1/9 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, bocsánat, előre elnézést de szerintem megfelelési kényszered van. Ekkora önuralmat.....!Mármint elhiszem, de ez meg a ló túlsó oldala. "nagyon figyelünk rá, h itthon ne legyen kiabálás"- mi is, de elő-előfordul, nem tudom kivédeni

ill

testi fenyítés 100%ban tabu. -Oké, de én szoktam rácsapni a fenekére a nagyobbnak, ha valami olyat csinál, amivel pl. a kicsit bántja.

Azt jól teszed, h elmagyarázod higgadta, h ilyet nem szabad tennie, de van érte "büntetés" Hosszú az gyerekkori agresszivitást kifejteni, de ha ütnek egy gyereket-ha nem, ha kiabálnak vele , ha nem, ha állandóan csak mosolyog rá az oviban...akkor is ki fog nála jönni, ez a testvérféltékenység (meg más) jele is.

2012. nov. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Aláírom, hogy túl lelkis vagyok, és azt is, hogy birka türelemmel igyekszem kezelni Őket!

De, akkor mi a megoldás? Nem szeretnék se üvöltözni, se csapkodni. Csak van valami megoldás, ami eredményhez vezet.

Nem minden napos ez a történet, de nekem egy is túl sok.

2012. nov. 30. 10:26
 3/9 A kérdező kommentje:
A megfelelési kényszerrel abszolút beletaláltál. Soha nem tudok elég jó lenni magamnak. Akármit csinálok mindig próbálom jobban, és jobban.
2012. nov. 30. 10:29
 4/9 anonim ***** válasza:

Hát ha ennyire ki tudod az önuralmadat terjeszteni, akkor érdemes lenne maradni ennél az elmagyarázós módszernél, csak kapjon büntisarkot vagy büntiszéket. Ez vmi szuperdadás módszer, amihez popósuhintás sem kell :) annyi percig maradjon a sarokban vagy széken, ahány éves. Amíg azt nem mondod neki, h eljöhet, addig ott kell lennie.

Illetve próbáld minél több dologba bevonni a tesó "körül". Még ha sokszor bántaná, bántja is, 1-2 dolog biztos van, amiben segít. Pl. az én nagyobbam a fürdetésnél átváltozik "kisangyallá", együtt engedjük a tesónak a vizet, jön ő is segédkezik, hintőporozza, hozza a pelenkát stb.

2012. nov. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindkettőtöknek!

Az az igazság, hogy még a tesó születése előtt kikértem a védőnéni tanácsát, bújtam a netet...stb.

Mikor megszületett igyekeztünk mindenbe bevonni, hogy érezze nagyon nagy szükség van rá. Ő adogatta a pelust, segített fürdetni, öltöztetni. Első nap az ölébe adtuk, hogy érezze az Ő kistestvére. Szóval igyekeztünk mindent úgy csinálni, ahogy a nagykönyv írja. Alapból imádja is Öcsit, mert első falat mindenből Öcsié (nem mi mondtuk, Ő magától adja), ha kap valamit rögtön kérdezi, hogy Öcsinek is vettél?. Ezért nem értem miért esik néha neki.

Bünti nálunk a szobába küldés, de lehet kipróbálom a bünti széket. Hátha többet ér.

Önuralmam van, csak épp a hátamon folyik közben a víz, meg este kap el a sírás, mert úgy érzem rossz anya vagyok, hogy nem tudom kezelni. Tudom, hogy mindent megteszek, de mindig az az érzésem lehetne jobban is csinálni.

2012. nov. 30. 11:46
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha ilyen agresszív megnyilvánulásai lennének az én fiamnak, elgondolkodnék rajta, hogy az Ő érdekében talán szigorúbbnak kellene lennem, mert később gond lehet majd a magatartásával! "kiabálás, a testi fenyítés pedig 100%-ig tabu"- szép eszme, de általában nem működik vagy rosszul működik. Nem kell péppé verni, de a semmi, és a nagy verés között azért van olyan megoldás is, ami elfogadható és olykor szükséges
2012. nov. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Az igazság az, hogy sokkal kevesebb kirohanása van, mint a környezetünkben lévő tesóknál, és az ő anyukáik azt mondták tegyem össze a két kezem, hogy csak ennyi, de engem ez is nagyon kiborít.

Mindenki tanácsát megfontolom, és mindenkinek köszönöm.

Első körben talán megpróbálok kicsit erősebb hangnemben fellépni. Hátha...

Meg persze marad a bünti.

A mai hosszabb bünti után úgy látom magába szállt kicsit.

Olyan nehéz, mert tényleg egy tündéri, jószívű kisfiú. De néha mintha belebújna a kisördög.

2012. nov. 30. 12:19
 8/9 anonim ***** válasza:
egyébként minden gyereknek kell egy kis "levezetés" mint ahogy a felnőtteknek is, próbáljatok valami megerőltetőbb játékot, valami kiabálósat (séta az erdőben, hangos "hahózás"), ilyesmi. és igen, egy kicsit lehet a hyngoddal éreztetni a dolgokat, ha már popóra nem kap
2012. nov. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A levezetés bőven megvan: lovagol, úszik, judozik... Ovi után min. 1-2 óra játszó a kis cimborákkal. :)
2012. nov. 30. 13:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!