Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hónapos babátok mennyit alszik?

2 hónapos babátok mennyit alszik?

Figyelt kérdés
A kisfiam napközben szinte semmit nem hajlandó aludni,talán másfél óra a maximum,amit nem ébren tölt. Már kicsit kezdek kimerülni,mert alig tudom csinálni a dolgom. Ha kimegyek a szobából már kiabál,ha visszamegyek akkor mosolyog és semmi baja. Imádom,komolyan,legszívesebben egész nap tartanám,de ahhoz már túl nehéz és nem is akarom,hogy megszokja. Lehet én cseszem el,hogy mindenre pattanok,de egyedül vagyunk itthon,nagy a ház és nem tudom,hogy épp baja van-e,vagy csak hiányzom neki. Na de lényeg a lényeg,hogy este fél11kor szokott kidőlni,ezt megelőzi egy szinte egész estés szopi,fél óra szünetekkel tarkítva. Már teljesen ki vagyok,a párom meg azt kérdezni,hogy miért vagyok kiborulva... Vajon... Fogalmam sincs,hogy miért nem alszik,miért játssza ezt velem,szopi közben elalszik,amikor meg ágyba raknám,akkor kipattan a szeme és elkezd "beszélgetni". Kevés a tejem,vagy nem elég tápdús,vagy mi lehet a baj?? Éjszaka 5 órát alszik,szinte percre pontosan fél 4kor kel,utána 7kor és onnantól kezdődik az egész napos nem alvás.
2012. dec. 4. 12:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia, az enyém 3 hónapos kora óta csinálja ezt, most 4.5 hónapos. Már kezdek kiborulni, mert iszonyat fárasztó így!

Bocsi az offért, csak emgem is érdekel a megoldás, én csak kitartást tudok kívánni!

2012. dec. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
-m +n, bocsi, elírtam!
2012. dec. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia! A babám már 6 hónapos, de 2 hónaposan így aludt: nappal 3X kb 2-2,5 órát aludt, éjszaka egyszer kelt, illetve 9 hetes korától átalussza az éjszakákat. Azt hozzá kell tenni, hogy tápszeres. Nekem a védőnőm azt mondta, hogy a fiam az átlagnál sokkal jobb alvó, sok olyan családot ismer, ahol nappal nem nagyon alszik a baba. Ha elalszik szopi közben várj 20 percet, csak akkor rakd le, állítólag akkor már mélyen alszanak, hátha nem ébredne fel.
2012. dec. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
vidd rendszeresen sétàlni! jol bugyolàld be és etesd meg alaposan elotte, hidd el,a friss levego jol elnyomja és majd elalszik. amugy szerintem attol,h idonként kiabàl/reklamàl utànad,de tudod,h minden rendben van,(evett,tiszta a segge) akkor nem kell egybol ugrani. muszàj megszoknia,h kicsit eljàtszon,elfoglalja magàt. tegyél neki be az àgyba 1-2 jàtékot,forgos zenélot,azokkal ellesz egy darzabig. ha meg pihenoszékbe rakod,akkor viheted magaddal minden helységbe,làt téged,te meg kozbe tudod végezni a dolgodat. én mindig igy csinàltam.
2012. dec. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
én is kitartást kívánok Neked,kedves első! Reméljük idővel jobb lesz. Azt már próbáltam,hogy szopi után hagyom aludni,napközben nem gond,ha a mi ágyunkban alszik,csak este,amikor már hazáér a párom. Zenélője van,el is alszik rá,de ahogy elhallgat, kinyitja a szemét. Irigyellek kedves válaszoló,hogy ennyit alszik a babád :( bár az enyém is ilyen jó alvó lenne. Ki is szoktam vinni minden nap sétálni,eddig be is jött,amit mondtál,hogy a friss levegő elnyomja,de úgy egy hete már a kocsiban sem alszik,vagyis ott is ezt csinálja,amit itthon. Elalszik,aztán negyed óra és megint felkel,nézeget,satöbbi. Tudom,hogy egyre kevesebbet alszanak,ahogy nőnek,de hogy abszolút semmit,az már elég durva :(
2012. dec. 4. 13:01
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia! Az én lányom 2 hónapos,és hetek óta ez megy. Húsz percet hajlandó aludni egy nap,jobb napokon egy órát délelőtt egyet meg délután. Nálunk a séta sem segít,mármint a friss levegő sem nyomja el,hiába minden,bármit csinálok,és sokszor 11-ig éjfélig is sír,mert a végén már annyira fáradt,hogy azért nem tud aludni. Nehéz dolog ez,én tudom,én is csak a végét várom már,mert így az egész napból van összesen 2 óra,ami jókedvűen,játékkal telik,a többiben megy a sírás,az altatás és a cicizés. Nagyon fárasztó és a házimunkával is alig alig érem utol magam.Viszont éjszaka vagy csak egyszer kel,vagy átalussza.
2012. dec. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!