Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hol tudok olyan hűtőmágnest...

Hol tudok olyan hűtőmágnest venni, amit a szájába is vehet a babám?

Figyelt kérdés

Műanyagra vagy gumira gondolok.

Van néhány textil, de a többség festve van, azokat nem szívesen adom oda neki ez miatt.


2009. aug. 19. 13:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
66%
Miért pont hűtőmágnest adsz a babának?
2009. aug. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
50%

Kedves előző! Mert nagy élmény neki leszedegetni a hűtőről, s ledobni a földre. Közben pedig természetesen meg is kell kóstolni. Nálunk ugyanilyen kóstolgatni való a tv-kapcsoló és a mobiltelefon is (természetesen aksi nélkül, alkohollal előtte megtisztított állapotban).

Egyébként nekünk plüssösek vannak, a gyáli út 31/b alatt, a játék és makett boltban (asszem Kék Kobra Kft.) vettük. Állatfigurák, amik a hasukkal és a négy lábukkal tapadnak. Igaz, ezek sem a legjobbak, de egyelőre iylet találtam. Műanyagokat (kis négyzet valamilyen szöveggel vagy gyümölcskosár stb.) még régebben láttam konyhafelszerelés boltban (pl. kátay, vagy az árkádban a földszinten).

2009. aug. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
75%

Fene tudja, én mágnest eleve nem adnék a gyerekem szájába még játéknak sem. Gondold át: attól, hogy műanyag a másik oldala, vagy textil, a mágnes nem életre szólóan van rögzítve rá, gyakorta leesik. Kell, hogy lenyelje? Szóval nem az a legnagyobb probléma, már bocs, hogy festett a textil... Inkább magasabbra raknám a hűtőn a mágneseket, hogy ne érje el a kölök.

Amit viszont javasolni tuok, mert az is jó móka: fából, vagy műanyagból mindenféle játékkonyhás dolgokat lehet kapni (gyümölcs, zöldség, húsok is, péksütemények, műanyag lábos, kanál). Én a konyhaszekrény alsó két fiókját átengedtem ilyen cuccoknak, a többi pedig gyerekzáras. (úgyis kisajátítanák, így önkéntes alapon történt) Szeretik ki-be pakolni, ezekkel a konyhában főzőcskézni és még be se mágneseződnek tőle.

2009. aug. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
81%

Kedves Harmadik! Jogos a felvetésed, eddig még bele sem gondoltam. De míg a karomon tartom, miközben ő ledobálja a földre a hűtőmágneseket, s épp csak annyira tudja bevenni a szájába, míg én tiltakozom, s elveszem tőle, remélhetőleg nem lesz baj. Persze a baj pillanatok alatt is megtörténhet, de pl. az általam említett állatfigurás mágneseknél a mágnes a plüssanyagon belül van, így nem tud a ragasztás elengedni, s elválni a figurától. A műanyag kockáknál is úgy emlékszem valami hasonló technikával volt megoldva a mágnes rögzítése.

Második voltam

2009. aug. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
37%
Első vagyok. Szerintem nagy hülyeség hűtőmágnest adni a gyereknek. A babák nagyon értelmesek megkell tanítani nekik, hogy mit szabad és mit nem levenni csak türelem kérdése az egész. Az kérdés egy kicsit vicces. Én nem adnák a gyerek szájába mágnest. Itt kezdődik a nevelés!!!
2009. aug. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Kedves 2. válaszoló, köszi, hogy legalább Te a kérdésre válaszoltál. Megnézem ott.

Egyébként meg lehet, h nem voltam világos: A textil az jó,mert a mágnes az anyagon belül van. Ami festett, az fából van csak nem tudom, hogy milyen a festék, ezért azokat nem engedem a szájába venni. (gyengébbek kedvéért, ezt írtam is, de mégis jött fikázós válasz...)

Továbbá van olyan mágnes, amelyik nem kerek hanem már maga a színes kép a mágnes. Továbbá sztem is tök jó elfoglaltság a gyereknek a mágnes tologatása és pakolgatása. Leveszi és nagyon örül, h vissza is tudja rakni.

Nem ezt adok neki vacsorára.

Elnézést kérek attól, aki nem értette meg a kérdésem. :))

2009. aug. 19. 19:05
 7/15 anonim ***** válasza:

Te tudod, kedves kérdező. Mágnest még beburkolva SEM adnék annyi idős gyereknek, aki a szájába veheti, de lelked rajta. Azért úgy gondolom, nem alapból a gyerek könyörög azért, hogy mágnest csócsálhasson. Ezek a textillel beburkolt mágnesek meg nem azért gyártódnak, mert a gyártó a lelkén viseli a gyerekeidet, hanem ÜZLET. Rá van írva, hogy három éves kor előtt nem adható a gyerek kezébe. Nyilván ez is fika, te tudod jobban.

Az én gyerekeim is hűtőmágneseznek, hidd el, később is jó móka, amikor már nem veszik a szájukba, addigra pedig vannak mindenféle kirakók is belőle, (pl HABA) meg babaöltöztetők, amiket magad is elkészíthetsz.


[link]

2009. aug. 20. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Most meg én nem értem, mi a különbség, hogy a gyerek a szájába veszi (felügyelettel) vagy a kezében tartja a hűtőmágnest?

Kedves utolsó, akkor most ajánlottál mágneses játékot?

2009. aug. 20. 10:55
 9/15 A kérdező kommentje:
...és még egy: mint MINDEN, valóban ez is üzlet. Mi nem az, ami tárgyiasult formában jelenik meg a piacon?
2009. aug. 20. 10:56
 10/15 A kérdező kommentje:
Egyébként meg hagyjuk, vegyétek úgy, hogy nem is kérdeztem. Szép napot.
2009. aug. 20. 10:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!