Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Terpeszpelenka...

Anyukák! Terpeszpelenka kérdés! (? )

Figyelt kérdés
Nos, ismerőstől vásárolnánk terpeszpelenkát. neki van vagy 5-6 darab különböző méretekben,azt mondta (ő egyébként egy 2 gyermekes anyuka),hogy X hónapos kortól néhány hónapig szinte folyamatosan kell hordani a babának napi néhány órát. ez igaz? érdemes tőle megvennem az összes méretet? biztosan szükségünk lesz rájuk? vagy van olyan baba,akinek egyáltalán nem kell?

2012. dec. 4. 20:56
 1/9 anonim ***** válasza:

A 6 hetes csípőszűrésen fogják megmondani, hogy kell-e a babádnak, ha egészséges, akkor nem kell. A fiamnak 6 hétig kellett hordania éjjel-nappal, 1 pelusunk volt, végig jó volt 1 méret. Ennél több nem kell, ha ennél nagyobb a baj a doki úgyis ír fel pelust.

Ne hagyd magad bepalizni.

2012. dec. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Már a kórházból úgy engednek ki, hogy mondják ha kötöttebb a baba csípője. Aztán 6 hetesen csípőszűrésre viszed a babát és ott megmondják, hogy kell e hordania terpeszpelust.

A lányomnak 6 hétig kellett viselnie állandóan (este is). Egyet vettünk (62est)az végig jó volt, sőt még rövidebbre is vettem neki.

A fiamnak nem kell hordania, mert nem kötött a csípője.

2012. dec. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
a babak tobbsegenek mar nem kell terpeszpelus, regen kotelezo volt minden babanak, de rajottek hogy felesleges, csak indokolt esetben kell hordaniuk, felesleges megvenni, foleg kolonbozo mereteket
2012. dec. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A kislányomnak egyáltalán nem kellett.
2012. dec. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én meglepődtem amit kérdeztél.Az én ismerősi körömben egy babának sem kellett ilyen,tehát nem alapvető dolog.Ha kötött a csípője,akkor az ortopéd orvos írja föl neki.
2012. dec. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2 gyerekem van,egyiknek sem kellett
2012. dec. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nálunk alapból ajánlja a doki - megelőzésképp.

Kezdésnek vettem egy 56-ost, de az nagy volt, így vennem kellett egy 50-est.

Nem tudom, mennyi idős a gyermeked, de ha már nem pár hetes, akkor szerintem bőven elég 1 db 5-6os! A többit fölöslegesen vennéd meg.

2012. dec. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
csípőszűrésen adnak diagnózist, h kell-e egyáltalán (ált. lányoknak kell), de akkor is max 1 méretet kell kihordani, ugyanis úgyis visszarendelnek 2 havonta, hogy nézzék, javul-e.
2012. dec. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat! így akkor nem veszem meg előre tőle,majd csak ha szükség lesz rá (már egyébként a mellszívó előre megvételéről is lebeszéltek ismerősök!) feleslegesen nem szeretnék pénzt kidobni,még ha nagyon kedvezően tudnám meg venni,akkor sem! még egyszer köszönöm a tanácsokat!
2012. dec. 5. 09:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!