Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, miért fürdetés előtt...

Anyukák, miért fürdetés előtt kell beolajozni a kicsi hajlatait? Igy véletlenül sem érheti a viz az esetleg befüledt részeket.

Figyelt kérdés
És ha ez tényleg jó, és igy kell csinálni, hány hónapos korig? Most már 4 hónapos lesz a kislányom - leválthatjuk a gyógyszertári fürdetőkenőcsöt?
2012. dec. 4. 01:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Azért fürdetés előtt kb. fél órával, mert az olaj leold olyan szennyeződéseket (koszmó a fülkagyló mögött, hónalj hajlatba hintőpor maradvány, combhajlatba krém, stb. maradvány) amit a sima víz + fürdető nem hoz le, vagy nem ér el oda a víz. Én az első pár hónapban (9-10) csináltam így, mostmár 4 éves múlt, mostmár csak a füle mögötti részt babaolajozom be kb. kéthavonta, mert onnan pld. csak körömmel lehetne lekaparni a füle mögé száradt dolgokat.
2012. dec. 4. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Soha nem használtam olajat ...
2012. dec. 4. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A Babé termékeket használjuk az első naptól kezdve, mióta hazajöttünk a kórházból.Én a gyógyszertárit nem vettem meg.Az olajat nem használtuk, mert eltömíti a pórusokat.A koszmót megelőzni kell...(Babé koszmó elleni sampon stb.)

Üdv.:kozmetikus anyuka 20 hónapos kislánnyal.

2012. dec. 4. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Soha nem használtam olajat,mert tényleg nem jó a bőrnek,eltömíti a pólusokat,ahogy előttem a kollegina írta! :)

Én csakis szíriai oliva színszappannal fürdetem a lányom születése óta!Most 2.5 éves

üdv:szintén kozmetikus anyuka :)

2012. dec. 4. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Egyik gyerekemnél sem használtam olajat, szerintem nincs rá szükség. A gyógyszertári fürdetőt nem bírta a fiam bőre, Neogranormon tusfürdőt használtunk.
2012. dec. 4. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem használunk olajat, shea vajas natúr szappannal fürdik és utána shea vajjal kenem be ha szükséges.10 hónapos ekcémás kisfiú.
2012. dec. 4. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
szintén Babé termékeket használok mint a 3-as válaszoló,a testápolója bioderma.és szintén kozmetikus anyuka vagyok.:-) 5 hónapos a kisfiam,nyoma sincs a koszmónak!
2012. dec. 4. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Kislányomat 5 hónapos koráig olajoztam, utána nem láttam értelmét. Fürdetőkenőcsöt nem használtam soha, frezyderm babafürdetője van, mióta hazaértünk a kórházból.
2012. dec. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én sosem olajoztam a lányom bőrét. Szerintem csak akkor érdemes használni, ha koszmós a feje, egyébként ha valami jó minőségű, megbízható fürdetőt és testápolót használsz, akkor megtudod előzni a problémákat. Én Neogranormont használok fürdetőből, testápolóból is. Gyönyörű a lányom bőre. Az új tégelyes Neogranormon popsikrém pedig valami zseniális. Sosem piros a popsija.
2012. dec. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok közmetikus :-) de én is a Babe termékekre esküszöm. Kisfiamnál mindent kipróbáltunk anno, érzékeny bőre volt, végigmentünk az összes babás terméken, a Babe-nál megálltunk. Kislányom 7 hetes, ezt használjuk.
2012. dec. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!