Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fogalmam sincs mit tegyek,...

Fogalmam sincs mit tegyek, segitenetek?!

Figyelt kérdés
Leirom mi a helyzet es azt kernem annyit irjatok legyszi ti mit dontenetek a helyemben. Sajnos senkivel nem tudom megbeszelni, ezert fontos a velemenyetek. A parom kulfoldon el, en is kinnt eltem vele, aztan mikor terhes lettem hazajottem tobbszor is, majd itthon szultem. Meg a terhesseg alatt kiderult a parom tobbszor is meg akart csalni, de a nok elutasitottak, ezert nem tortent vegul semmi. 4 Honapos terhesen vegul vele maradtam, mas lehetosegem nem volt az anyagiak miatt. Azt akartam, hogy a pindurnak mindene meglegyen. A szules utan tavkapcsolatban eltunk, sokat veszekedtunk, nem foglalkozott velunk, aztan kibekultunk es visszakoltoztunk kulfoldre. Hazajottunk 3 hetre, kozben ugy dontott masik varosban akar dolgozni, azt mondta majd szol, ha mehetunk... Ez 3 honapja volt. Kozben engem megkeresett a volt fonokom, hogy visszavenne dolgozni. Jelenleg videken lakunk a szuleimnel, fel kene, hogy koltozzek pestre a kislanyommal alberletbe. Csak nem tudom, hogy oldanam meg, mert szerintem a bolcsihez meg kicsi 1, 5 evesen. Es sokat kell varni, hogy legyen hely. Lakast se tudnek kivenni, max egy szobat vagy hazreszt, ami nincs tobb 30-35 ezernel. Ha itthon maradok dolgoznom kell, mert apuka nem fog segiteni. Ha visszamegyek mindenunk meglesz, csak en nem leszek boldog. Szemet hunyva a dolgai folott, hogy semmibe se nez. Fogalmam sincs hogy oldjam meg ezt a helyzetet. Mit tartsak szem elott.... Elore is koszi a valaszokat

2012. dec. 4. 23:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát, nehéz, az biztos. Helyrehozható vagy élhető-e ez a kapcsolat? Az biztos, hogy a távkapcsolat és a kicsi gyerek a teljesen normális kapcsolatokat is megbillentik, mindenkiben több a feszültség. Voltunk mi is hullámvölgyben, de örülök, hogy kitartottam a férjem mellett (rajtam múlott, mert ő semmit nem tett a házasságunkért), és talán újra egymásra találtunk. Most szerintem boldogok vagyunk, ha anyagilag rezeg is a léc ebben a szép kis országban :S Mennyi időt szánnál egy második esélynek, beleszámítva, hogy most túl sok lehetőséged nincsen Pestre költözni és dolgozni?
2012. dec. 4. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Annyi esely volt mar, sajnos keson jottem ra milyen ember. Semmit nem tesz ertunk. Nem szeret minket. Sajnalom ra elpocsekolni az idomet. Mar annyiszor megprobaltam. Nem megy... Ezert ez a nagy dilemma!
2012. dec. 5. 00:05
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nagyon nehéz helyzet, az biztos. Ha tudod, hogy boldogtalan lennél, miért mennél vissza? Ha semmibe vesz és nem számíthatsz rá, akkor kiszolgáltatottan, egy idegen országban valószínűleg nem lesz jobb. Azt tartsd szem előtt, hogy a babádnak egy kiegyensúlyozott anyuka a legfontosabb. A bölcsihez szerintem nem feltétlenül kicsi, én és a hugom is kb. 1 évesen mentünk...kiegyensúlyozott, boldog felnőttek lettünk, remek a kapcsolatunk a szüleinkkel. Igaz, amikor anyuékkal voltunk, akkor az "minőségi" idő volt. Szóval szerintem nem azon múlik, mennyi időt töltesz a gyerekkel, hanem, hogy hogyan foglalkozol vele, amikor vele vagy. Anyagiak miatt valószínűleg nekem is viszonylag hamar vissza kell mennem dolgozni, a lányom akkor megy a bölcsibe. Váláson nem gondolkodtál (bocs a drasztikus ötletért)? Mert akkor gyerektartásra igényt tarthatsz, az is segítség.
2012. dec. 5. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ahogy leírtad, milyen sokszor adtál neki esélyt és úgy érzed, nem szeret titeket, semmit nem tesz értetek, sajnos nincs itt dilemma. Ha dilemmáznál, nem látnád ezt ilyen kristálytisztán.

Még ha a gyerek felé lennének pozitív érzései, megfontolandó lenne, de ha azt látod, ő sem vált ki belőle érzelmeket, szerintem ne költözzetek utána. Egy idegen országban, a segítő hozzátartozóid nélkül, magányosan, csak még jobban ki lennétek szolgáltatva neki.


Kívülről nézve úgy tűnik, soha nem volt meg köztetek az az erős összetartás-összetartozás, mély szeretet-kapcsolat, ami alapot adna ahhoz, hogy a nehéz időkben legyen mire építkeznetek. Minden kapcsolatban vannak problémák és krízisek, általában akkor sikerül megoldani őket, ha a pár világnézete, életfelfogása, gondolkodása és célja alapvetően hasonló, és a múltban volt időszak, amikor jól tudtak működni párként. Ha ez hiányzik, mert soha nem volt meg, én nem tudok hinni benne, hogy stabil családot lehetne építeni, max. akkor, ha mindkét fél ezt akarja és egyformán, közösen tesznek érte és ezt meg is beszélik. Ha csak te igyekszel a gyerek miatt, belerokkanhatsz lelkileg, és a gyereknek sem tudsz stabil támasza, édesanyja lenni.

Bárhogy döntesz is, mindig jön egy következő "útelágazás", amikor lehetőséged van új döntéseket hozni, nem kell egy életre beleragadnod egy rossz döntés következményeibe.

2012. dec. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia.

En babam is1.5 evesen kezdi most a bolcsit,ne felj ettol,menni fog.nakunk is kenyszerbol kezdjuk,ez van.munkahelyril annyit,hogy a mai vilagban ha a fonok valakit hiv vissza az nagyon megbecsulendo.sok ismerosom van akik nem "mehettek vissza".... Ha ennyire tudnam,hogy se en se a baba nem kellunk neki,en csak a penz miatt nem mennek vele.nagyon nehez helyzet,de kesobb se lesz jobb es baba nagyobb karat fogja latni,mint hasznat.mivel nem latom az egesz helyzetet csak ezt tudom irni.en valoszinu maradnek....

2012. dec. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem a ferjem, gyerektartast pedig nem fizetne. Az elozo csaladjanak se fizet, kulfoldon meg nem tudjak behajtani rajta sajnos. Nekem nincs penzem ugyvedre.... Igy egyedul kell megoldanom. A bolcsi se lenne rossz, de mire ott van hely az honapokba telik. Raadasul nem lennek bejelentve a munkahelyen,nem reszletezem miert.... Igy ez megneheziti. A magan bolcsi meg draga. Amugy tenyleg sosem volt eros a kapcsolatunk, hamar jott a baba. Mikor teherbe estem mar nem is szerettem. Epp elhagyni keszultem.... A csaladjaink is ellenunk vannak. Sajnos neki az apja is ugyanezt csinalta veluk. Ezt latta otthon. Nem tud kotodni senkihez. Sokaig ivott, aztan mellettem majdnem hogy abbahagyta. Nem egyszeru... Ha meg latok egy szikranyi eselyt is biztos megprobalom megegyszer... Koszonom a valaszokat!
2012. dec. 5. 15:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!