Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek 8-9 hónapos babája...

Akinek 8-9 hónapos babája tápszeres mikor mennyit kell adni neki? Anyatejes babám sajnos nem szopik már fogalmam sincs ilyenkor mikor és mennyi tejalapú az amire még szüksége van?

Figyelt kérdés
Napközben délben és uzsonnára meg tízóraira eszik már rendes ételt, de ezenkívül mennyi tápszer kell?
2012. ápr. 18. 12:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Készíts el egy nagyobb adagot, és meglátod, mennyit kér. Pár nap alatt kitapasztalod. Ez babafüggő.
2012. ápr. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Akkor nem is muszáj adni? A védőnőt nem érem el egyenlőre sajnos, korábban mikor beszéltünk azt mondta 1 éves korig reggel este szopizzon. De ugye fogalmam sincs az mekkora mennyiség volt eddig...
2012. ápr. 18. 12:57
 3/9 anonim ***** válasza:

1. vagyok: nálam ugyanez a helyzet. Lányom 8 hónapos lesz 1 hét múlva, és már nincs annyi tejem, mint volt, sőt... Viszont a reggeli-esti tejet nagyon fontosnak találom, és ezért olyankor inkább tápszert adok. A nap többi részében marad az anyatej.

Mint írtam, én is azt csináltam, hogy készítettem egy nagyobb adagot, és láttam, mennyit kér belőle. Totál változó, van, amikor reggel 100 ml-t alig bírok beleerőszakolni, de ma pl. 170 ml lecsúszott, mert éjszaka csak egyszer volt fenn 1 körül. Szóval neked kell kitapasztalni, és igen, a reggel-este tejecske fontos!!!

2012. ápr. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
bocs az offert, de ilyenkor milyen tapszert adtok?
2012. ápr. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

1. vagyok: nálam mindig volt itthon aranytartalékként a doktornő által felírt tápszer, Milumil Optima HA. Ha megyünk, mindig íratok 1-1 dobozzal.

De gondolkodtam már rajta, hogy kell-e még a hipoallergén? Vagy jó lenne-e a sima, pl. dm-ben kapható is?

2012. ápr. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi szépen. Hát ez így elég érdekes lesz:_) csinálok valamennyit és honnan tudom hogy kérne még mondjuk? Jaj annyival egyszerűbb volt szoptatni:((

Sajnos begyulladt a mellem a mensim is megjött és nem fogadta el az egyik cicit egyáltalán a másikból se rendesen 2 hete szenvedek hogy visszahozzam a mennyiséget valahogy, (fejés, szoptatós bogyók stb) de semmi sincs a mellemben már, ha fejek az is teljesen víz színű :(

2012. ápr. 18. 14:20
 7/9 anonim ***** válasza:

1. vagyok: Csinálj mondjuk 200 ml-t (ez elég sok az én lánykámnak, de más baba pl. ennyiket eszik). Ha kiszívja mindet, legközelebb próbálj meg egy kanállal még többet készíteni. Ha nem issza meg, elég a kevesebb is, és legközelebb már tudod.

Tényleg egyszerűbb volt szoptatni, sajnálom az esetedet! Nálam is csak napközbeni altatáshoz, éjszakai nyugtatásra, vagy kaja kiegészítéshez kell már a cici.

2012. ápr. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Fél éves kor után min. napi 500 ml tejalapú táplálék kell. Ha nagyon kis étkű, akkor elég kevesebb is, mert pl. a fiam ennyi idősen összesen napi 650-700-at evett :D És ugye ebből volt zöldség, gyümölcs is, napi 3x vagy 4x evett tápszert.

Lányom most 8 hónapos, napi 4x eszik tápszert, igy jön össze kb 500. Egyszer zöldség hússal, egyszer gyümölcs gabonával.

Nem muszáj már a HA-s tápszer, de ha van bármilyen allergiás a családban, akkor jobb azt adni 1 éves korig.

Ha már bevezetted a tejtermékeket, akkor meg tényleg nem kell HA-s.

Természetesen ha eszik tejpépet, azt is beleszámolhatod az 500 ml-be :)

2012. ápr. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
4. vagyok koszi a valaszt, en isezen gondolkodom, hogy kell e meg a HA amikor heteken belul bevezetem a tejtermekeket
2012. ápr. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!