Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálásban segít a...

Hozzátáplálásban segít a védőnő? Fogalmam sincs, hogy kell neki kezdeni. Nekem kell "kutatni", akár a neten, vagy ad a védőnő valami táblázatot, irányelveket, tanácsot?

Figyelt kérdés
Az előző védőnőm mindig mondta, hogy 4 hóssan ELKEZDJÜK a hozzátáplálást (tápszeres a kislányom), így azt gondoltam, hogy segít. Viszont ő csak helyettes volt, az újjal még csak 2X találkoztam, ráadásul kezdő. Majd felhívom, csak érdekel másoknál ez hogyan működik:
2012. szept. 9. 22:15
 1/7 anonim válasza:
Szia!Én is most kezdem a hozzátáplálást!Az én védőnőm mindent elmondott!Az nem baj,ha kezdő a védőnőd,csak kérdezz meg tőle nyugodtan mindent,mert biztos vagyok benne,hogy segíteni fog!Az alma leve,majd a húsa (paszírozva) a legelső,amit a tápszer,vagy az anyatej után kaphat a kicsi!Első nap,csak egy-két "kortyocska",aztán naponta picit több és sűrűbb!Pár nap után már jöhet is a következő gyümölcs!(PL.:Őszibarack):)
2012. szept. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
28%
Nálunk a tápszereseknél ajánlott a 3. hónaptól elkezdeni kóstoltatni, mert ez után a tápszer nagyon puffaszt, minél előbb váltasz ki egy étkezést annál jobb. Először alma, barack, krumpli, sárgarépa.
2012. szept. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én babám 4 hónapos, mi is most kezdtük a hozzátáplálást.

Abban vitatkoznék az előttem szólóval, hogy almával lehet csak kezdeni, mert mi az orvosunk tanácsára répával kezdtük, mivel bukós/refluxos a kisfiam, így almát egyenlőre a savassága miatt nem kaphat és azért sem, mert amíg szoptattam, és almát ettem, hascsikarása volt tőle.

Külföldön bevett szokás, hogy zöldségekkel kezdenek, mert azok nem savasak. A legjobb répával kezdeni, utána szépen sorban sütőtök, cékla, avokádó, stb., és persze a burgonya.

Először 10 g-ot kapott a fiam, majd 30-at, 50-et, 70-et, 100-at, 150-et, majd a 7. napon 100 répa + 50 burgonya. (Az fontos, hogy a burgonya és az a zöldség amihez kevered 1/3 - 2/3-ad arányban legyen. Tehát ahogy előbb írtam 150 g-os adagnál 50 g burgonya + 100g répa/sütőtök/cékla/stb.) Ezután jöhet a sütőtök kóstoltatása, ahol már ne tápszerrel pótold a 10/30/50...g-okat, hanem répával vagy más zöldséggel. (Persze utána megkínálhatod tápszerrel, ha még éhes lenne...)

A gyümiket szerintem (és a doki szerint is) ráérünk 6 hónapos kor után kóstoltatni. Végülis mire végig kóstoltatom az összes zöldséget, simán eltelik az a 2 hónap. :)

Ha bármilyen kérdésed van, szívesen válaszolok.

2012. szept. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem mindig mondta, hogy mikor mit adhatok már a kislányomnak. 1 éves koráig másfél havonta kijött és akkor mondta.

De a neten nagyon sok táblázat van, ha a védőnő nem segít.

2012. szept. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A védőnőnek feladata elmondani, h mit mikor kell adni. De így a legideálisabb:

5.5 hónapos koráig semmit, csak AT. Akkor naponta fél babakeksz, vagy 2naponta 1 egész. (Ez a legújabb ajánlás, mert így kevesebb lesz a lisztérzékeny) Majd 6 hónapos korától jöhetnek az őszibarack, alma, répa, meggy, krumpli, sütőtök.

Ha tápszeres a kicsi, akkor ezt hamarabb is el lehet kezdeni, 4-6 hó között bármikor.

1 védőnő

2012. szept. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

nekem segített, de főleg a kérdéseim megválaszolásában, magától csak nagy vonalakban mondta.


én ezt a 2 oldalt használtam a legtöbbet:

[link]

www.babakaja.com

2012. szept. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!
2012. szept. 11. 13:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!