Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hónapos volt babátok...

Hány hónapos volt babátok mikor elkezdett kúszni, majd mászni és felállni? Illetve mikortól tudott egyedül ülni?

Figyelt kérdés

hány kg volt ekkor és fiú vagy kislány?

csak azért mert az én 7 hós fiam még egyiket sem tudja , bár 9kg így ennek tudom be, hogy a súly miatt megy neki nehezebben...


2009. aug. 19. 14:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia, a lányom 6 hónaposan ült egyedül, támasztás nélkül. (ez volt sokáig az egyetlen "produkció" amit tudott.) Mostmár 8 hónapos múlt, kúszik-mászik, előre-hátra, (eljut mindenhova ahova akar), és kapaszkodva feláll. Magától egy hete tud felülni. És 10 kg, tehát nem egy kis baba.


A testvérem gyerekei ezeket (így mind) kb. 9-10 hónaposan csinálták. A 7 hónaposnál még nem baj, hogy nem csinálja ezeket.

2009. aug. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

egyedül ülni már 6,5hónaposan tudott,de egyedül felülni csak 9hónapos és 2 naposan,kúszni 8hónaposan és 3hetesen kezdett,most 9hónapos 3hetes és mászni próbál,és felállni 9hónaposan és 4naposan kezdett.Most már lépegetni próbál kapaszkodva.

fiú,és 9hónaposan mérték utoljára akkor 73cm és 9240g volt.

2009. aug. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
22%
az én fiam jövőhéten lesz 6 hónapos,de 4 hónapos volt amikor kúszott már most mászik intenzíven és ugrik mint a béka és felül magától és úgy játszik és a héten felállt egyedül a kiságyban.ma meg tette az első lépéseket úgy hogy az apukája feküdt az ágyon belekapaszkodott a hátába és felállt és oda ment a füléhez megfogni!de szerintem nem baj,hogy nem csinál még ilyeneket,mert minden baba másképp fejlődik.
2009. aug. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
15:01-es elfelejtettem írni,hogy 9,5 kg és 71 cm.
2009. aug. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Mintha csak én írtam volna ezt a kérdést. :)

Kisfiam 7 hónapos (8800 g) és még nem kúszik, nem mászik, nem ül fel egyedül. Ha felültetem nagyon szépen ül, már nem imbolyog.

Forogni is csak hátról-hasra, de azt azonnal mikor leteszem valahova. Hátra is tud fordulni, mert már megfordult többször is játék közben, de nem akar mert úúúútál a hátán lenni. :) Próbálna ő mászni is, mert a lábát behúzza maga alá, de még nem jött rá hogy kell.

Én is szoktam ilyen kérdéseket olvasgatni, de ettől csak rossz érzésem támad, hogy lehet hogy valami baja van a babámnak. A legtöbb válaszadó babája már majdnem szalad 7-8 hónaposan. Aztán gyorsan elhessegetem a gondolatot, mert kiegyensúlyozott, vidám, örök mosolygós baba. Ő ilyen és nem akarom sürgetni. Nem szabad összehasonlítani a babákat. Egyik fürgébb és okosabb a másik lassabb és nehezebben tanul dolgokat. Ha erőlteted és stresszelsz fölötte, azt ő is megérzi, az pedig nem jó.

Ne izgulj, egyszer úgy is rájön, hogy mit hogy kell csinálni. :) :)

Addig is boldog napokat!

2009. aug. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az első vagyok újra. Hát igen... :) Sok baba szalad már félévesen néhány topikban olvastam :))


Az enyém a 6-és a 8 hónap között SEMMIT sem csinált a stabil ülésen kívül.. mindent akkor kezdett csinálgatni, mikor betöltötte a 8 hónapot. És szerintem még így is korán kezdte, én akkor se aggódtam volna, ha egy-két hónappal "csúszott" volna. Most akkor nem kéne állandóan fölötte állnom, mert ugye most van az a korszak, hogy a szemem le nem vehetem róla...

2009. aug. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A lányom 6,5 hósan ült fel egyedül, azóta mászik is négykézláb, előtte kúszott. Most 7,5 hós, és egy pár napja feláll, ahol meg tud valamiben kapaszkodni. DE minden baba más, szerintem nem érdemes összehasonlítgatni. Nincs lemaradva a tiéd sem, csak egyszerűen máshogy fejlődik. Ő lehet már tud pápát inteni, az enyémet még nem tudom rávenni, de semmi gond, majd megtanulja!
2009. aug. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

kisfiam 7hónaposan egyszerre mindent.felült, mászott,felállt.8hósan kapaszkodva lépegetett.

most egy éves ,már kapaszkodva szalad, de el nem engedné az ember kezét,vagy a bútort.

:)

nem vagytok lemaradva semmiről.

2009. aug. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az én lányom aztán tényleg nem sieti el:

9 hónaposan kezdett el igazából forogni

10 hónaposan ült fel

11 hónaposan kezdett el mászni


pedig nem nagy baba, 10 hónaposan volt 7,5 kg


Csak azért nem estem kétségbe, mert állítólag én ugyanígy csináltam.

2009. aug. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!