Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom mindig mindenkit üt...

Nittababy kérdése:

Kislányom mindig mindenkit üt és saját magát is 21 hónapos hogyan tudom leszoktatni?

Figyelt kérdés
már egy csomó mindent kipróbáltam!!

2012. dec. 6. 20:08
 1/4 anonim ***** válasza:
jár közösségbe? Mióta csinálja? Szerinted eltanulta valakitől vagy csak rájött hogy ezzel kivált valami reakciót? Mi az a minden amit kipróbáltál? Nekem is 21hósom van, néha bepróbálkozott harapással, ütögetéssel, mi visszaadtuk, onnantól nem volt jó buli, nem verekszik. Ha mégis valamit próbál, beszélgetünk róla, hogy ez nem szép dolog, nem szabad, szeretni kell a másikat, mert az neki fáj stb, még napokkal később is visszamondja hogy verekedni, lökdösődni nem szabad, simizni, puszit adni szabad.
2012. dec. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
hát játszótéren van közösségben ezeket én is kipróbáltam vissza is adtam nem érdekli vissza üt elmondtam hogy nem szabad meg hallgat aztán megint csinálja!!kb egy hónapja csinálja ezt és nem csinálta előtte senki sem!!
2012. dec. 6. 20:43
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
barátnőm kislánya azóta csinálja amióta megszületett a testvére és nem a kicsit bántja hanem mindenki mást, a legtöbb cselekedetüknek van kiváltó oka (pl a lányom bölcsis lett és azóta egyre korábban ébred), ha nagyon visszagondolok megtalálom azt a pontot,amikor elkezdődött, szerintem próbáld végiggondolni hol, kinél jártatok 1 hónapja, látott-e vitát, veszekedést és mindenképpen beszélgessetek sokat róla, valamit levezet így, egy hónap még nincs annyira messze az időben hogy ne lehessen elfelejtetni vele! Sajnos okosabbat nem tudok!
2012. dec. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Krisztinarami ***** válasza:
Szia!azért írok mert ugyanez volt a nyáron most 2éves a lányom megharapta egy kislány a játszótéren attól a naptól bárkinek de tényleg mindenkinek nekiment.Valamilyen szinten mindegy a kiváltó ok...egy hónapig beszéltem hozzá nem szabad mért nem szabad,fáj neki stb ez falra hányt borsó,és már kerültek minket páran hogy neveletlen a gyerek és nem akartam így megbélyegezve maradni na meg hát pocsék az egész egyszer ráütöttem a kezére sose felejtem el hogy sírt anya kezem kezem 2perc múlva nekiment a kisfiúnak aki semmit nem ártott soha neki.Felhívtam a védőnőt kínomban és azt mondta :NAGYON HATÁROZOTTNAK KELL lenni nagyon szigorúan kell rászólni nem úgy hogy jaj kincsem ez fáj neki meg jaj kincsem nem szabad remélem érted...Mondta félre kell vonni azonnal onnan mintegy büntetés és nagyon leszidni és pl mondani nem mehet vissza mert így viselkedik .Ne értsd félre nem kell fél órát papolni a cél hogy értse annyit értsen ezt csináltam anya haragszik mit csináltam mi váltotta ezt ki?Ez nem fog azonnal megoldódni!nekünk egy hónap volt,de mindig ugyanazt kell csinálni mindig haragos hangon és mindig félre vonni,hogy összerakhassa magának és el fog múlni!először azt fogod hinni nem de ez a KÖVETKEZETESSÉG mindig ugyanazt...Néha előfordul ma is de a nyár rémálom volt ehhez képest és így nem bántod pl mint én hogy kézre verés pont azt nem szabad hogy változtatgatni ne haragudj én is azt csináltam és utána hívtam fel a védőnőt ezért merem írni.Mai napig is csak azzal a kislánnyal nem fér meg aki megharapta előbb utóbb össze vesznek,magát enyém mostanában karmolja,de ezzel úgy vagyok annyira nagy kárt magában nem tesz,hisz ha tényleg fáj abbahagyja azért nem szólok rá mert látom hogy így vezeti le a kínját addig nem mást bánt plusz én gyerekem hajlamos csak azért is csinálni ha mondom juj ne mert fáj Neked ,remélem segítettem
2012. dec. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!