Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két éves kisfiam saját megnyug...

Két éves kisfiam saját megnyugtatására használja a csőrös poharat, állandóan iszik (éjjel-nappal) és nem tudom, hogyan lehetne erről leszoktatni. Mi a megoldás?

Figyelt kérdés
Először cumisüvegből ivott, de azt elvettem tőle, mert már akkor is állandóan a szájában lógott. Azt hittem, hogy a csőrös pohár majd megváltoztatja ezt a szokását, de tévedtem. Jövő hónapban lesz két éves és ha valami baja van, azonnal inni kér, ez nyugtatja meg. Éjszaka is sokszor felkel, félálomban kiabál (valószínűleg rosszat álmodik)és kéri az innivalóját. Semmi más nem nyugtatja meg, csak a pohara. Már napi 2,5-3 liter folyadéknál járunk naponta, és úgy veszem észre, hogy ez napról napra egyre több lesz. Mit lehet ilyenkor tenni? Hogyan szoktassam le róla?
2010. ápr. 29. 19:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia! Mi hasonló cipőben jártunk. Kb. 20 hónaposan a kisfiam képes volt 3 litert egy nap meginni cumisüvegből (erre folyamatosan szokott rá, miután leszokott a ciciről, pedig nem választottam el!!!). Az orvosunk azt mondta, hogy ez nem normális, próbáljuk meg leszoktatni, kideríteni, hogy ez csak egy rossz szokás e, vagy valami szervi probléma áll a háttérben, mert akkor vár ránk egy kivizsgálás. 2 nap iszonyat volt, egyszerűen nem kapott annyit inni, nagyon sokat sírt (addig mav. csak hisztizett), "elvonási tünetei" voltak. Sírtam vele, de nem adtam neki oda az üveget! Ma már megszokta, levessel, kakaóval egy nagyon rossz napján is max. 1,5 litert iszik! Kérd ki a gyerekorvos tanácsát, mert nekem azt mondta a sok folyadék megterheli a vesét, szívet. Azóta jobban alszik, és a hisztikéit leszámítva kiegyensúlyozottabb.

Üdv!

2010. ápr. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, ezt kipróbálom. Nem lesz könnyű, de muszály valamit csinálnom.
2010. ápr. 30. 08:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!