Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Benőtt a körme? Begyulladt?...

Benőtt a körme? Begyulladt? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

3 hónapos babámnak tegnap vettem észre,hogy az egyik ujján vagy rosszul vágtam neki,vagy nem tudom,de kicsit puklis, és piros a körme mellett a bőre. Gondolom begyulladt. Mit tudok vele csinálni? Kenni nem nagyon tudom mivel,mert állandóan a keze a szájában..

Vigyem orvoshoz?? De most annyi beteg van, állandóan tele a rendelő, és a gyerekorvos nem jön házhoz:(:(


2012. dec. 7. 12:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Felesleges emiatt orvoshoz vinni, sajna ez alkati kérdés, nekem mindkét gyerekem hajlamos volt rá.

Én azt csináltam, hogy kicsit megemeltem a körmöt, kivágtam a sarkát (mert amiatt gyullad be, hogy a körömcsücsök megszúrja), és cseppentettem betadint.

2-3 nap alatt teljesen elmúlik.


Az elsőnél idegbeteg lettem, hogy úristen, mit tegyek, aztán bele lehet jönni ebbe is:D

A legdurvább az volt, mikor a lábán lett olyan, azt 3 napig esténként ki kellett nyomni, mert begyűlt minden áldott nap. Ezt a legegyszerűbb fürdés után csinálni, olyankor nem fáj, mert ki van ázva (saját tapasztalat)

2012. dec. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Gyereksebészetre vidd. A gyulladáscsökkentő max. a gyulladást viszi le, de mivel a köröm be van nőve, újra begyullad.

mielőbbi javulást!

2012. dec. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
gyerekorvos vagy sebészet. Nekem volt már olyan, hogy megindult felfelé a gyulladás (lábujjamon volt). Egyből vágták ki, és kérdezte a sebész, hol voltam eddig, már korábban kellett volna mennem. Én a kisfiammal úgy szoktam, hogy kint hagyom a babakocsiba, az ajtó előtt, és az ajtóban kivárom a sorom.
2012. dec. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Amit az első válaszoló írt én a helyedben megpróbálnám úgy. Saját tapasztalatból tudom, hogy az megoldja a problémát.
2012. dec. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én bekenném Neogranomonnal, hogy lemenjen a gyulladás és megpróbálnám kivágni, amíg alszik. Én ismerek egy pedikűröst, aki ápolónő volt és ő szokott gyerekek benőtt körmén dolgozni, ha gondolod, megadom az elérhetőségét, hívd fel.
2012. dec. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!