Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az normális dolog, hogy...

Az normális dolog, hogy vastag a lányom lábán a köröm? Még csak másfél éves.

Figyelt kérdés
Komolyan, lassan be kéne áztatni vágás előtt, hogy felpuhuljon. Még az enyém sem ilyen kemény. Ez utalhat valamire?
2012. dec. 7. 13:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
hat sajnos lehet koromgomba is, jo lenne ha doki latna
2012. dec. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nagyon könnyen gombásodik a babák, gyerekek lábkörme! Én azt javaslom, hogy mutasd meg dokinak. A fiamnak is volt, bár az egyértelműen gomba volt, mert elkezdett sárgulni is a köröm. Kaptunk rá Canestent, és szépen elmúlt!
2012. dec. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Igazából szép fehérek neki, meg átlátszó ahol kell, de egyben nem lehet vágni, mert annyira kemény, hogy törik az olló alatt. Mindenképpen megmutatom dokinak akkor!

Amúgy mitől gombásodhat be?

2012. dec. 7. 14:11
 4/12 anonim ***** válasza:

Gombasodni sok mindentöl, viszont ez lehet, hogy "csak" gyulladas ami kialakulhat:


- Beleizzad a kicsi laba a zokniba

- Tul sokat van rajta a zokni, cipö

- Indokolatlanul meleg zokni/cipö

- Fürdö kabin hasznalata

- Uszoda hasznalata

- Felsertette valami a körmet es az gyulladt be

- Fel szammal kisebb cipö megnyomta a körmet

- Esetleg tulzott feherje/zsir bevitel

- De lehet, hogy szervi problema all a hatterben.


Mindenkeppen mutasd meg dokinak, pedikürösnek, börgyogyasznak a körmet a kicsinek. Nagyon sok mindentöl kialakulhat. Viszont grapefruit magolaj cseppet mindenkeppen szerezz be es adj a kicsinek es ne csak amig a problema fent all, legalabb egy evig napi 2szer.


Üdv: egy pedikürös

2012. dec. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Akkor inkább egyből bőrgyógyászhoz viszem. Ugyanúgy kenegetéssel szokták gyógyítani, mint a felnőtteknél?
2012. dec. 8. 07:08
 6/12 anonim ***** válasza:
Attol függ, hogy mitöl alakult ki a köröm vastagodas. Ha gomba akkor valoszinüleg kenegetes lesz, de orvosa valogatja. Ha a grapefruit cseppekre gondolsz akkor az szajon at add a kicsinek, barmibe bele lehet keverni a gyereknek, de magaban is adhato.
2012. dec. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Végre eljutottunk bőrgyógyászhoz. Azt mondta semmi baja a körmének, és hogy nagyon ritka, hogy egy ilyen picinek begombásodjon. Állítólag a mechanikai hatások miatt keményedett meg.


Na de akkor más ilyen korúnak is kemény a körme?

2012. dec. 20. 11:21
 8/12 anonim ***** válasza:
Az én lányomnak is nagyon kemény a lábkörme és nem gombás. Nagyon nehezen tudom neki levágni, mutattuk már többször is orvosnak, de mindig azt mondja, hogy ez normális. Választ nem kaptunk, hogy ez mitől alakult ki.
2012. dec. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Enyémnek is olyan, akár a bikaszarv. De nem gombás. Születése óta ilyen. Cirkusz a lábán a körömvágás. Már-már lehetetlen küldetés.
2012. dec. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Ha előbb írtatok volna, akkor lehet el sem viszem dokihoz, és megspóroltuk volna a várakozási időt.

Ott vártunk másfél órát. Véletlenül sem hívták volna be előbb, ki kellett várni a rendes sorunkat. És amikor bementünk csak rápillantott és azt mondta semmi baj. Én olyan mérges voltam! Legalább megvizsgálta volna alaposabban.

2012. dec. 20. 13:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!