Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hiszti kérdés - Hogy kezeljem?

Hiszti kérdés - Hogy kezeljem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A kisfiam most 10 hónapos. Egy jó hónapja csinálja, hogy ha nem kap meg valamit, nem engedem mondjuk, hogy letépje a függönyt, vagy felmásszon az ágyra, akkor nekiáll hisztizni, még a könnye is folyik. Ma már "vergődött" is az etetőszékben, mert nem adtam oda neki azt a kanalat, amivel etettem, hanem másikat kapott. Ha meg cseréltem vele, az sem volt jó. Ilyenkor szimplán csak nem figyelek rá, elbabrálok valamivel, és abba is hagyja pillanatokon belül. De tartok tőle, hogy ez később nem lesz elég. A védőnőnk tanácsolta, hogy így tegyek, és valóban eddig bevált. De mi lesz ezek után? Értem én, hogy személyiségfejlődés, és nem is akarok neki határt szabni, de a veszélyes dolgokat mondjuk, meg ami mondjuk elnehezíti a teendőket, azt nem lehet. És hát kiborul. Tudom, hogy fel akarja fedezni a világot, mielőtt bárki kioktatna, én viszont tanítani akarom. Csak hát elég mozgékony kisfiú.

Na tehát rövidre fogva, szerintetek elég, ha egyszerűen nem veszek tudomást a hisztiről? A Ti gyerkőceiteknek is volt ilyen időszaka? Kinőtte?

Köszönöm előre a válaszaitokat!



2012. dec. 7. 14:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Nálunk figyelem elterelés a bevált módszer, vagy a hiszi roham van és bünti kell, akkor a kiságy! :D Nálunk azt utálja a legjobban ha hiszi közbe berakom a kiságyba, ott kitombolja magát, mi nem figyelünk rá(úgy hogy ö nem tudja hogy figyelünk :D) és amikor abba hagyta akkor mind ha mi sem történt volna vissza teszem játszani vagy mindent csinál tovább hiszti nélkül.


Általában nálunk akkor van hiszti, ha éhes vagy fa fáradt. Amúgy türelmes :D


20 hónapos fiúcska mamája

2012. dec. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nem szabad a hisztit figyelmen kívül hagyni, inkább úgy mondanám nyugodtnak, közömbösnek kell maradni olyankor.

Az a lényeg, legyenek szabályok, amiket be kell tartania, de ne túl sok szabály,ami fölösleges, csak néhány lényeges, amihez neki is meg kell tanulnia alkalmazkodnia,és a biztonsága miatt fontos.

Érdemes átgondolni, mennyire bababiztos a lakás, kell-e még valamit alakítani rajta, hogy kevesebb tiltásba ütközzön.

Ebben az életkorban tényleg a figyelemelterelés a legjobb módszer, mert ő még apróságokban is harcol,nem értené meg a magyarázatot. Ilyenkor még hamar elterelődik a figyelmük, ha mást mutatunk nekik. Később, ha nagyobb lesz, még erősebben akarja majd érvényesíteni akaratát. Olyan kérdésekben, amiben akár ő is dönthetne, meg kell adni neki a választás lehetőségét. Pl. ha cirkuszol,hogy ő nem azt a ruhát akarja felvenni, akkor elé lehet tenni kettőt, hogy abból válasszon. Ha olyasmit akar megtenni, ami veszélyes, akkor már el lehet neki magyarázni, hogy miért nem engedjük meg.

Nekem már a 3. gyerekem dacol, most 2 éves, de túltesz a testvérein is. Ő is korán kezdte, már 1 éves kora előtt, azóta is próbáljuk türelemmel, következetesen terelgetni, ennek ellenére ő azért próbálkozik, ha kell, százszor is. De ki fogja nőni ő is, mint a többi, s utána csak jobb lesz.

2012. dec. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nalunk a figyelem eltereles valt be, tökeletesen.


Amikor mar nagy a hiszti akkor elkezdek tapsolni, enekelni neki, megcsikizem es mar el is felejtette a hisztit. Addig amig ilyen kicsi eleg ha kizökkented. En utana el szoktam mondani neki, hogy nem szabad a konnektorba nyulni mert megraz es az fajni fog, stb... Szepen - lassan felfogja, hogy nem szabad hozzanyulni/belenyulni meg dolgokba.


Nalunk bevalt. Kevesebb a hiszti es kezdi megerteni, hogy mit miert nem szabad.

2012. dec. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! A figyelmen kívül hagyást én is úgy gondoltam, hogy megpróbálok nyugodt, közömbös maradni, ami megy is szépen. A lakás bababiztos. Én alapjáraton az a fajta szülő vagyok, aki hagyja, hogy a gyerkőce felfedezze a világot, de hát aggódom, nehéz meghúzni a határt. De ami veszélyes, abból természetesen nem engedek. Minden esetre köszönöm még egyszer.
2012. dec. 8. 07:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!