Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnál is előfordul, hogy...

Másnál is előfordul, hogy valamit egyik nap megeszik a gyerek, másnap meg nem?

Figyelt kérdés
Lassan 6 hónapos a lányom, tápszeres, már hozzátáplálunk. A főzelékeknél tartunk. Öröm volt nézni, ahogy 3 napig csak úgy nyelte a sütőtököt, de tegnap meg ma egy kanállal sem volt hajlandó lenyelni. Ki érti ezt? Mi ilyenkor a teendő?
2009. aug. 19. 23:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Ne add mindennap ugyanazt az ételt neki.Most igazán válogathatsz a gyümölcsökben,főzelékekben. borsó baba,tök stb elég nagy a választék.Megunja az egyfajta ízt ő is.Te sem ennél szívesen mindennap rántotthúst.
2009. aug. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hát, én éppen azt hallottam, hogy néhány napig ugyanazt kell nekik adni, és még nem olyan az ízlésünk, mint a miénk... Azt azért nem gondoltam volna, hogy ennyi idő alatt megúnja, barackot hetek óta minden nap kap, azzal nincs gond.

Amúgy ha rántott húst nem is, de pl. pizzát minden nap tudnék enni. :) Egy darabig...

2009. aug. 19. 23:32
 3/7 anonim ***** válasza:
Hüvelyeseket még ne adj neki! Borsó, bab stb.. kicsi még ahhoz, hogy megeméssze.
2009. aug. 19. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Igen, 11 hós. Eleinte mindenhez, ami nehezen csúszott le, kis sárgarépát tettem. Mostanában a sárgarépát nem akarja.

A tiéd a foga miatt is lehet, nekünk 6 hósan jött az első2. De lehet, hogy ez a fog-dolog csak egy ürügy, amire rá lehet kenni.. azért biztos vannak babák, akiknél egyértelmű az összefüggés. Legkésőbb utána kiderül, de azért nézd meg az inyét, vagy ha sokat nyálzik az is lehet, a foga jön. Fontos: ne erőltesd a hozzátáplálást, hogy megmaradjon a kedve az evéshez.

2009. aug. 20. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az én fiam 14 hónapos, 1 éves korától teljesen megváltoztak az evési szokásai. Szíve szerint minden nap rántott húst/sajtot enne krumplipürével. Ja meg az aktívia. Egy valamire rákattan és enné hetekig. Én már belefáradtam, hogy egyél már fiam. Ha éhes úgyis eszik. Ha nem kap túró rudit akkor eszik normálisan. Szóval figyelni kell. A te babád pici, kb 3 napig adj neki egyfajtát, aztán váltakoztasd. Én 6 hónapos korára már kiváltottam a tízórait, ebédet, uzsit. Szóval mindenből kapott keveset.
2009. aug. 24. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én fiam most 5 és fél hónapos, nekünk is most fog kibújni a fogacska. A gyerekorvosom előre felhívta a figyelmemet, hogy lehetnek olyan napok, amikor nem fogadja majd el a zöldséget, csak a gyümölcsöt. Ne izgulj, az a lényeg, hogy sok folyadékot igyon. Lehet hogy másnap már jó ízűen megeszi majd a főzelékeket.:)
2009. aug. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia!Nálink is ez van pár napja...már megőrülök,hogy mit adjak neki.Van amikor a tápszert sem eszi meg.Pedig én próbálok annyira változatosan etetni,és mégsem mindig megy a dolog.
2009. aug. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!