Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hasfájásra mit érdemes még...

Hasfájásra mit érdemes még megpróbálnom?

Figyelt kérdés

6 hetes a babám, anyatejes, és a helyzet 3 hetes kora óta napról napra egyre rosszabb.

Eddig ezeket próbáltam:

- nem eszem puffasztó ételeket, nyers vagy főtt zöldségek közül csak főtt répát vagy krumplit

- gyümölcsök közül csak almát, gesztenyét, ananászt eszem

- nem eszem tejtermékeket

- nem iszom tejszaporító teát

- adjuk neki az Infacolt már két hete minden étkezés előtt

- rengeteg (napi 5-8 csésze) édeskömény teát iszom

- korábban ittam nagyon sok kamillateát is, az nem vált be

- hosszasan büfiztetem minden szoptatás után

- amikor fáj a hasa, sokat masszírozom

- meleg pelenkát rakok a hasára

- hasmasszírozáshoz naponta egyszer kap köményolajas krémet

- ringatom, ölbe veszem, hasra fektetem, az alkaromon hasra fektetem stb. amikor fáj a hasa


Mégis azt látom hogy ez nem javul, hanem romlik. Nagyon sokat zuborog a hasa, olyankor felsír, van hogy 5-10 percig vigasztalhatatlanul sír, aztán valamitől mégis megnyugszik, majd pár perc múlva kezdi elölről. Nagyon sajnálom szegényt és nagyon jó lenne segíteni rajta, kinek milyen tippje van még ami beválhat?


2012. dec. 9. 16:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Szélcső, infacol helyett aloe aktivator.

Ill. Nem mindegy miért fáj a hasa. Kolika, puffadás v reflux. Mindegyikre más megoldás van.

2012. dec. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha az Infacol nem vált be (nekünk igen) akkor próbáld meg az Espumisant (ez nem vált be) ,mindenkinél más más jön be. Szoptatás közben is büfiztess. Én minden nap főzök neki Mecsekteát kamillával.Jah és hasfájásnál csak babakocsiba tologatás közben alszik el.

Nekem ezek váltak be ma már elértünk arra a szintre,hogy nem igazán fáj a hasa, van olyan ,hogy nem is fáj neki.



Amúgy ilyenkor már aktívabbak és lehet,hogy más miatt sír. Nem lehet ,hogy nehezebben tud elaludni vagy ha leteszed akkor fél? Nekünk most ez van. :( Csak a kezembe alszik el vagy a babakocsiba. Bár este a nagy ágyba mellettem egyből.Viszont nappal elalszik a kezembe ,beleteszem a kiságyba és megy a sírás. Vagy annyira nehezen alszik el,hogy a kezembe üvölt ,kalimpál,mellbe vág és ha kisírja magát és odahúzom szorosan magamhoz akkor egy idő után elalszik. 8 hetes pici anyukája

2012. dec. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Most ugyan erre a gondra azt a választ kaptam, hogy az időjárás miatt is tud durvulni a szelesség. Azt mondta egy idősebb anyuka, hogy az ilyen időben az ő szeles fia sokkal jobban szenvedett, és ezeket mind végig csinálta, (Infacol még nem volt :-))de sajnos ezeken a napokon nem segített, ezt túl kell élni. Szeles időben, mondta, szelesebb volt a baba.
2012. dec. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Ahogy az első irta elég sok variácó lehet és mindegyikre más a megoldás.Az én fiam extra hasfájós most utaltak be a kórházba.De azt tudom,hogy az alma savas és neki attól fájt mindig a hasa ahogy az édesköménytől is.Nagyon nagy szelet csinált neki sajnos.
2012. dec. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Majdnem teljesen biztos vagyok benne hogy hasfájás miatt szenved. A tünetek: tekergőzik, megfeszíti magát hátrafelé, nyögdécsel, kiabál, esetleg sír. Közben ha a hasára teszem a kezem, sokszor érzem hogy zuborog. Sokszor csinál olyat is hogy tol, mintha kakilnia kellene, de naponta legalább 1 kakis pelenka van, de ma pl. már a negyedik is megvolt, tehát nem székrekedése van ilyenkor.


Köszi az eddigi tippeket, meg fogom próbálni őket.

2012. dec. 9. 16:47
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Hagyd el az édeskömény teát, mert attól is fájhat a pocakja! Tudom, azt mondják, hogy az édeskömény jó hasfájásra, puffadásra, de vannak babák, akiknél ellenkező hatást vált ki.

Ha az Infacol nem vált be - márpedig nem vált be, ne használj helyette Espumisant, mert ugyan az a hatóanyag. Tehát az sem fog segíteni.

Próbáld meg hajszárítóval melegíteni a pociját és közben simogatni, amikor nagyon szenved. erre valószínűleg megnyugszik és jobban lesz.

Van egy új szer, nálunk bevált büfire, pukikra: BabyCalm a neve. [link]

Ha van rá keret, próbáljátok ki a BioGaia nevű szert, ami probiotikum és erősíti a bélrendszert. 3 heti adag 4500Ft. Napi 5 csepp kell belőle.

Ha minden kötél szakad, akkor kipróbálhatjátok a Colief nevű szert, ami egy tejcukorbontó enzimet tartalmaz. Állítólag csodaszer! Horror ára van, 5 napi adag 5000Ft.

Egyébként sajnos csak az idő lesz megoldás. Az én Fiam 9 hetes és nagyon szenvedünk a pocakfájástól. Várjuk a 3 hónapos kort, állítólag az a vízválasztó (a Lányomnál bevált)! Kitartás!

2012. dec. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Nekünk az Infacolt semmit nem ért,az Espumisant hármasával vettük a patikában...de a semmiért,mert az sem volt jó.Ami nálunk hatalmas változást hozott,az a Biogaia volt.Sajnos későn hallottunk róla,ha hamarabb ismerem nem zongorázom végig a gyógyszertárban fellelhető összes vackot.Az én kisfiam extra hasfájós volt,azt hittük mindenki megzavarodik,mire kinövi.Emellett még ami jó volt,az a Colief.

Az Angol Víztől vártunk még "csodát",de sugárban hányt tőle a gyerek (ez az egyik mellékhatása).

Én azt gondolom,hogy ha egy abba igazán hasfájós,lehet próbálkozni masszázzsal,meggymag párnával,simivel,le lehet redukálni az anyuka étrendjét (én gyakorlatilag már csak pirítóst és teát ittam,de így sem volt "jobb" tejem neki)....nem fog érni semmit.Aki nem volt ebben a cipőben,az úgy is azt fogja mondani,hogy de márpedig ezek használnak.Hát nem.

Szerintem próbáljátok meg mindenképpen a Biogaia-t.Azért is sokkal jobb,mint pl. az Infacol,mert nem kell minden szopi alkalmával adni a picinek,elég napjában 1 alkalommal (nagyjából ugyan abban az időben).

[link]

2012. dec. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Mi végigpróbáltunk sok mindent: teák,espumisan, gripe water..

Aztán a szélcső és a homeopátia vált be. Na meg az idö..

Kitartás!

2012. dec. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok. Még az jutott eszembe, ha a babád túl sokszor eszik, akkor nem tudja megfelelően feldolgoznia a pocija a tejet. Ezért az jó megoldás lehet, hogy legalább 2, de inkább 3 óra teljen el két etetés között. (ha nem korababa).

Nálunk azért szenvedett, mert nagyon nehezen tudott kakilni. Nálunk is a szélcső volt a legjobb megoldás. Az volt amúgy nálunk s "szerencs", ha kakilt, akkor utána egy darabig nem fájt neki.

Mindenképpen rendesen kell büfiztetni, mert a bentmaradt levegő is okozhat hasfájást. Ha kell, szoptatást is szakítsd meg a büfiztetés végett. Ki kell tapasztalni, hogy mik azok a módszerek amik nálatok bevállnak.

AMúgy most múlt 3 hónapos, és napra pontosan 3 hós korában kezdett javulni a helyzet. Kitartás!

2012. dec. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Colief. Tényleg nagyon drága, de tényleg csodaszer. Nagyon jó!!!!!
2012. dec. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!