Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem tudok mit kezdeni 2...

Nem tudok mit kezdeni 2 hónapos kisbabával, mit tegyek?

Figyelt kérdés
2009. aug. 20. 19:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hogyhogy nem tudsz? Kicsit bővebben?
2009. aug. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
Mármint lefoglalni, amikor ébren van? A ksifiam pl nagyon szeretett a pihenőszékében időzni, na persze kezdetben még nem sokat. Aztán volt játszótarapéza, azt is szívesen nézegette. Kaptunk egy cd lemezt gyerekdalokkal, sokszor hallgattunk és közben énekeltem neki. Volt hogy meséltem, vagy csak közel hajoltam a kis arcához és úgy "beszélgettünk". Sajnos kezdetben gond volt vele, így gyógytornászhoz kellett vinni, viszont voltak gyakorlatok, amiket otthon is tudtam vele csinálni, naponta 3*. Kezdetben idegenkedett, de kb 4-5 dik alkalom után már alig várta, hogy foglalkozzam vele. Ha van a közeledben ilyen szakember szívesen mutat ilyen gyakorlatokat. Ez nagyon jó ababának, ha egészséges, akkor is, mert minden kis imot jól megmozgat.
2009. aug. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
Mire gondolsz konkrétan? Írd le mivel van a gond? MIt érzel?
2009. aug. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Úgy érzem rossz anya vagyok. A két szoptatás között, amikor jobban elemében van, nem tudom mivel lekötni figyelmét, nem tudom mit mondjak vagy gagyogjak neki vissza (mert olvastam hogy a baba hangait utánozzam - persze olyankor mindig mosolyog). Kicsit elbabusgatom, sokszor kuka vagyok, egy szót se szólok, aztán rakom vissza a kiságyába, lehet hogy nem is a kiságyába kéne raknom, hanem a nagyágyba egy pléden, hadd mozogjon ott?

De ha belenézek szemébe, látom, kérlel pillantásával, h. foglalkozzam vele. De mit? Igy ha egész nap a babával vagyok, nincs időm semmire - nem mintha lenne időm, de az ebédet is valakinek meg kell csinálni. Ebédet hogy egyek, hogy legyen tejem a babának.

Én egy kuka anyuka vagyok! :-((

2009. aug. 20. 19:46
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit tényleg,de ezen lehet segíteni.

Gondolom,első babád és valószínűleg nem volt a környékeden kisbaba,akit láthattál volna felnőni.

Egy babához szinte folyamatosan lehet beszélni,mondj el neki mindent amire gondolsz,amit érzel,mondd el neki,mennyire szereted.A baba nagyon jó hallgatóság,mindig meghallgat.Figyeli a szád mozgását,a hanglejtésedet,ebből tudja,hogy számíthat rád,erőt merít,önbizalmat gyűjt és később így tanul majd meg beszélni.Ha nincs mit mondanod énekelj :)

Én rengeteget éneklek neki,mindenfélét,baba dalokat,pop számokat.komolyzenei műveket,ami eszembe jut :)

Lehet kicsit tornázni,mutogatni neki,mi micsoda,még nem mindig érdekli,de attól te elmondhatod.

És puszilgasd meg símogasd.

És ha nyugodt,picit leteheted,nem kell mindig kézben lennie.Mondjuk főzni én akor szoktam,mikor alszik,de ha ébren van akkor babaülésben kiül a konyhaasztalra :)

2009. aug. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

bocsánat: Akkor :)

Siettem :)

2009. aug. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Fektesd a kezedre hassal úgy, hogy a kezei és a lábai lógjanak és repülőzz vele. Én mindig montam, hogy itt repül szuperman. Tényleg úgy nézett ki.Imádta. Dobáltam neki a pelust. A fejére raktam és lehúztam róla. És tudok ajánlani egy nagyon jó könyvet ha elakadsz sokat segíthet abban, hogy mit foglalkozz a kicsivel. Az a neve Anya taníts.Én is innen a netről töltöttem le nagyon jó ötletek vannak benne újszülött kortól. Jó ötleteket ad mit játszál a babáddal úgy, hogy közben fejleszd is. Amúgy ne aggódj néha elég nekik egy mosoly is.
2009. aug. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha főzől vidd magaddal a hordozóba. Mi mindég úgy főztünk,közbe beszélgettünk,nagyon imádta.
2009. aug. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én most töltöttem le a könyvet: próbáld ki te is!

[link]


Tapasztalatot nem tudok írni én is most olvasom, de azt hallottam jó könyv, hasznos.

2009. aug. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket!
2009. aug. 21. 09:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!