Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálás kérdés? Nagyon...

Hozzátáplálás kérdés? Nagyon fontos! Többi lent!

Figyelt kérdés
5 hónapos babám aki 5700gramm nagyon keveset eszik.Tápszeres baba,3,5 hónaposan orvosi javaslatra elkezdtük a hozzátáplálást bukás és kaki gondok miatt.Végig alussza az éjszakát így nem sok étkezést tudok beiktatni!Reggel 8:00kor eszik elöször 170ml tápszert,délelött alig eszik pár kanál gyümölcsöt majd 14:00kor alig akar enni főzeléket,délutáni étkezést valamikor kihagyja,és este 20:00kor eszik170ml tápszert.Elméletileg így meglenne az 5 étkezés,de szerintem nem igényli,viszont ha csak négyszer eszik akkor csak 2szer enne tápszert ami szerintem még neki kevés és félek hogy nem hízna!Szerintetek mit csináljak?Esetleg tapasztalatok?
2012. dec. 10. 09:26
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó hozzá szóló.Nagyon örülök hogy legalább egy valaki megértette mit írtam le .Vannak akik itt úgy látszik könyvből nevelik a gyerekeiket vagyis úgy gondolom első gyermeke de hát jobban tud mindent.Kérdem én abban a könyvben amit annyira ajánlgat jó modort nem tanítanak?

A napi rendünket vagy bocsánat az idő beosztásunkat a gyermekemmel nem óra pontosan állítottam be hanem megközelítőleg de ezt le is írtam.Bár megjegyzem szerintem az óra nagyon fontos az ember életében,hiszen te sem írtad volna le hogy 8 órakor nem éhes 10 kor már igen gondolom te is onnan tudod hogy megnézted és fel ismered az órát. És nem 8 kor hanem 10 kor adsz neki enni.

Na képzeld nálunk is ez van bár mi 8 kor eszünk mikor fel kell mert ő éhes hiszen átaludta az éjszakát.aztán 10körül mondom körül mert az lehet 10óra 10 perc vagy 10óra 20 perc is eszik almát és után 1 vagy 2óra között éhes és eszik főzeléket.Aztán megyünk ki sétálni alvás után eszik megint és így tovább ..... ezt a rendet nem én állítottam be hanem ő én csak próbálom tartani neki.Így már érthető talán?Sok anyuka irigykedik más anyukára hogy neki könnyű tud adni magára mindenre van ideje .Pedig csak magunkat hibáztathatjuk ha nekünk nem megy.Itthon dolgozok 10 éve magam kell beosztanom az időm mert fizikailag nem dolgozok de szellemileg igen a kis vállalkozásomban arra is kell időt szakítanom és nem mellesleg van egy kamasz fiam 16 éves és még hála istenek szüksége van rám van háztartásom és még sok mindent kell a napjaim során elintéznem banki ügyek stb..... jó szerintem ha van valami amihez igazodni tudok.


Szerintem ezen el kellene gondolkozni.

Ja és még annyit hogy 2 fő étkezést váltasz fel tápszerrel pedig a tízórai az gyümölcs és az ebéd főzelék. Szerintem te sem küldesz le ebédkor egy tejturmixot .Ez a mindent tudó könyvben nem írták le Bár lehet hogy csak suttogták és nem hallatod meg.

2012. dec. 11. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!