Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálás kérdés? Nagyon...

Hozzátáplálás kérdés? Nagyon fontos! Többi lent!

Figyelt kérdés
5 hónapos babám aki 5700gramm nagyon keveset eszik.Tápszeres baba,3,5 hónaposan orvosi javaslatra elkezdtük a hozzátáplálást bukás és kaki gondok miatt.Végig alussza az éjszakát így nem sok étkezést tudok beiktatni!Reggel 8:00kor eszik elöször 170ml tápszert,délelött alig eszik pár kanál gyümölcsöt majd 14:00kor alig akar enni főzeléket,délutáni étkezést valamikor kihagyja,és este 20:00kor eszik170ml tápszert.Elméletileg így meglenne az 5 étkezés,de szerintem nem igényli,viszont ha csak négyszer eszik akkor csak 2szer enne tápszert ami szerintem még neki kevés és félek hogy nem hízna!Szerintetek mit csináljak?Esetleg tapasztalatok?
2012. dec. 10. 09:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A mi kisfiunk a tejpépektől kezdett el igazán hízni,a gyümölcsöt vagy zöldséget csak tízóraira adom neki.a reggeli,ebéd és uzsonna az tápszer.estére pedig a péptől jól alszik.5 hónapos volt 5.-én,7200gramm.
2012. dec. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A lányom még csak ma 4 hónapos, ma kezdjük a hozzátáplálást, de egyébként hasonló problémáink vannak. Bukós, keveset hízik és csak 4-szer akar enni egy nap. Én felkeltem Őt késő este enni 5.-ször, mert ha nem tenném, kb. semmit nem hízna.

Nekem a védőnő azt mondta, hogy a gyümölccsel nem váltunk ki étkezést, csak a főzelékkel. Tehát szerintem kevés tápszert adsz így neki.

2012. dec. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom hogy a Sinlac tápértéke megfelel e egy rendes tejpépnek?
2012. dec. 10. 09:52
 4/11 anonim ***** válasza:
Az én 7 hónapos kisbabám sem ette meg a gyümölcsöt simán. Mióta reszelek bele kekszet, úgy mindig megeszi az egészet. Nem tudom, a főzeléket te csinálod neki, vagy boltit adsz neki, de az én kislányom csak a boltit eszi meg. Esetleg próbáld ki! És adjál neki minden nap másfélét, valamelyik csak bejön neki. Vagy ha semmi nem jó, akkor adjál neki többször tápszert. Aztán az enyém a dobozos tejpépeket is nagyon szereti, abba is szoktam neki tenni gyümölcsöt.
2012. dec. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szia szerintem a napi rutint is rendbe kellene tenni .Sajnos én is felébresztem és megetetem ha kell hogy ne csúszunk ki a napi rutinból de van hogy nem engedem elaludni sem .De nagyon szépen hozzá szokott mit mikor csinálunk .És az étkezésünk alvásunk és a sok játék is rendbe van.A gyümölcs nekünk is nasi az a kakinak jó.Azután 2 óra múlva megéhezik aztán jön főzelék.
2012. dec. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Legnagyobb hülyeség felébreszteni álmából ha nem éhes.Meg ébren tartani ha aludni.Az események,legyen negatív vagy pozitív,hatással vannak az alvására.Ha ébren tartod nem lesz pihentető az alvása!Az ilyen ember nem tiszteli a gyerekét!Mit szólna hozzá kedves utolsó válaszoló,ha álmában felébresztenék mert épp itt az ideje az evésnek.Vagy nem engednék elaludni éjfélkor mert enni kell? napirend nem egyenlő az időbeosztással.Sokan összetévesztik!Javaslom hogy olvasd el a Suttogó című könyvet,mert hatalmas ostobaságot csinálsz!1-es voltam.
2012. dec. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Előszór is Kedves nem ébresztem föl állandóan és hagyom is aludni ha akar.A napi rutin beállítását 10 perce kell tologattam nem órákkal vagy napokkal.Ha láttam hogy álmos de fél óra alvás után felébred mert éhes lesz a kor megettem.És igen is tisztelem a gyerekem egyet már felneveltem és képzeld semmilyen kárt nem okozót neki .Most még te vagy az aki a gyereked igényeid kiszolgálod és segítesz neki hogy a napja ne össze vissza teljen.Az neki sem jó.De később ezekből a gyerekekből lesz a neveletlen szemtelen szülőt nem tisztelő a kor csinálok mindent akaró gyerek.Aztán jön a kérdés ide jaj mit csináljak a gyerekemmel mert nem tud viselkedni és nem tudja mi a rend. Nem tarom kordában minden nap nagyokat játszunk kacagunk eszünk iszunk alszunk de rendben van a napja és jól fejlődik hízik kiegyensúlyozott.A kérdezőnek volt problémája mert nincs rendben valami .Azért írtam a napi rendet.
2012. dec. 11. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ja és még annyit hogy te is pépet adsz neki estére hogy jól aludjon vajon mért nem akarsz felkelni hajnalba etetni?
2012. dec. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
azért adok neki pépet,mert az orvosunk javasolta.egyébként reggel 8-kor ébred,és 10-kor eszik,mert nem éhes még 8-kor.de nem fogom megtömni,csak mert ez a rend!te összekevered a napirendet az időbeosztással.Szerintem a gyerek igényeit kell nézni,nem az általad elgondolt táblázatot követni.Ha szigorú beosztás szerint élsz,nem tanulod meg értelmezni a baba jelzéseit,állandóan az órát kell nézned.Ne is beszéljünk a fejlődési ugrásokról,mikor megnövekedik a baba kaja igénye.gondolom akkor sem adsz neki enni,mert hát az óra...vagy pl ha fogzik,nem lesz étvágya,és hiába akarod megtömni,leszarja majd hogy 12 óra van és ebédelni kell.attól nem lesz neveletlen a gyerek,ha igazodsz az igényeihez babakorba.Nem itt kezdődik a nevelés.Ha óraátállítás lesz akkor mit fogsz csinálni?megmagyarázod az x hónapos babádnak,hogy most nem fogsz enni kapni csak egy óra múlva mert átállították az órát!vicces!Olvasd el a könyvet Tényleg érdemes,mert nagyon meg fogsz lepődni mennyire elrontod a dolgokat!
2012. dec. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.

Kedves utolsó! Én pl. nagyon tisztelem a gyermekem, de mégis felkeltem enni. Lehet, hogy neked jó evők a gyerekeid és akkor szerencsés vagy. Az én 4 hónaposom csak 4-szer akar enni egy nap és ha nem kelteném fel egy 5. evésre akkor szinte semmit nem hízna. Én úgy gondolom, hogy ez a kisebbik rossz. Nyilván boldogabb lennék, ha magától "kérné", de ez van. Nem vagyok vele erőszakos. Kis simogatással, puszival keltegetem óvatosan, majd nagyon szívesen megeszik közel 200 mili tápszert. Már többször kipróbáltam és annak ellenére, hogy szívesen eszik ilyenkor, magától soha nem kel fel ezért. Az ébrenléti időszakban sem tudom sűríteni az étkezéseket, mert egyszerűen nem hajlandó szívni a cumit.

2012. dec. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!