Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyerekülést szeretnénk venni...

Gyerekülést szeretnénk venni a 10 és fél hós gyermekünknek! 9-36kg-osat! Fontos szempont, hogy dönthető-e az ülés vagy sem?

Figyelt kérdés
2012. dec. 4. 17:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Te döntsd el, ha alszik benne rendszeresen, akkor fontos. Ha nem alszik benne szinte soha, akkor nem fontos.
2012. dec. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Ha hosszabb útra is mentek, ahol alszik útközben, akkor nem árt a dönthető, kényelmesebb Neki.
2012. dec. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
68%

10 és fél hónaposnak még ne vegyél 9-36kg-ig ülést. Nem lehet hátrafelé bekötni, márpedig neki még mindenképpen úgy kell utaznia. Egy erőteljesebb fékezésnél is komolyan sérülhetnek az izmai, csigolyája, gerince. Lehet tud már ülni, de hány hónapja, kettő, három? Ennyi idő alatt még nem erősödött meg eléggé, hogy védve legyen. De ha már ilyet veszel, akkor legalább legyen dönthető.

Nem azt mondom hogy BeSafet kell venni, nekünk sem az van, de a cikk hasznos, kérlek olvasd el.

[link]

2012. dec. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Én nem találtam normálisan dönthető 9-36 kg kategóriás ülést, csak 9-25-öst. Szerintem ezek amúgy is jobbak, valahogy úgy tűnik, mintha jobban támasztanák, védenék a Babikát.


Nekem fontos szempont volt a dönthetőség, pontosan az autóban alvás miatt.

2012. dec. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
67%
Gratulálok a lepontozáshoz. Nem zavar hogy hány százalékom van, de a felelőtlenség az igen. És itt arról van szó. Az ÉS és a VAGY szó között jó lenne ha tudnának az emberek különbséget tenni, merthogy a gyerekülést akkor lehet csak menetiránnyal egyező iránnyal bekötni ha már legalább 9 kg ÉS tud ülni ÉS elmúlt egy éves, tehát mind a 3 feltételnek meg kell hogy feleljen. Márpedig itt egy 10 és fél hónapos gyerekről beszélünk. Nem mellesleg ezek azért eléggé megengedő feltételek, szakemberek sem tanácsolják ilyen hamar megfordítani az ülést.
2012. dec. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Én sem értem a lepontozást! Én viszont nyomtam a zöld pacsit! Elolvastam a cikket a párommal, és megbeszéltük, hogy nem veszünk 9-36-kg-osat. Hála Isten, hogy olvastad a kérdésemet és belinkelted a cikket! Én ezt nem is gondoltam volna. Mivel a gyermekem biztonsága a legfontosabb, így biztos, hogy olyan ülést fogunk venni, amit menet iránnyal hátra be lehet kötni! Mégegyszer köszönöm a válaszod!
2012. dec. 4. 20:43
 7/18 anonim ***** válasza:
Örülök hogy elolvastátok a cikket. Remélem sikerül megtalálnotok a megfelelő gyerekülést. Szép estét.
2012. dec. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

A fiam 11 hónapos korától menetirány szerint utazik, mert egyszerűen nem fért el a lába.


Nyilván biztonságosabb ha háttal ül, de ha egyszer nem fért el? Egész úton kiabált, meg hisztizett, na az nagyon biztonságos az autóvezetőnek...


Kérdező, feleslege 9-36kg-s ülést venni, mire 36 kg-s lesz a gyerek, addigra jó eséllyel nem kell neki ülés. Bőven elég a 9-25. És nem baj, ha dönthető, sokkal kényelmesebb, ha elalszik a kicsi.


Utolsó válaszoló, kérlek áruld el nekem, hol van leírva jogszabályban amit leírtál? A 9kg, ÉS 1 éves, És tud ülni kombinációra gondolok.

Azért érdekel, mert gyakorlatilag lehülyéztél mindenkit és érdekelne, hogy mire alapozod. Ne szülőklapja fórumos oldalt, vagy gyermekbiztonsági rendszert gyártó cég honlapját linkeld kérlek, hanem a jogszabályt. Köszönöm.

2012. dec. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy elolvastad és háttal beköthetőt veszel. Esetleg tudom ajánlani a britax 2 way elitet. Igaz csak külföldről beszerezhető viszont háttal is beköthető végig.
2012. dec. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 8-as. Először is senkit nem hülyéztem le, csak arra reagáltam hogy az én véleményemre kaptam egy nagy 0%-ot. Nem jogszabályokról beszélek. Nézz körbe, mint mondanak a szakemberek és hogy az autóülés gyártók mit írnak rá az ülésre mi a biztonságos. Az én fiam nagy növésű, magas gyerek, 16 hónapos korában csak amiatt fordítottam, amit te is írtál, hogy üvöltött mikor betettem. Mert látni akart engem és a világot. De a lába bőven elfért volna még.

És zárószónak annyit, hogy ha kicsit is belegondol bárki, egy éppen hogy pár hónapja megszületett kisbaba menetiránnyal megegyezően ül az ülésbe és ne adj isten ütközik az autó, akár városban 30-nál, az mekkora erőkifejtés a kis nyakára, gerincére. Senki sem mondhatja komolyan hogy ez nem veszélyes. Míg ha háttal van bekötve belenyomódik a székbe és tartva van a nyaka, a háta.

2012. dec. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!