Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek is állandóan okoskodik...

Nektek is állandóan okoskodik az anyósotok a gyerekneveléssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Az én anyósom már az agyamra megy a megszállottságával és az állandó okoskodásával. Ha átmegyünk kb. nem nyúlhatok a gyerekemhez mert megsértődik,bújik bele a gyerekbe aki fekszik mint egy darab fa mert nem érti mi van és zavarja hogy bele másznak a képébe ezek után közli hogy nem fejlődik a gyerek mert ezt meg azt nem csinálja, persze mert lihegnek az arcába.... mindenben kioktat ja és ha nem annyiszor megyünk egy héten amennyit ő gondol akkor csinálják a műsort apósommal.Van valaki hasonló helyzetben? Hogy lehet finoman lerázni?
2012. dec. 10. 14:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Én még kevesebbszer mennék a helyedben, ha így viselkednek!

Vagy szólj nekik, vagy kérdd meg a férjedet!

2012. dec. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

detto :D

próbálom nem "felvenni", hiszen csak kiidegelném magam és azsenkinek nem jó!

2012. dec. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Golan Trevize ***** válasza:
100%

Nekem az anyósom nem okoskodik, hanem az 5 percenkénti kérés ellenére is folyamatosan hülyeségeket csinál.

Egy perce nem lehet egyedül hagyni a gyerekekkel, de túlzás nélkül.

2012. dec. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem anyósom mindig azzal jött, mikor a babám még nagyon picike volt, hogy látja, hogy éhes vagy szomjas. Hiába mondtam neki, hogy nem éhes, mert most evett és hogy nem iszik mást csak anyatejet. Állandóan csapvízzel (!) akarták megitatni, mert szomjas. Most meg, hogy hideg van azóta állandóan azzal jönnek, hogy nem öltöztetem fel eléggé (23 fokos lakásban "csak" body, rugdalózó, + 2 zokni + 1 vékony és 1 vastag pulcsi és egy pamutnaci van rajta). Ha sétálni megyünk, akkor ők tuti, hogy tudnak egy jobb utat a sétáltatásra, majd ők mindent megkérdeznek a gyerekorvostól, majd ők beszerzik ami kell, stb. Ja és nálunk is mindig el van maradva a fejlődésben. Tudom, hogy jószándékúak, néha a férjemet megkérem, hogy kicsit állítsa le őket, de aztán újra kezdődik. Nekem jobban beválik, ha a páromat kérem meg, hogy szóljon a szüleinek, mintha én mondanám.
2012. dec. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
én már rosszul vagyok ha menni kell hozzájuk.Apósommal jól elvan a kisfiam,állandóan mosolyog rá,mert ő nem mászik az arcába,és nem akarja mindenáron ráerőltetni magát.Anyósom...na ő egy külön történet.5 hónapos a kisfiam,és olyan elvárásai vannak felé.Már a férjem is tiszta ideg,mindig leállítja.Múltkor azzal volt baja,hogy még nem mászik és ül.4 hónapos volt akkor.Mondtam neki lapozzon már fel egy könyvet,nem baj ha 1945-ös kiadás,de abban is leírják a baba mozgásfejlődését.A másik dolog,hogy annyira idegesítően vihog,hogy a fiam teljesen kiakad,annyira sír hogy alig tudom megvigasztalni.Erre ő jön az okosságával,hogy nem baj ha sír,legalább tágul a tüdeje...Múltkor már én is csúnyábban odaszóltam neki,hogy nem kell minden témában okoskodnia.És az apósom is jófej!Mindig mondja neki hogy:Maradjál már inkább csendben!Ne járjon feleslegesen a szád!meg ilyenek.Férjemmel csak röhögünk.De nem veszi a lapot bármit mondunk,nehéz eset az asszony,egy szó mint száz!
2012. dec. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát hála az égnek,nem szól bele a gyereknevelésbe, nálunk más egyéb problémák vannak anyós-ügyileg, de azt nem részletezem..

Szerintem igazán majd akkor fog megoldódni ez a gondotok, ha a gyermek kicsit nagyobb lesz és akkor már ő diktál és nem engedi a kedves mamának, hogy "kisajátítsa". Na akkor fog ledöbbenni a nagyi, hogy "vajon miért nem szeret? "

Szerintem ők nevelhetetlenek, nem érdemes vitába szállni vele vagy megpróbálni átnevelni.

2012. dec. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Úgy látom küzdünk ezzel a problémával páran. Én igazából azért vagyok ezen felháborodva, mert a páromat és a testvérét inkább a nagyszülők nevelték, úgyhogy nekem egy olyan valaki, aki inkább lepasszolta a gyerekeit ne okoskodjon... De ő mégis mindent jobban tud. Egyszer azt mondja adjak már neki almát, aztán mikor eljött az alma ideje kiakadt, hogy baja lesz. Ha átjön (szerencsére mi nem megyünk), akkor felkapja a gyereket, aki azt se tudja hirtelen hol van, elkezdi rázni, mintha kellene, a gyerek elkezd ordítani, majd erre jobban rázza, és még megkérdezi mi a baja... Azt utálom a legjobban mikor felhív, hogy átjön, megkérem ne jöjjön, mert alszik a Kisfiam, rámcsapja a telefont, azzal, hogy átjön, és már 10 perc múlva itt is van. A párom is szokott szólni neki, de mintha a falnak... Így inkább már nem veszem fel a telefont. 5 hónapos a kisfiam, tejfehérje érzékeny, és minden áron a tejes dolgokat akarja erőltetni, hogy kell az neki... A mániája, hogy már ezt meg azt kellene csinálnia. Soha egyetlen percre sem bíznám rá a gyereket, főleg amióta 1 hónaposan a szemem előtt tolta ki a zebrán egy autó elé a babakocsit...
2012. dec. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Az én anyósom is próbálkozott de vagy nem az a fajta vagy rajtam látja,hogy úgysem érdekel :) Első nap mikor hazajöttünk a kórházból akkor itt volt és kérdezte mikor fürdetünk,mondtam,hogy 9 óra körül.Majd rákérdezett,hogy :miért akkor? Mondtam,hogy azért mert akkor akarom :) Ezzel el is volt intézve.


Most valamelyik nap telefonon beszéltük mikor mondtam,hogy próbálom altatni a gyereket. Erre ő: elalszik ő magától is. Mondtam,hogy nem mert ordít ,sír ha ébren beteszem a kiságyba. Erre ő : nem baj hagyjam sírni,meg erősödik a tüdeje addig is. (utálom ezt a szöveget!!!! )

Mondtam neki,hogy én nem fogom sírni hagyni ,minden nap kimegyünk sétálni így erősítem a tüdejét. :) Ennyi volt!

Én az a tipus vagyok akit nem érdekel ha megsértődik,hiszen a gyerekemről van szó! Én vagyok az anyja ,nekem kell ellátnom,megvédenem és nevelnem és ehhez tartom is magam! Ha megsértődik ez miatt akkor meg majd megenyhül.

2012. dec. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
80%
Nem szól bele semmibe, mert nem is érdeklik az unokái. Mikulásra kaptak tőle egy nagy semmit, születésnapra pedig egy képeslapot, rajta, hogy "tudod, mennyire szeretlek". Tudja. A nagy 13 éves, és hallani sem akar a nagyanyjáról...
2012. dec. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyósom is imádja osztani az észt.mióta megszületett a kislányom (8hetes) egyszer mentünk hozzá de elég is volt mert telefonon továbbra is okoskodik.ő mindig a teáztatással van megáldva hogy egy nap 2szer adni kell neki mert SZOMJAS (csak anyatejes)ha sír akkor azt mondja mert biztos éhes hiába mondom hogy most evett ő azt mondja hogy tuti éhes mert szopi közben elfárad és nem eszik annyit amennyi kellene neki.akkor jön az hogy miéért nem fejem le és ugy etetem ugy legalább látnám mennyit eszik!az agyamra megy
2012. dec. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!