Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másfél éves kislányom lassan...

Másfél éves kislányom lassan tér át a reggeli szopiról tehéntejre. Mikor kiváltottátok a reggeli és esti szopikat tejre, cumisüvegre tértetek át?

Figyelt kérdés

A reggeli és esti érdekel. eddig nem ivott semmit cumisüvegből, nem cumizik. Nem tudom hogyan csináljam. Reggel most csészéből issza a tejet, de valószínű ha cumisüvegből adnám még visszaaludna. Csak nem tudom, hogy megoldható a gyors tejcsi melegítés. Az az idő alatt úgyis felébred. Nem pontos időben kell reggel, így nem kiszámítható, nem tudom előre melegíteni a tejet mikorra felébred. Ti, hogy csináljátok?

Érdemes még cumisüvegre szoktassam? Az esti lefekvés előtti szopikiváltás miatt gondolkodom főleg ebben a megoldásban.


2009. aug. 21. 08:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha eddig nem cumisüvegezett,én nem szoktatnám már rá.Esetleg csöpögésmentes csőrös poharat próbáljatok,az mégsem cumis,de nem borul a nyakába.Az esti szopit pedig inkább elhagyni érdemes,mint átszoktatni helyette ivásra,mert a fogainak nem tesz túl jót,ha esténként így alszik el,és a későbbiekben az éjszakai pisilés is kevesebb,ha nem iszik közvetlenül alvás előtt.Az esti szopit inkább egy összebújással,meséléssel váltsd ki.(4 gyerekem van,kb 2 éves korukig esti szopival aludtak el.:))

2009. aug. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én 10 hósan választottam el, és azóta rendes tejet kap. Melegíteni mikró 20-30 másodperc, az nem nagy idő! Nekem mikor reggel felkel utánna már nem alszik viszza. 8 körül kel. Vagy neked korán kell és még azért alszik vissza? Este nekem nem evés közben(cümisüvegen)alszik be, hanem mikor megette, még fennt van és úgy rakom be az ágyába. Már szerintem se szoktasd rá a cümisüvegen való elalvásra. Aludjon el egyedül az ágyában. Nekem most 1 éves a fiam.
2009. aug. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


Sajnos korán kel 5-6 óra körül és ha sikerül visszaaltatni akkor még alszik egy órát, másfelet. Van úgy, hogy nem kéri a tejet egyből, visszaalszik, de legtöbbször kéri. a baj, hogy szopi után sem mindig hajlandó visszaaludni sírás nélkül, úgy gondoltuk akkor a reggeli szopi helyett adunk tehéntejet, mert azt amúgy is szereti. No de még ki kell tapasztaljuk, hogy a legelőnyösebb neki, hogy vissza is aludjon.

2009. aug. 25. 22:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!