Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek káros ha egy...

Szerintetek káros ha egy 13-14 hónapos minden délben bébiételt eszik? (darabosat)

Figyelt kérdés
Egyébként eszik mindent, mint a felnőttek, tehát tojásrántotta, kenyér, puhább müzli tejjel, felvágott, sajt, zöldségek, zöldség krém, májkrém pástétom, virsli, péksüti, teljeskiőrlésű dolgok keksz, gyümölcs mindent darabosan tehát rágni kell és tud is és szereti, csak a bébiétel az ami délben van. Most a anyagi oldalát azt hagyjuk egészségileg kérdezem.
2012. dec. 11. 13:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
48%

Miért lenne baj?

Lányom kb ennyi idös koráig nagyobb részt bébiételt kapott, de mivel már elkezdett mindent enni ezért nekem volt könnyebb hogy abból adtam neki amit magamnak csináltam.


te nem fözöl magadnak? mert adjál abból.


amúgy sokkal jobbak a bébiételek mint egy jó olajos, lisztes rántással készül fözelék, vagy pl pörkölt, tészták és még sorolhatnám.

2012. dec. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nem, mert én zöldségeket eszem nagyrészt nyersen, meg sonkát natúr húst stb. mindegy, de neki nem lenne jó. A gyerekorvos annyit mondott mikor kérdeztem hogy nem kell már neki a bébiétel de nem igazán értem elvileg válogatott anyagokból van zöldség hús tészta ilyesmi van benne az miért lehet rossz?
2012. dec. 11. 13:14
 3/17 anonim ***** válasza:

Szia, 1 éves kor felett már nagyon sokféle ételt lehet enne a kicsidnek, én egyáltalán nem vagyok a bébiételek híve.

Mindnek van egyfajta mellékíze, arról nem beszélve, hogy vizsgálatok bizonyították, messze nem olyan jók azok, mint ahogy tálalva van, a jó marketing ugye, mint olyan sok más terméknél... Szerinted az normális, hogy egy húsos étel eláll 1 évig is a boltok polcain a bébiételes üvegben? Néha-néha elmegy, de én ezeket csak konzervnek hívom, én is utálnám, ha minden nap löncshúst kéne ennem, vagy konzerv töltött káposztát.

Az ízlelőbimbókat nem lehet becsapni, annak kell hinni. Amit te is szívesen megennél, azt add a kicsidnek. Én összehasonlítottam például a sütőtökpürét is, a bébiételest, meg a frissen sültet, hát ég és föld volt a különbség, egy napon nem lehetne említeni a kettőt.

Szóval egy kis párolt zöldség, főzelék husival, vagy egy tartalmasabb leves is fél óra alatt összedobható, ha ennyi időt tudsz szakítani, akkor szerintem már többet tettél a gyerekedért. A bio dolgokról meg regényt tudnék írni, hogy azok hogy és hol is teremnek... de ezt most kihagynám. Úgy elárasztották a bio cuccok a piacot, mint az ásványvizek, egy kaptafa, ámítás és becsapás, csak utána kell járni.

2012. dec. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Miért nem lenne jó neki amit Te eszel, ha ilyene jó és egészséges ételeket eszel:)?

Sőt, a züldség, "tiszta" hús a legjobb neki is:). Max. neki párold meg a zöldséget.

2012. dec. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Nem eszi meg a párolt zöldséget én meg csak azt eszek vagy nyersen salátának. A húst is grillezem abból se lakik be meg nem is lenne jó ha csak húst enne, plusz nincs is annyi foga hogy azt jól megrágja.

Én nem érzek mellékízt nekik (bébiétel) épphogy nincs benne se cukor se só kicsit íztelen.

2012. dec. 11. 13:25
 6/17 anonim ***** válasza:

Tápanyag felvétel, vitamin felvétel sokkal jobb a mindennapi friss kajákból, mint az üveges bébiételekből. Nem véletlenül nem esznek a gyerek 2 évesen is bébiételt, és mint a nevében is benne van BÉBIétel. A gyereknek kellenek az új ízek, kell a változatosság. É elhagynám a helyedben a bébiételt, nem teszel vele rosszat, de jobbat teszel ha "rendes" kaját adsz neki.

Ha Te nem eszel, akkor főzz neki, ha nem tudsz vagy nem akarsz akkor meg rendelj. Én is rendelem, mert én nm tudok jól főzni, és most a fiam nem is iagzán hagy főzőcskézni,így hanyagolom, de rendelek neki is magunknak is ennivalót. Tudod ha én nem ennék normális kaját a gyerekmre figyelnék, hogy azt egyen amire neki szüksége van, változatosan, spenót, brokkoli, paprika, káposzta, hüvelyesek stb.

2012. dec. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
na szerintem meg ezek a rendelős full rántásos ki tudja hogy készült kaják meg nem valók még neki...:( nem megbántani akarok senkit, de felénk egy pár rendelős hely van és mindegyik olyan menza jellegű olajos, sós, cukros, teljeskiőrlésű dolgokról sose hallottak stb.
2012. dec. 11. 13:34
 8/17 A kérdező kommentje:
Kap új ízeket és változatosságot, csak nem pont ebédre...
2012. dec. 11. 13:35
 9/17 anonim ***** válasza:

Rendelős vagyok: Persze, természetesen rád van bízva. Én merek neki rendelni, itt semmi rántásos lisztes dolgot nem csinálnak, HA igen, akkor aznap nem kap belőle, hanem összedobok neki valamit én. Ennyi, ilyen egyszerű. Teljes kiörlésű dolgokat CSAK te fogsz neki adni, senki más. Ez nem a menza hibája, rád van bízva mit adsz oda neki és mit nem.

Ha tudod neki biztosítani a változatos étrendet akkor nem baj az üveges. De azon gondolkodtál már, hogy mi lesz ha 16-18 hónapos lesz?

2012. dec. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kisfiam egy éves koráig nem volt hajlandó megenni, amit főztem neki, csak az üveges bébiételt. Pedig, amikor elkezdtük a hozzátáplálást, lelkesen főzőcskéztem neki, és akkor meg is ette. Két-három hónapra rá valami "bekattant" nála, és elutasította a főztömet(pedig változatosan főztem neki, és nem volt ízetlen, amikor már lehetett használni fűszereket.)

Egy éves kora után, amikor már ehetett a mi ételeinkből, egyre több dolog ízlett neki. Most másfél éves, és csak azt eszi, amit mi. A férjem borzasztóan válogatós, és a fiam is örökölte tőle, így van, hogy kétfélét főzök, hogy mindenkinek legyen a fogára való(amikor fogyóztam, akkor plusz magamnak is külön) De mivel imádok főzni, ez nem okozott gondot. Ameddig délután alszik a fiam 2-3 napra megfőzök, így nem állok állandóan a konyhába.

Nagy öröm számomra, amikor látom, hogy a fiam jóízűen eszi (végre) amit főztem.

Minden nap grillezett húst eszel zöldséggel? Nem unalmas:) ? Ezt most nem kötözködésből írom. Például csinálhatnál a csemetédnek valami főzeléket, krumplipürét a husi mellé, amit te is eszel, ehetne májat, rakott dolgokat.

Nem csak a zöldség-grillezett hús lehet egészséges.

Persze nincs semmi baj a bébiételekkel, de már nem annyira laktató, mint amennyire neki szüksége lenne. Előbb utóbb le kell szoktatni róla. mi lesz, ha bölcsődés/ovis lesz?

Az elején kitartás, és türelem kell hozzá, de megéri. Szerintem próbáld meg(fokozatosan):)

2012. dec. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!