Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek kellett vinni a babát...

Nektek kellett vinni a babát 6 hetes kontrollra? Ha igen miket vizsgáltak?

Figyelt kérdés
2012. dec. 11. 13:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nincs 6 hetes kontrol.

3-4 hetesne van, majd 3-4 hósan van, majd 6 hósan és 1 évesen.

habár én külföldön élek de minap nézegettem egy magyar barátnöm otthoni kiskönyvét és ott is így van.


ha a nödokit gondolod oda nem kell a babát vinni, habár nálunk megkérdezi hogy minden rendben volt-e a 3 hetes vizsgálaton. ezt be is írja a terhes kiskönyv zárásába hogy élö csecsemö.

2012. dec. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nálunk hónapfordulókor kell vinni. 1 hónaposan, 2 hónaposan...

Mérik a súlyát, hosszát, fej- és mellkaskörfogatot, nézik a reflexeket, szemeket, füleket. Feltesznek egy csomó kérdést, meg ha neked is van, te is tudsz kérdezni a dokitól.

2012. dec. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nyilván nem a nőgyógyászati 6 hetes kontrollra akarom vinni a babát. És nem is a gyerekorvosra és védőnőre gondoltam, amikor súlyt, fejkörfogatot mérnek, oltást adnak. Többen írták itt, hogy van UH, stb. a 6 hetes kontrollon a babának. Gondolom ez a kórházban van, ahol szültek. Én erre lennék kíváncsi. Amúgy nálunk nem volt, már 4 hónapos a babám és kíváncsi lennék mi az, ami így kimaradt nála.
2012. dec. 11. 14:03
 4/12 anonim ***** válasza:

Amit te gondolsz az a 3-4 hetesen van és ez a csípö UH ezen nézik hogy van-e csipöficam hogy a csipö a helyén van-e.


ennek nem szabad kimaradnia, mindenképpen kérdezd meg az orvost.

2012. dec. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

6 hetesen csípőszűrésre kell vinni a picit ortopédiára, a gyermekorvosnak kell rá beutalót adni...ez nagyon fontos!

Emellett a mi dokink ajánlotta, hogy szintén 6 hetes korban vigyük el teljes hasi-csípő-koponya UH-ra. Mi magán dokinál voltunk (Rózsakert Medical Center), de ha kértünk volna, erre is adott volna beutalót valamelyik kórházba...

De ez nem kötelező, a csípőszűrés viszont igen...

2012. dec. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
6 hetesen és 3 hónapos korában is ortopédiára kellett mennünk. UH csak annak volt, akinél az orvos már látszólag úgy ítélte meg, hogy van valami gondja.
2012. dec. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nálunk 6 hetesen csípőszűrés sem volt, csak 3 hónaposan. Szerencsére ott minden rendben volt.

Igazából egy bukás/reflux témájú kérdés kapcsán írta valaki, hogy a 6 hetes kontrollon a hasi UH-n rendben volt a babája. Emiatt merült fel bennem a kiírt kérdés, de már régebben is olvastam itt, hogy sok helyen van 6 hetes kontroll, de nem a csípőszűrésről volt szó akkor sem.

2012. dec. 11. 14:31
 8/12 anonim ***** válasza:
Nálunk minden hónapban kell vinni a babát a védőnőhöz, mérésre, stb... és olyankor a gyerekorvos is megnézi.
2012. dec. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mi 4 hónaposan megyünk csípő UH-ra.
2012. dec. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Elvileg 4 hetesen kell vinni csipőre,amin uh-t csinálnak,6hetesen meg hallásra.A csipőre mindenképpen mielőbb el kell vinni,ahallás ráér 3hónapos korig.3hónaposan meg újra vinni kell a csipőre.
2012. dec. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!