Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálásról mi a vélemény...

Hozzátáplálásról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Ma volt a védőnő,és ő kérdezte hogyan gondolom.Igazából nem tudom mi lenne a jobb,már most elkezdeni vagy 6.hónap után.Most 4hónapos a babám.Csak szopcsizik még.Várom a véleményeket,tapasztalatokat.
2012. dec. 11. 14:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
6 hós korig a babának a tápanyag és folyadékszükségletét a tápszer és anyatej fedezi...elvileg! Én is eddig akartam várni, de a babám 5 hós korától szinte óránként enni kért, ezért kezdtem el bevezetni az almalevet, majd az almát stb...De az emésztőrendszerük még nem fejlett ilyenkor eléggé... 4 hósan főleg nem, én még várnék amíg ő jelez, hogy igénye van rá:kinézi a szádból az ételt, nem elég neki a kaja, ilyesmi...Nem kell siettetni semmit!Az anyatej a legjobb neki!!Örülj, hogy van!
2012. dec. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
60%

Szopcsizik szótol falra mászok. SZOPIK de még a szopizik-t is elfogadom, de te meg kajcsizol, meg goncsizol meg csizol... ah...


Szóval ezt ahogy a védönö is jól éreztette veled, neked kell eldönteni. Majd jönnek az ösányák akik azt mondják hogy 6 hós kora elött ne hogy... aztán jön a másik fél, hogy de bizony mert....


Szerintem döntsd el, ez az amivel rosszat nem tehetsz akármelyiket is választod.


Nekem az egyetlen fura amikor 6 hósan kezdik az anyukák de már 8 hósan pörklötet meg zsiros kenyeret adnak a gyerkenek.


Marajd meg mindig a szép középúton. Ha ezt btartod soh nem lesz gondod. Ha így gondolkodsz akkor talán 5 hósan kezd neki, de mindenképpen te érezd mikor is lenne jó.

2012. dec. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
47%
Mindenképpen várj 6 hónapos korig. Fél éves kor előtt a hozzátáplálás megkezdése rossz a baba emésztőrendszerének.
2012. dec. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
és ugyanez a helyzet a tápis babákkal?elég csak 6 hósan elkezdeni?Mert még nem eszik normális adagot hogy elég legyen neki!
2012. dec. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, tápszerest is csak 6 hónapos kortól lehet hozzátáplálni. Sajnos nagyon sokan félreértik a fél éves korhatárt és azt hiszik, hogy addig el KELL kezdeni. Pedig legkorábban akkortól egészséges kezdeni. Ha nem is eszik meg egy ,,előírt" adagot attól még jóllakhat a kicsi.
2012. dec. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!