Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babám 7 hónapos és 1 hetes....

Babám 7 hónapos és 1 hetes. Egy hónapja kap tápszert. Egy hete már csak azt (mármint anyatej nélkül). A hozzátáplálásról kérdeznék?

Figyelt kérdés

Még csak az uzsonnája van kiváltva, egyik nap gyümölcsöt keksszel, másik nap főzeléket kap, de nem sok mindent eszik még. A tízórait próbálom neki váltani a napokban, de azt tapasztaltam, hogy uzsira is csak a tápszert kérné. Sír utána, megeszi a pépet, 175 grammot, utána iszik egy pici teát vagy gyümölcs levet, alszik egyet és rögtön sír a tápszerért. Nem fogjuk tudni elhagyni? Mit tegyek? Hogyan tovább ilyenkor?

Nem sok minden eszik még, amit az anyatejes 6 hónaposok (sütőtök, répa, cékla, alma stb.) plusz banán, körte és csirkehusi. Ma próbálkozunk először vagy a brokkolival vagy a paradicsommal.


2012. márc. 12. 08:38
 1/5 A kérdező kommentje:
A másik, hogy ő még nem ül, és a pihenőszékében csak csúszik lefelé, én meg rakom felfelé, és szerintem ezt is unja.
2012. márc. 12. 08:45
 2/5 anonim ***** válasza:

Próbáld az ebédet kiváltani először és fokozatosan. Tehát minden nappal egyre több főzeléket és egyre kevesebb tápszert adni, maj a végén már csak vízzel kínáld.

A pihenőszék nem 3 pontos öves? Mert akkor a lába közti résznek meg kellene tartania és nem szabadna lecsúsznia. Vagy variáld a dőlésszögét, ha állítható.

2012. márc. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Csak 2 szögben állítható, a biztonsági övet már nem tudom bekapcsolni neki, nem fér bele.
2012. márc. 12. 12:28
 4/5 anonim ***** válasza:
Akkor etesd a hordozóban, ha abba belefér. Kipróbálhatod azt is, hogy a kezedben eteted, de az szerintem nagyon fárasztó és macerás.
2012. márc. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

etesd a hordozóban.


másik meg az, hogy mindenféleképpen délelőtt kell kóstoltatni és ez így nem is jó, hogy du. gyümölcsöt kap.

ezentúl kóstoltass 10óraikor, 2-3 falatnál nem is kell többet ennie ha nem kívánja, uzsi időben meg mehet a már kóstolt főzelék!

2012. márc. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!