Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Te mit tennél? Hogy döntenél?

Te mit tennél? Hogy döntenél?

Figyelt kérdés

Én vagyok az anya, van egy férjem, meg egy 9hónapos fiúnk.

Nem élünk olyan rosszul, de nagy lábon sem, de meg tudjuk venni, amit szeretnénk, annyira azért nem kell spórolni.

Férjemet nagyon foglalkoztatja a külföldi munkavállalás, és az ő szakmájában mérföldekkel jobban keresne, bárhol kint.

A kérdés annyi, hogy te mit tennél?

Nekem még be kell fejeznem a fősulit (levelezőn) van még 2 évem. Havi 2 hétvége a sulim.

Így mit tegyek? Menjünk ki mi is a gyerekkel? És hurcibáljam haza 2 hetente, mikor suli van? (addig ellenne nagyszülőkkel)

Vagy maradjunk itthon a gyerek és én? De akkor nincs együtt a család.

Mit tennél?

Saját lakásban élünk, kb másfél milla a hitel rajta, a többi kp volt. Kocsink az nincs.


2012. dec. 12. 15:56
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
64%
Én halasztást kérnék a suliban és mennék a férjemmel. :) Lehet, egy év alatt annyit összespórolnátok, hgoy a hitelt visszafizetnétek egyben.
2012. dec. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
már halasztottam a sulival, mostmár mennem kell....:(((
2012. dec. 12. 16:01
 3/35 anonim ***** válasza:
77%
Attól függ, hova mennétek, és honnan. Mert, ha Ausztria és viszonylag nem az ország túlsó végén laktok, akkor szerintem nyugodtan. Viszont azt is vedd figyelembe, hogy kint akkor albit is kell fizetni, meg itthon a hitelt. És csak egy keresetetek lenne. Nézz utána, hogy hogyan kapnál gyest? Az én párom ausztriában dolgozik bejelentve. Én itthon élek a kicsivel, párom minden hétvégén itthon van. A magyaroktól nem kapok egy forintot sem, még családit sem. Indok: igényeljem az osztrákoktól, de onnan csak 6 hó után lehet... Szóval most egy keresetből próbálunk meglenni addig, amíg lejár a hitel, vagy nem kapok valahonnan gyest,családit...
2012. dec. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
54%

Otthagynám a sulit.

Kint új életet kezdenék, a gyerek megtanulá az ottani nyelvet, te is el tudnál menni 4 órában dolgozni, te is megtanúlnád a nyelvet. Keresnének annyit hogy félre is tudnátok tenni, gyüjteni autóra, lakásra, a gyereknek, hogy ha pár év után haza jönnétek, nem lenne hitel, lenne félre tett pénzétek, csak arra kéne keresni amit a számlákra, rezsire kell!

Karriert is lehet kint befutni!

2012. dec. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:
az ország másik végén lakunk, szegeden:((
2012. dec. 12. 16:16
 6/35 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem túl messzire mennétek, akkor én itthon maradnék, és a párom hazajönne 2 hetente! Így belemennék. Csak akkor hagyd abba a sulit, ha tényleg abba akarod hagyni! Ill. én tuti nem rángatnám haza a gyerekemet 2 hetente! Bár ez biztos gyerek függő, mert az én lányom egyáltalán nem kompatibilis az utazgatásokra. Ő is 9hós! :) Szerintem dönts úgy, ahogy vágysz rá, de nem az alapján, h nincs együtt a család! Ugyan úgy együtt lesztek, csak nem annyit! :) Ha pedig vége a sulinak, akkor meg újra együtt és mész a párod után!
2012. dec. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:

igen, kint lehet karriert befutni, és ha hazajövünk, itt leszek diploma nélkül, egy szál érettségivel..

Sulit nem szeretném abbahagyni.

2012. dec. 12. 16:17
 8/35 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképpen nem mennék ki külföldre. Mindenki ki akar menni, még az is, aki annyira nem is szorulna rá. Tudom, hogy nehéz Magyarországon, de milyen megoldás az, ha mindenki csak menekül? Ráadásul a te helyzetedben a fősuli és a kicsi miatt is macerás a dolog.
2012. dec. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:
sulit nem szeretném abbahagyni, és rángatni sem szeretném a fiamat, mert azt ő sem bírná, meg én sem.
2012. dec. 12. 16:18
 10/35 anonim ***** válasza:
100%
Akkor végül is tudod mit akarsz, maradni, befejezni a sulit, gyereket nevelni.
2012. dec. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!