Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 5 hónapos gyermekem 1 hónapja...

5 hónapos gyermekem 1 hónapja kap naponta egyszer pürét és tejpépet. Nagyon szereti ezeket az ételeket. Pár napja többször is inkább ilyet eszik, mert a cicit nem, de az ételt elfogadja. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

2012. nov. 5. 12:09
 1/4 anonim ***** válasza:

talán a tejpép még korai volt

de még talán a gyümölcs is főleg ha van tejed bőven

ha már így alakult azért inkább előbb mindig az anyatej, utána a kajcsi

2012. nov. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Te mikor kínálod rá a pürét? Ebédre? Előtte vagy utána cici?

Én anno úgy csináltam, mikor elkezdtem bevezetni a szilárd táplálékot (6 és fél hósan), hogy ebédre kínáltam rá - szigorúan cici után - szilárdabb ételt, pépet. Akkor is főleg gyümölcsöt, vagy zöldséget.

Azért kapott előbb cicit, hogy jóllakjon, és utána jöhet a kóstolás. Minden étkezést szépen így ki lehet váltani.

Lányom - most 15 hónapos - mindent eszik. Napi három cicizés maradt meg, de az is csak inkább "nyugicici" (reggeli és déli ébredés után) vagy ráhangolás a pihenésre (esti szopi fürdés után, lefekvés előtt közvetlenül).

Ajánlom figyelmedbe ezt az oldalt:

[link]

Nagyon segítőkészek, sok jó cikk és tanulmány van fenn. Ha kell tanácsadás is van.

Sok sikert és jó egészséget.

2012. nov. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én ugyanigy jártam. Nem is akar cicilni. Minden mást szivesebben eszik kanállal minthogy szopjon. Szépen apad is el a tejem. Be sem akarja kapni. Én sem tudom sokszor mit adjak neki. Most 7 hónapos.
2012. nov. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat! A munkám miatt kezdtem egy kicsivel hamarabb etetni, hogy itt lehessen hagyni pár órára, ha muszáj elmennem, mert üvegből nem igazán itta a tejet.

Mindig cicivel kezdem, de ha éppen mást akar enni, akkor ordít visít és nem akar szopizni. Néhány próbálkozás után pedig feladom.

Mai mérleg: 4 szopizás, 3szor kb. fél üvegnyi püré.

2012. nov. 5. 23:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!