Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor és hogyan kell kisbabána...

Mikor és hogyan kell kisbabának először körmöt vágni?

Figyelt kérdés
Babám 10 napos, és nagyok a körmei, ma is összevissza karmolta magát. Van baba-körömvágóollónk, de olyan ormótlanul nagynak tűnik a kicsi ujjaihoz képest. Kesztyűt tettem rá, de nem lehet rajta állandóan, pl fürdetéskor. Segítségeteket előre is köszi!
2012. dec. 13. 17:32
 1/9 anonim ***** válasza:

Én nem is vettem olyan lekerekített ollót,szerintem azzal nem lehet normálisan körmöt vágni.Én sima körömvágóval vágom,amikor alszik.Ennyi idősen én már rég levágtam neki,szerintem te is nyugodtan levághatod.

Legegyszerűbb akkor amikor alszanak,akkor nem tudnak elmocorogni.

2012. dec. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ahogy hazahoztuk a krházból rögtön levágtam neki. Ott nem engedték, hogy levágjuk, inkább zoknit húztak a kezére...
2012. dec. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
és mivel vágtátok le baba körömcsipesszel vagy azzal a baba-körömvágó ollóval? Mármint az első válaszolót tudom, de te kedves második válaszoló? Te mivel vágtad le?
2012. dec. 13. 18:02
 4/9 anonim ***** válasza:
Babakörömvágó ollóval vágd, vagyis én azzal vágtam. Csipesszel nem éreztem biztonságosnak, de hidd el jobb a babaolló, ha megszokod, mint a ti ollótok.
2012. dec. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én is egyből levágtam neki, amikor hazaértünk a kórházból. Ha lefertőtleníted a ti ollótokat, akkor nyugodtan vághatod neki azzal. Nekünk is van babaollónk, de azt nem tudtam használni. Olyankor vágd le, amikor alszik.
2012. dec. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
oké, köszönöm a válaszaitokat!
2012. dec. 13. 20:08
 7/9 anonim ***** válasza:

Én baba ollóval vágom a lányom körmét az elejétől fogva, A csipesz szerintem nagyon rossz... De persze kinek mi esik kézre :)

Én az elején a szopipárnába betettem és ott föléhajolva levágtam a körmét, később a hordozóba ültetve vágtam neki, 7 hótól pedig az ölembe ültetve vágom neki! :)

A lábkörmét pedig a pelenkázón szoktam, ha látom, h nagy neki, pelenkázás után :)

2012. dec. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Elvileg 2 hét után lehet először körmöt vágni a babának, mert addig ha jól emlékszem valami ideghártyával össze van nőve, és begyulladhat. De nem vagyok szakértő, csak tudtam, hogy nem szabad eleinte és megkérdeztem miért...

Aztán a védőnőm már itthon mondta, hogy úgy kellene csinálni, hogy át kell törölgetni az ujjai végét egy kis alkoholos vatta pamaccsal, én fültisztítóval csináltam, és utána vágtam le.

Igazából nem tudom van-e bármi jelentősége, mert csak először csináltam én is így, azóta nem pepecselek vele...

2012. dec. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. Hétfőn lesz kéthetes a baba, és akkor jön a védőnő is, majd megkérdezem tőle, hogy hogy legyen! Ment mindenkinek a zöld kezecske! :)
2012. dec. 14. 11:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!