Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor adtátok bölcsibe a...

Mikor adtátok bölcsibe a babátokat?

Figyelt kérdés
7 hónapos, szeretnék elmenni dolgozni, mert nem nagyon jövünk ki gyesből, mert a párom fizujából. Korai lenne 8-9 hósan beadni a bölcsibe? várjak még?
2012. dec. 14. 11:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
62%

Az enyémek 1,5 évesen mentek, mert olyan a munkám, hogy nem ülhetek otthon évekig. Szerencsére ikreink vannak :)

Ha kellett volna, akkor hamarabb is beadtam volna őket. Egy éves koráig talán megpróbáltuk volna kihúzni akkor is.

2012. dec. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%

23 hónaposan.

Ha van kaja, a számlát be tudjátok fizetni, akkor még várnék, legalább 1 éves koráig. De te tudod pontosan milyen anyagi helyzetben vagytok.

2012. dec. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Enyém majdnem 3 évesen, testvéreméké 11 hónaposan. Húztuk ameddig csak tudtuk, de a muszáj nagy úr ... :(
2012. dec. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Kajára meg a csekkekre van pénz, csak egyre nehezebb..mennek fel az árak..Mi heti bevásárlást szoktunk tartani, minden pénteken párom megkapja a fizuját, akkor elmegyünk egy hétre bevásárolunk. Nehéz..egyre nehezebb..mindennek megy fel az ára, a fizu meg marad ugyanannyi. Próbálom huzni még, de már elég tanácstalan vagyok! Meg mire beszokna...áááá

Szerintetek lelkileg nem sérülne? 4 órába mennék dolgozni!

2012. dec. 14. 11:29
 5/14 anonim ***** válasza:
78%
3. vagyok. A barátnőm (30 x évvel ezelőtt) 6 hónaposan ment bölcsibe, mert anyukája egyedül nevelte, vissza kellett mennie dolgozni. Barátnőmnek semmi baja, úgy értem nem lett lelki sérült :))
2012. dec. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
73%
16 hónapos nagyfiú volt,mikor most szeptemberbe beszoktattam,tudtam,hogy jó helye lesz,és egy nagyon önálló,társaságkedvelő,talpraesett kis legény,de azért izgultam,pláne,hogy a két gondozónőből az egyik érdekes állandóan olyan a feje,mint aki utálja ezt az egészet,minden amit csinál látszik,hogy muszájból,és ha Ő van délután a fiam hisztis,nyűgös,nem jó a kedve,ezért ha lehet igyekszem rögtön felkelés után elhozni.Kisfiam az első perctől fogva imádta bölcsit,egy könnycsepp nem volt,nagyon szereti,viszont a másik csoportba lévő 1 éves kislány 1 hónapon keresztül reggeltől délutánig sírt, a másik 1 éves jobban viselte mert 9 hónapos korától a mamája vigyázott rá.Hát ha még belefér legalább az 1. évet meg várnám a helyedben,de ha muszáj,muszáj nincs mit tenni.
2012. dec. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
80%
Én a lányomat 1,5évesen tervezem beadni, persze, ha okés lesz... És nagymama nem tudna segíteni??? Mert pl. ha nálunk nem válik be a bölcsi dolog, akkor tuti a nagymamát fogom hívni hozzánk! Meg kel mondjam, nem vagyok megelégedve a nagymama dolgaival, ahogy áll a lányomhoz, de ha kell, akkor kénytelen az ember! Én nem amiatt mennék vissza, mert kell, hanem vállalkozásunk van, amit én csinálok, és már egyre nehezebb itthonról intézkedni, a lányomat pedig nem szeretem rángatni, akkor állt. baby sittert hívok, de még így is, h megtehetem, nem szívesen költök erre feleslegesen!
2012. dec. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
78%

Én 9 hónaposan vittem bölcsibe a kisfiamat, és tudom, hogy min mégy most keresztül. Én is sokat rágódtam a dolgon, de minden zökkenőmentesen ment. Ehhez hozzá kell tennem, hogy kisfiam nagyon jó természetű gyerek, a gondozónők is sokat mondják, hogy szinte soha nincs gond vele. Most 13 hónapos a fiam és imád járni a bölcsibe, pont tegnap volt, hogy nem akart hazajönni, és ez nagyon rosszul esett nekem. Persze örülök, hogy milyen jól elvan a többiekkel.

Én egy percig se bántam meg, hogy beadtam a fiam, neki és nekem is jó így és ez a lényeg. De sok minden függ a bölcsitől is és a gondozóktól. Mi nagyon szerencsések vagyunk ilyen téren. De van egy ismerősöm aki egy másik bölcsibe vitte a fiát másfél évesen, ott pont egy olyan gondozót fogtak ki aki nem úgy nézett ki mintha szeretné a munkáját. A kisfiú minden nap ordítva ment a bölcsibe. Ezt két hétig bírták, majd úgy döntöttek áthozzák a mi bölcsinkbe a gyereket, a gyerek imád ide járni.

2012. dec. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
81%

én nem adom 3 és fél éves koráig, és utána is csak napi 4 órába fog oviba menni, mert otthon leszek a tesóval.

Persze ezt mind nem tudnánk megtenni, ha nem Németországban élnénk(ezért költöztünk ki pár hete), akkor nem is lehetne még egy gyerekünk amilyen anyagi helyzet itthon van...


Azért próbált meg 1 éves koráig kihúzni, szerintem még élvezni is fogja, pláne ha csak 4 órás állásod lesz, akkor még tudsz vele lenne sokat

2012. dec. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

7 hósan van egy elég nehéz időszak a szeparációs szorongás miatt. Nem jó, ha ekkor adod be, sérülhet, persze ehhez más is kell. (pl idegrendszer tip.)

Ahogyan a többiek mondják, próbáld meg kivárni az 1 éves kort, az hamar itt lesz. Az igazság az, hogy gyerktől függ, hogy ki mikor lesz bölcsődeérett. Van, aki 1 évesen, van, aki csak 3.

2012. dec. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!