Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit változtassak 10 hónapos...

Mit változtassak 10 hónapos babám étkezésén?

Figyelt kérdés

sziasztok! a 10 hónapos fiam már egy ideje így eszik: reggel tápszer, tízóraira gyümölcs, ebédre főzelék, uzsonnára tejpép és vacsorára tápszer.

viszont két hét alatt megtanult mászni, felállni, kapaszkodva lépegetni és így egyfolytában kavar. szerintem kicsit többet és változatosabban kellene ennie, mint mikor még főleg ült, no és azért idősebb is :)

Mit alakítsak az étrendjén, hogy a legmegfelelőbb legyen?

Nagyon köszönöm, ha válaszoltok Kedves Anyukák!

(a fiam egyébként 10 kg, eddig remekül hízott, amióta viszont rengeteget mozog, szinte megállt a súlya)


2009. aug. 22. 09:29
 1/4 anonim ***** válasza:
nekem mindket gyerekemnek ilyentajt allt meg a sulya az elmult ket evben a fiam összesen 2 kilot hizott (ö most 3 eves), a kislany most egy eves es 10 kilo, es mindenki oda van erte, hogy milyen kis dagi (kb 1-2 honapja, amiota ö is aktivabb azota nem hizik), ez ebben a korban teljesen normalis. Szerintem tökeletes, ahogy eteted, en nem valtoztatnek semmin, esetleg a fözelekbe tennek csirkehust, pulykamellsonkat, ilyesmit.
2009. aug. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A fiam pont 10 hónapos, és ugyanezt eszi!:) én nem változtatok rajta, 7hótól ez a rend, csak az adagok nőttek. Ha 10 kg, akkor nem baj, ha áll kicsit a súly, el kell bírni a sonkákat:). A fiam 8,7 kg, és jó hosszú, az ő súlya is megállt kicsit, de nem csoda, ennyi mozgástól! Amikor kicsit hízókúrán van, teszek a délelőtti gyümibe sinlacot (4 kanállal), ebből 250 g- ot belapátol. A főzijét pedig kukoricaliszttel berántom, vagy kis tápit csinálok tejfölt helyettesitve, ebbe keverem a lisztet és igy habarom be a főzit. De persze üvegeseket is eszik, mert szereti:) ebből benyom egy 220 g-ost és még képes ráenni desszertnek Hipp gyümiduettet egy keveset:) délután csinálhatsz neki pép helyett néha tápiból tejberizst gyümivel, ez is nagyon finom!
2009. aug. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

vagy esetleg fozelek helyett mar kaphat tesztafeleket, pl. bolognai spagetti, vadas(picit gyengebb formaban, mint ahogy mi esszuk), en huslevest is adok neki (turmixolva), bar mi meg csak 9 hosak vagyunk.

a gyumolcsbe turot, joghurtot is tehetsz, esetleg kekszet.

a fozelekbe reszelhetsz sajtot, en heti egyszer majjal csinalom pl. a krumplifozeleket.

az en kisfiamnak nincs meg foga, de reggelire elnyammog egy fel szelet kenyeret pulykamell sonkaval.

udv

2009. aug. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Nagyon kedvesek vagytok! minden nap van húsféle a főzelékjében és a tésztákat is imádja (abból üvegeset eszik). Gyümölcs után nyammog babakeksszel, és most adtam neki natúr kukoricapelyhet is a gyümölcsben.

A sajttal szép lassan próbálkozunk.

Igazából azért voltam bizonytalan, mert itt többször azt olvastam, kétszer kell főzeléket enni egy ilyen korú babának egy nap...

Köszi még egyszer!

2009. aug. 22. 11:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!