Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, hogy ne éjjel...

Mit csináljak, hogy ne éjjel egyen annyit, mint amennyit nappal kellene (7,5 hónapos)?

Figyelt kérdés

7,5 hónapos a kislányom, 2 hete nem szoptatom, mert már kevés a tejem és nem akar szopizni, csak mérgelődik a cicin. Az első jel az volt, hogy éjszaka 1-1,5 óránként kelt és szopizni akart, persze nem volt elég neki és így nem tudott nyugodtan aludni. 2 hete esténként tápszert kap (200 ml) és ha éjjel felkel, általában 1-2x este 8-tól reggel 6-7-ig alszik, akkor kap 170 ml tápszert, mert különben nem alszik vissza. Ez eddig jól hangzik, mert megoldódtak az éjszakai problémák, csak most nappal nem akar enni, pár kanál gyümölcsön és főzeléken kívül. Először az uzsonnát eszi meg jóízűen, amit 4-5 óra között adok neki, zabkása gyümölccsel. Kedd óta náthás is, a doktor azt mondja a fogzástól, na így még rosszabb az evés is. Erőltetni nem akarom neki, hogy egyen. Már azt is megpróbáltam, hogy tápszert adok neki, de nappal az se kell neki. Szerintetek mit csináljak? Már gondoltam arra, hogy pár éjszakát rááldozok és nem adok neki, csak a cumiját kapja vissza, hátha átbillen az órája. Ma pl. 1/2 5-kor evett utoljára (most 11 óra van) és azóta 2x próbáltam adni neki a tízórai gyümölcsöt, nem fogadja el, csak sír.

Köszönöm a válaszokat előre is.



2012. dec. 15. 11:00
 1/4 anonim ***** válasza:
az én babám csak 5 és fél hónapos,úgyhogy csak hangosan gondolkodok.lehet ha lecsökkentenéd az éjszakai kajót,mondjuk 100-ra,akkor nappal többet enne?de amúgy meg fogzáskor kevesebbet esznek,nincs ezzel baj,majd meglátod ha jársz havonta a védőnőhöz mérlegelésre,hogy mennyit hízott most,éhen nem fog halni!:D
2012. dec. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Bassz a fejének 1 téglát ha enni kér es csak nappal adj neki
2012. dec. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a "jó" tanácsodat (2. kommentelő), még átgondolom a lehetőségeimet ...
2012. dec. 15. 19:25
 4/4 anonim ***** válasza:
Valószínűleg már nagyon későn válaszolok, de ha még nem oldódott meg a probléma, szerintem fokozatosan csökkentsd le minél jobban az éjjeli adagját, napról napra adj 20-20-szal kevesebbet és akkor valószínűleg nappal is többet fog enni. De tényleg ne aggódj, ha már nagyon éhes, el fogja fogadni! (Hiszen éjjel is ezért fogadja el.)
2012. dec. 29. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!